PDA

View Full Version : Добър избор ли е ?



unstopable007
10-17-2010, 19:24
Здравейте. Живея в по-скоро малък град и няма голямо разнообразие от спортове, на които човек да се запише. Винаги съм искал да тренирам бойно изкуство. По-точно Муай Тай или Кик бокс, но единствената възможност в градът е Карате Киокушин. Записах се и трябва да призная, че ми хареса и то доста. Та ще ви помоля да кажете доволни ли сте от този спорт (тези, които са тренирали/тренират), и дали е ефективен при самозащита. Ще съм ви благодарен ако изброите поне някои от преимуществата и недостатъците му. :) :-|

TheManTheLegend
10-17-2010, 19:30
В кой град живееш?
Аз тренирах почти 3 години във Варна и ми писна. От 4 месеца ходя на ММА и е много по-яко.
Предимства:
-място където да си израсходиш енергията
-Отразява се добре на физиката като цяло
-Запознаваш се с нови хора

Минуси:
-не става за улицата
-ката, кихон са напълно ненужни неща, а се правят почти цялото време!
-излишно висока дисциплина, учи те да бъдеш покорен а ТОВА НЕ Е ХУБАВО !!!

yakuza_
10-17-2010, 20:17
В кой град живееш?
Аз тренирах почти 3 години във Варна и ми писна. От 4 месеца ходя на ММА и е много по-яко.
Предимства:
-място където да си израсходиш енергията
-Отразява се добре на физиката като цяло
-Запознаваш се с нови хора

Минуси:
-не става за улицата
-ката, кихон са напълно ненужни неща, а се правят почти цялото време!
-излишно висока дисциплина, учи те да бъдеш покорен а ТОВА НЕ Е ХУБАВО !!!
Я разкажи за ММА къде е във Варна и към кое време се тренира и такси нещо, аз уча там и имам доста свободно време.

0tka4enk0
10-17-2010, 20:56
В кой град живееш?
Аз тренирах почти 3 години във Варна и ми писна. От 4 месеца ходя на ММА и е много по-яко.
Предимства:
-място където да си израсходиш енергията
-Отразява се добре на физиката като цяло
-Запознаваш се с нови хора

Минуси:
-не става за улицата
-ката, кихон са напълно ненужни неща, а се правят почти цялото време!
-излишно висока дисциплина, учи те да бъдеш покорен а ТОВА НЕ Е ХУБАВО !!!
Я разкажи за ММА къде е във Варна и към кое време се тренира и такси нещо, аз уча там и имам доста свободно време.


Знам че има една зала ,над мол Варна ,май Локомотив се казваше ,там има ММА :) Има и някаде май към МГ ,не съм много сигорен :)

ZipFail
10-17-2010, 20:59
Веско, не във всички клубове се прави постоянно ката и кихон ;)

Които наистина са леко скучни, но може да са доста полезни :)

TheManTheLegend
10-18-2010, 04:57
ВАско :-x

Над мола е самбо (то бойното самбо си е като ММА, само че са доста хора там)
В зали Простор до стадиона на Спартак също има.
Аз тренирам във Владиславово "Йорк". Тренировки има целия ден.
от 10; от 16 (препоръчвам ти тогава да ходиш) и от 19; Понеделник сряда и петък. Ако искаш с някой може да се уговориш отделно да си ходиш по всяко време, залата работи цялата седмица и дори на празниците (без коледа и нова година). За ММА-40лв ММА+фитнес-50лв само фитнес-35лв
Ако не искаш карта фитнес=3лв ММА=5лв

yakuza_
10-18-2010, 07:14
Какво ме направи ти, аз живея в началото на "Чайка", аз ще остарея докато стигна вл-вово. Я кажи нещо ако знаеш за тая до стадион Спартак, че ми е по - близо.

TheManTheLegend
10-18-2010, 07:29
Еми аз там ходих на карате, ама НЕ ТИ ПРЕПОРЪЧВАМ ДА СЕ ЗАПИСВАШ НА КАРАТЕ :D
За ММА клуба само чух че имало там, треньори са Владими Вълев-Питбула (който се подготвя за състезания в "Йорк"), Иван Иванов-Машината и Николай Добруджански.
Смятам че ще ти е добре там, защото доколкото рразбрах всички там са на ниски килограми, най-тежките стигат около 80.



