PDA

View Full Version : Топче на ухото от обеца



gabri3lla
10-17-2010, 19:01
Първо, предварително мерси на хората, които успеят да ми отговорят. Та, преди около 15-20 дни си пробих трета дупка на ухото. Отначало всичко си беше нормално, но след 4-5 дни още не беше спряло да ме боли ухото и по-точно самата дупчица. Тая вечер, когато за пореден път махнах обецата, за да си промия ухото напипах някаква подутинка, като топченце точно където е тази дупка и нещо ме хвана шубе. На някой случвало ли му се е подобно нещо?

britzy
10-17-2010, 19:11
хммм не знам дали ще ти помогна ,но имам дупки на ушите от години и сега от едни обеци ми стана такова топче и болеше-та временно ги махнах

N0_feAR
10-17-2010, 19:18
не мога да разбера защо си махаш обицата когато почистваш мястото. Нищо не пречи да мацнеш малко кислородна вода и след това антибиотично кремче (гентамицин например) и да раздвижиш обичката за да влезе медикамента в дупчицата. А това твърдото понякога се образува около нов пиърсинг. По-скоро е от мястото, свикващо с метала. Спри да ръчкаш обицата, не я пипай с мръсни ръце и продължавай да я почистваш. Не знам с каква обица си, но ако е медицинска можеш да я отпуснеш малко от винчето, ако е сребро - веднага махай и сменяй с медицинска или титаниева, дори златото е по-добре.

brokeninside13
10-17-2010, 19:48
Аз пък тия "топчета" си ги имам от както се помня...но нищо им няма на дупките.

StolenBliss
10-17-2010, 21:15
Ами на мен ми се бяха възпалили отгоре поне три пъти кат се опитвах да си пробивам хрущяла, та отказах се махнах ги и топчетата седяха сигурно 1 година поне но после си се махат. А твойто нз може сега да се е подуло, но може и да си спадне. Пръскай го със парфюм и гледай да не спиш много на тая страна където ти е :)

mimsssssss
10-18-2010, 09:10
Като се пробиваш с пистолет така е...
Сега и да изясня медицинска обеца се казва на титаниевите, защото това е медицинско желязо. Подходящо е дори за заместване на кост.
Махни си обиците с които си и си купи титаниеви и не сваляй обецата, когато промиваш. И друг път ако се пробиеш спистолет пак не се оплаквай, че има някакъв фал.

Missyyy
10-18-2010, 09:11
Аз пък тия "топчета" си ги имам от както се помня...но нищо им няма на дупките.

_InSaNe_
10-18-2010, 12:56
brokeninside13 и всички които имат това,точно онзи ден ходих на лекар по тази причина защото и аз имам топчета на ухото от 2та и 3та дупка и ми стоят в продължение на 2 години без да ме болят. Казаха ми ,че това се наричат атероми и се премахват с хирургическа намеса.просто отидете при лекар уши нос и гърло или намерете някой хирург... процедурата е леко цепене на ухото и премахване на "мастното топче" и след това се правят 1 или 2 шева,като цялата процедура се прави с упойка и е безболезнена.Аз лично реших,че в скоро време ще ги премахна просто защото са ми неприятни :)

katericArofl
10-18-2010, 14:03
и аз имам и на двете дупки, не ме болят, не се личат ( само наа допир) ии в никакъв случай няма да ходя на лекар да ме режат :razz: се едно някой ще ми пипа ушите :razz:

lovey0u
10-18-2010, 15:23
Аз пък тия "топчета" си ги имам от както се помня...но нищо им няма на дупките.

vagarious
10-18-2010, 15:33
Преди 3год. замених златните си обеци със сребърни.
Болеше ме 1-2 седмици едното ухото и от тогава до сега имам топченце и то само на това, което ме болеше.От време на време ги махам, за да промия мястото и да почистя обиците и когато пипам, пипам едно топче, вътре в ухото ми.А да не говорим отвън колко се вижда.Не иска и не иска да се махне.А ме е страх да ходя без обеци, специално на ухото с топченцето, за да не ми зарастне дупчицата.И без това виждам зор всеки път, когато сменям обицата .. :o

Lexynnka
10-18-2010, 15:41
Аз пък тия "топчета" си ги имам от както се помня...но нищо им няма на дупките.

