PDA

View Full Version : САЩ - Имигранти



Knicks4Life
10-17-2010, 23:05
Добър ден!

Тъй като ми се губят вече няколко от вариантите за информация, реших да пробвам и тука. По-рано прочетох в една от темите, почти по същия въпрос, за някакво момиче, на което му се живее в Америка, но по-голямаята част от мненията бяха спор за Българското управление... както и да е. Не получих отговорите, които исках за това създавам нова тема.

Момче на 17 години съм, уча в търговско училище, главно бинес администрация и имам планове да замина за Америка и по-точно за Ню Йорк след завършването на училище с цел обучаване на тема "Бизнес администрация" и "Международни финанси". Но от много хора, с опит и без опит разбрах, че в Ню Йорк и най-вече в Манхатън, където искам аз да се настаня е скъпо, и съм сигурен, че е така. За да ме приемат, американците изискват банкова декларация, че притежавам парите за обучението в първата година. Да кажем, че се урежда това, а и едновременно с ученето ще се захвана с някоя работа, сигурно в търговския отдел ( тъй като само в това би ме бивало, освен за чистач и хамалин). Но за да стигна до финансовия ми проблем трябва да премина през всъщност най-важния проблем за мен, имигранството!

Аз по душа съм лаком човек, не мога да направя нещо, ако не е както аз го искам и в този случай, не мога да приема да отида в Америка с неимиграндстка виза, докато завърша обучението си и след това, да ме изритат от там. Ако ще отивам там, искам да е пернаментно! Та въпроса ми всъщност е именно този: Има ли начин от неимигранстка, визата да ми стана имигрантска?

Принципно четох, че да получа имигрантска виза вариантите са няколко:
1. Да съм европейски милионер и да отида в Ню Йорк да отворя самолетостройтелна компания
2. Да съм свръхумния учен, ценен както за моята държава България, така и за американците
3. През престоя ми в Америка, дай боже да се влюба в хубава американка и да се оженя за нея.
4. И според мен най-обезнадеждаващия ... да получа "златната" зелена карта.

Първият вариант, за мен ... не става. Също така и втория. Третия става, а четвърия ... никога не съм разчитал на късмета си.

Да повторя въпроса си: Има ли начин да живея в Америка доживот? Дали това ще стане с имигрантска виза, или с още едно гражданство

Благодаря предварително за вниманието. :)

nickgr7
10-18-2010, 05:20
За Америка незнам как се нещата,но като ще имаш постояннен адрес там и ще учиш дай боже и някоя работа да намериш не ми се вярва да имаш проблеми докато мине някоя година за зелената карта.Аз тука чаках едно 3години нещо преди години да ми дадат разрешението за пребиваване.

Nakadah
10-18-2010, 05:27
В Америка да отидеш като refugеe и да получиш зелена карта е невъзможно! Познавам много хора които са седяли повече от 10 години в америка без дори да има светлина в тунела по тази тема. Даже на майка ми 1 приятелка е женена за американски гражданин(Българин с американски паспорт), 2-те и деца са американски граждани(родени в Америка) и тя живее в америка от около 20 години и едва преди 3 месеца и дадоха американска зелена карта...

Вече, от както сме в ЕС, дори през Канада не можеш да минеш тъй като ще те изгонят като куче...

Така че не се надявай на американска зелена карта...

Knicks4Life
10-18-2010, 09:29
А как е живяла 10 години в Америка, при положение, че не е била американски гражданин. Доколкото си спомням неимигриращите визи, които са достъпни за обществото, са не за повече от 1-2г.

windowlicker
10-18-2010, 15:18
Ами стоят нелегално. По принцип нелегалните не ги гонят освен ако не сгафят нещо.

Иначе по темата: Ако си 12 клас е вече малко късно за кадидатстване сега да започваш. Иначе можеш да си започнеш студент в България и да дойдеш на бригада. Тъкмо ще видиш и дали ти харесва. А иначе за зелената карта...ти как така не вярваш на късмета си пък дори не си пускал? :) Като станеш на 18 си кандидатствай за зелена карта. Шанса ти не е голям, но определено е по-голям отколкото ако не пуснеш.

Knicks4Life
10-18-2010, 15:58
10 клас съм, имам време още до 12 клас. Та по темата, обмислял съм кави ли не варианти, но никгоа не бих се сетил за нелегалното влизане. Възможно ли е ? Мога ли и аз да кажем да вляза по този начин, или нещо от сорта.

За зелената карта, ще пусна, 100%, но при положение, че отпускат 50 000 карти, за всички желаещи да имигрират там, според мен шансовете ми са доста минимални.

windowlicker
10-18-2010, 16:13
Ти не можеш нелегално да влезеш, но можеш да вземеш туристическа виза примерно или да дойдеш на бригада и да останеш. Аз лично не препоръчвам такива варианти :) но каквото си решиш. Иначе щом имаш време, това е добре. А шанса за зелена карта наистина малък, но пък трябва да се опита.

Knicks4Life
10-19-2010, 19:01
Благодаря ти за информацията. И все пак чух, че американците мислят, да прекъснат достъпа с виза, да се надявам, че като дойде моето време, ще е така.

Sarge
11-02-2010, 19:17
Като начало понятието имигрант означава човек, заминал в друга държава, но поради някакви обстоятелства се връща в родината си. Така само информативно.

Mi6inka
11-07-2010, 06:38
Ами стоят нелегално. По принцип нелегалните не ги гонят освен ако не сгафят нещо.

Иначе по темата: Ако си 12 клас е вече малко късно за кадидатстване сега да започваш. Иначе можеш да си започнеш студент в България и да дойдеш на бригада. Тъкмо ще видиш и дали ти харесва. А иначе за зелената карта...ти как така не вярваш на късмета си пък дори не си пускал? :) Като станеш на 18 си кандидатствай за зелена карта. Шанса ти не е голям, но определено е по-голям отколкото ако не пуснеш.


най-добрия вариант и според мен.... и аз това си мисля да направя сега :) Хем ти намират работа и квартира, хем виждаш какво е , дали е за теб дали не е.. това е наистина най-добрия вариант специално за САЩ

PBS
12-10-2010, 08:48
За да живееш в Манхатан ти трябват милиони долари - забрави, ако не си милионер. Образованието в New York University по твоята специалност за 4 години е $250,000 - това е само за бакалавърската. Ако успееш да дойдеш в Америка, ти първо трябва да завършиш за бакалавър по икономика (Bachelor of Commerce), и чак след това можеш да кандидатстваш за MBA (Master's in Business Administration). Бакалавърската ще ти излезе $250,000, и за MBA толкова, значи смятай. Ако пък наистина живееш в Манхатан, подслонът ще е много по-скъп.

Най-добре отиди в европейски университет и от там се прехвърли като exchange student в Америка. Американците много лесно дават стипендии на европейски студенти. И ако това стане, към края на следването ти в Америка, ще си потърсиш работа и ако някой те наеме, ще ти позволят да останеш. London School of Economics е най-добрият европейски университет по твоята специалност.

Но бъди наясно, че в АМЕРИКА СЕ РАБОТИ КАТО РОБ И ПОЧТИ НИЩО НЕ Е КАТО ПО ФИЛМИТЕ.

wallmart
12-11-2010, 02:22
Мечтата да станеш американец - трогателно :-D