пс ето кво намерих отедна по-стара тема

Tренировките ще се провеждат всеки делничен ден от 08.15 до 10.15 ч., а от м. Септември и в Събота от 14.00 ч., в зала "Борба" на спортен комплекс "Простор"(спортния комплекс на стадион "Спартак", в същата сграда се помещава и Спортния диспансер), треньори в клуба са Николай Добруджански, Иван Иванов-Машината, Владимир Вълев-Питбула, Радка Генчева. Заповядайте!

Карта на местонахождението на залата:Спортен комплекс "Простор", Диспансер по спортна медицина

Телефон за допълнителна информация: 0899 860444 - Николай Добруджански
Иначе има и добър Муай Тай клуб ако не интересува

ZipFail
10-18-2010, 10:32
Сори 8-)

LastFN
10-18-2010, 13:27
на турнир по ММА не мисля че има значение колко си висок или колко тежиш

Hermit
10-18-2010, 15:09
Има значение колко тежиш, заради разделението в категории.

fatrat
10-18-2010, 16:00
кой град си?
Карате( киокошин и шотокан) са най-добрата основа за по-нататъчно развиване на бойни спортове но само това! Минуси ,че не е приложимо чак толкова за самоотбрана и учиш безмислени кати!

unstopable007
10-18-2010, 17:46
кой град си?
Карате( киокошин и шотокан) са най-добрата основа за по-нататъчно развиване на бойни спортове но само това! Минуси ,че не е приложимо чак толкова за самоотбрана и учиш безмислени кати!


От Гълъбово (Старозагорско)

Greennight
10-18-2010, 17:50
Абе киокушина е добре за улицата... не е ММА но е по-добре от нормалното карате според мен...

fatrat
10-18-2010, 19:14
шотокан ( и отчасти киокошин) са най-твърдите стилове карате! Най-добри са от каратето ,но има доста по добри боеве ако са за самоотбрана!
Автора: Гълъбово незнам къде е ,ама неможеш ли да ходиш до СТЗ?

unstopable007
10-18-2010, 19:19
шотокан ( и отчасти киокошин) са най-твърдите стилове карате! Най-добри са от каратето ,но има доста по добри боеве ако са за самоотбрана!
Автора: Гълъбово незнам къде е ,ама неможеш ли да ходиш до СТЗ?

Ами няма да мога, щото ми е на 30-40 мин път, и тва всеки ден 10 лева за пътни.. наще няма да са във възторг :Д .

LifeFitness0
10-18-2010, 19:43
Запиши се,ще ти помогне.Аз тренирам БИ което не е от най-добрите за самозащита(айкидо),но свикнах да виждам удари и да реагирам,а не само да си слагам ръцете пред лицето и да затварям очи. :-D

unstopable007
10-18-2010, 19:47
Запиши се,ще ти помогне.Аз тренирам БИ което не е от най-добрите за самозащита(айкидо),но свикнах да виждам удари и да реагирам,а не само да си слагам ръцете пред лицето и да затварям очи. :-D


Стана месец и нещо, откакто съм се записал. :D :)

ZipFail
10-18-2010, 20:28
Тренирай каквото ти харесва и доставя удоволствие, боецът е най-важен, стила е второстепенен :)

TheManTheLegend
10-18-2010, 20:59
Абе Гълабово мислех че е по-голям град, все пак родното място на Панайот от Биг Брадър :D
Що не направите един файт клуб, нали пацата като голям уличен побойник за изживявал :D

unstopable007
10-19-2010, 02:06
Абе Гълабово мислех че е по-голям град, все пак родното място на Панайот от Биг Брадър :D
Що не направите един файт клуб, нали пацата като голям уличен побойник за изживявал :D