britzy
10-18-2010, 17:12
Преди 3год. замених златните си обеци със сребърни.
Болеше ме 1-2 седмици едното ухото и от тогава до сега имам топченце и то само на това, което ме болеше.От време на време ги махам, за да промия мястото и да почистя обиците и когато пипам, пипам едно топче, вътре в ухото ми.А да не говорим отвън колко се вижда.Не иска и не иска да се махне.А ме е страх да ходя без обеци, специално на ухото с топченцето, за да не ми зарастне дупчицата.И без това виждам зор всеки път, когато сменям обицата .. :o

fuckme
10-18-2010, 17:49
аз като малка проявих алергия към среброто и от сребърните обици ми бяха гноясали ушите и се наложи с ножица да ми ги вадят (обиците). та от тогава ухото ми забира някакви излишни вещества, като гной и се образува малко топченце. предполагам вашите топченца също са нещо такова. аз ако си сложа обици веднага ми става по - голямо и ми се събира ггной, затова и не нося обици... :(

XTREMEFREERIDE
10-18-2010, 19:32
Аз пък тия "топчета" си ги имам от както се помня...но нищо им няма на дупките.

LipSy
10-18-2010, 19:48
Ами на мен така ми стана едно топче от едни обеци и даже после ми хвана гной. Гледай да носиш златни или сребърни обеци, докато не ти зарастне дупката изцяло!

DollDaggaBuzzBuzz
10-18-2010, 20:10
и аз имам и на двете дупки, не ме болят, не се личат ( само наа допир) ии в никакъв случай няма да ходя на лекар да ме режат :razz:

sashawow
10-18-2010, 22:43
ами зависи какви обеци носиш например аз носих по едно време златни и започнах да нося сребърни и започнаха да се появяват такива топченца след време се изгубват но по добре ги мажи с някакъв крем за възпаления :) :) :) :)

gabri3lla
10-19-2010, 08:42
С медицинската ми обеца съм в момента и не мога да напипам хубаво, защото не искам да я махам, ама май се е махнало подутото. Олекна ми. Огромно благодаря на всички.

hotxxmess
10-19-2010, 18:28
Аз пък тия "топчета" си ги имам от както се помня...но нищо им няма на дупките.

gret4ety
10-19-2010, 21:13
И аз имам топче, защото в 1 клас се изтюфосах с едни обеци на майка ми без тя да разбере, а аз откъде да знам че трябва да ги дезинфекцирам.. та така загнояса ми едното ухо, майка ми го оправи и оттогава си имам такова топче :lol: ама мойто се вижда така че :-D

diana199406
10-20-2010, 12:57
Първо, предварително мерси на хората, които успеят да ми отговорят. Та, преди около 15-20 дни си пробих трета дупка на ухото. Отначало всичко си беше нормално, но след 4-5 дни още не беше спряло да ме боли ухото и по-точно самата дупчица. Тая вечер, когато за пореден път махнах обецата, за да си промия ухото напипах някаква подутинка, като топченце точно където е тази дупка и нещо ме хвана шубе. На някой случвало ли му се е подобно нещо?

Имам същото топче.Като бях малка са ми пробили ушите и от тогава го имам.Боли ме като го пипам...Незнам от какво се получава и не,че ще ти помогна просто да се успокоиш,че не си единствена. :D

mArMaLaDkA
10-20-2010, 22:02
1. Какво лошо има в пробиването на меката част на ухото с пистолет? За хрущяла разбираемо, ама за възглавничката...
2. А на среброто пък какво му има? Нали уж се води благороден метал? :-o

Иначе и моите уши са пробивани с пистолет, и само аз си знам колко се грижех за тях, а пък те пак се разраняваха и не зарастваха с месеци, но въпреки това нямам такива топченца, поне не съм усещала. :-o

mokka
10-20-2010, 22:38
^На много хора от сребро им забират ушите. Аз примерно ако не съм със златни обици, а сложа сребърни или други, веднага ми набират ушите. Обаче една продавачка ме светна да лакирам кукичките /или зависи от обиците, това дето ви влиза в ухото/ с безцветен лак. Никакви проблеми нямам от тогава с абсолютно всички обици. Иначе мойте уши са пробивани с пистолет като съм била на 3 8-)

CryToDie
10-29-2010, 16:12
И аз имам 3 дупки на едното ухо и тая дето е най-горе (долу-горе почти наполовината ухо, там дет започва хрущяла) също имам нещо като топче, но нищо не става, за тва споко :wink: Обаче ся сложих некви тенекиени обици и стана рана и остаих 1-2 седмици за мине раната, пък почна да се затваря тая трета дука дет е на хрущяла :-x Пак ще се наложи да пробивам :-x :-x :-x :P