Е.. то може и да се изживява, но друг въпрос е дали е така в реалност. :D

greengreengreen
10-19-2010, 11:31
в стара загора има АБСОЛЮТНО всички боини изкуства няма нещо което да не се тренира тук въпроса е че няма как да доидеш 40 мин път :S

someonerandom
10-19-2010, 11:52
Какво мисля за киокушин:
Наистина твърд и силов спорт,дава ти физическа подготовка,психика и самочуствие.Не може да бие ММА на улицата,обаче си е полезен.Това,което ме накара да се откажа беше катата,която наистина ме дразнеше.Мога да се съглася,че кихонът е полезен-развива ти движенията,баланса,помага ти като цяло.Но НИКОЙ не може да ме убеди,че имам нужда да знам 10-15 различни комбинации от по 10-20 стъпки(които реално не вършат никаква работа,трябва само да си представяш,че "ето тук има един,удряш,обръщаш се,друг те удря,блок,пак се завърташ и там има още един").Иначе като цяло имам предимно положително мнение за Киокушина.

unstopable007
10-19-2010, 12:37
Благодаря на всички за мненията :)

fatrat
10-19-2010, 14:28
Какво мисля за киокушин:
Наистина твърд и силов спорт,дава ти физическа подготовка,психика и самочуствие.Не може да бие ММА на улицата,обаче си е полезен.Това,което ме накара да се откажа беше катата,която наистина ме дразнеше.Мога да се съглася,че кихонът е полезен-развива ти движенията,баланса,помага ти като цяло.Но НИКОЙ не може да ме убеди,че имам нужда да знам 10-15 различни комбинации от по 10-20 стъпки(които реално не вършат никаква работа,трябва само да си представяш,че "ето тук има един,удряш,обръщаш се,друг те удря,блок,пак се завърташ и там има още един").Иначе като цяло имам предимно положително мнение за Киокушина.
хах коя ката бре? Аз ги знаех 4-5 обаче оная със скока ме ебаваше и се отказах!

awerw
10-19-2010, 16:24
и сега кво стана за улицата мма ли остана най-доброто :-o

LifeFitness0
10-19-2010, 16:29
и сега кво стана за улицата мма ли остана най-доброто :-oДобро утро. :)

fatrat
10-19-2010, 16:32
и сега кво стана за улицата мма ли остана най-доброто :-o
От гледна точка на това ,че не знаеш какво е тренирал другия.Може да е тренирал граплинк или страйкинг... ако обаче се разглеждат по от делно
бокса/муай тая без ритниците си остават най-добрите за уличен бой (от който всъщност не виждам смисъл ...)

awerw
10-19-2010, 16:52
абе муай тая не беше ли с едни плесници си раздаваха едни гледах един клип :D абе глеам мма то е като кикбокса и май ми изглежда най-здравото и бокса шот гледам тука у вбокса един клип с федор емилиенко ги трепи там мма играе добър е надъхва ме :D http://vbox7.com/play:f5f5e482

fatrat
10-19-2010, 16:55
първо се образовай на дадена тема-тогава говори :)
Муай тай-е може би най-контакното БИ,което се използват колена лакти и т.н ,за да придобиеш представа - http://www.youtube.com/watch?v=lGUdUkVhU-I
2-ро ММА не е Кикбокс и обратното!

awerw
10-19-2010, 17:41
е значи съм объркал ама мма наистина и там се ритат се пак на кикбокса по се ритат де едни такива малко като каратисти а на мма се борят ддз :lol: аве да не попита човек в тоя раздел

TheManTheLegend
10-19-2010, 18:03
И кихона е пълен тЪЪЪшах, некви смешни ударчета със отворена ръка, оракени и секви такива маймунджалъци
катата си е но комент
awerw вземи се образовай малко хал хабер си нямаш ;)

ZipFail
10-19-2010, 20:35
Къв оракен бе, пише се и се изговаря уракен..

TheManTheLegend
10-19-2010, 20:46
Кой те излъга :D
пс: и така да е ми е все едно :D

ZipFail
10-19-2010, 21:22
Толкова си и внимавал в кихона значи 8-)

TheManTheLegend
10-20-2010, 06:52
Мани, аз направо дремех :razz:
пък и то Уракен или Оракен как да го чуе човек :?