PDA

View Full Version : Любов след приятелство



dark40
10-17-2010, 23:23
Съществува ли такова нещо,винаги съм се чудил ,защото почвам да изпитвам чувства към една приятелка, но незнам как ще го приеме ..пробвам с намеци но искам да чуя от някой изживял това.

И без моля без прости коментари :)

roshkors
10-18-2010, 02:08
Ами за мен приятелство между момче и момиче на тия години неможе да има :) това е толкова дълга тема, че няма накъде. Познавам момиче и момче уж приятели цели 6 години, а в един момент започват да се ревнуват и да са осъзнават, че са един за друг :) въпросната двойка вече си имат и дете :) Щом изпитваш чувства към нея неможе да си и приятел ;) тя прави нещо за теб, защото ти е приятелка, а ти правиш нещо за нея защото я харесваш и искаш да си с нея :) неведнъж съм ставал свидетел на приятелство между момче и момиче и накрая гаджосани :) под приятел имам предвид всеки ден да си с нея, да и споделяш като на твой приятел от мъжкия пол и тнт. аз също харесвам момиче, като за нея аз съм и приятел и като кажа, че немога да и бъда приятел ми се сърди :) опитай да и обясниш какво изпитваш към нея без да овърташ, познавате се достаттчно добре ;) ако тя също изпитва нещо към теб, ще бъде перфектно. Ако не изпитва нищо към теб и ти каже, че иска да сте само приятели, както обикновено казват момичетата, просто се отдалечи от нея :) хубаво е всичко между вас да е на ясно :) късмет приятел ;)

kristito3
10-18-2010, 15:03
Здравей! От може би няколко дена се лутам тук във форума и търся такъв проблем и решение. Е, току-що го открих! Защо го търсих ли? По простата причина, че и аз имам такъв проблем! Само че, както си личи аз съм момиче и не аз, а мой приятел (само приятел) ми заяви точно това - че вече гледа на мен по друг начин. Като разбрах затова доста се учудих. Дори ми стана странно. През цялото това време аз го възприемах само за приятел, а и той имаше гадже тогава. После имаше момент, в който постоянното общуване с него ме накара да го приема по друг начин, както той сега. Започна да ми липсва, тъй като не беше в града и не се чувахме, но си казвах:"Престани! Какво ти става? Не можеш да го харесваш! Само приятели сте!" Но това беше временно. После отминаха нещата.

След това тоест в началото на тази учебна година не се бяхме виждали от 2 седмици. Като ме видя той ме прегърна някак си много чувствено. После бяхме 3-ма в един парк с едно момиче и аз усещах как постоянно ме гледа, ама си казвам:"Е, то това пък не е нищо." Да, ама се оказа, че е било нещо. Той ми каза, че изведнъж го е ударила главата :-D и е започнал да ме харесва. Аз доста се обърках, тъй като след един ден имаше момент на близост. Аз обаче не се отдръпнах. Беше ми приятно. :-o Но до този ден си казвам, че не трябва да става нищо между него и мен. Приемам за приятел и когато направи нещо "не само приятелско" се чувствам доста странно. Просто ме спира нещо от вътре. А и ако тръгна с него, се страхувам, че после ще стане нещо и ще ни развали дори и предишните отношения. Въпреки всичко не искам да се получава нещо м/у двамата. За мен той е един готин приятел.


Е, не знам дали ти помогнах, но това се получи при мен и това е това,което мисля зя моята ситуация. Говори с момичето и обсъдете нещата. ;)

bebsityY
12-09-2010, 16:04
Съществува,да! ;] с гаджето ми преди бяхме най-добри фр повече от 2 години.. споделяхме си всичко,излизахме,лудеехме заедно... и изведнъж започнахме да гледаме на нещата с други очи,лека полека започнаха да се задълбочават нещата.. и така сме вече 4 месеца.. Щастливиии... :-P всеки ден ми доказва любовта си,всичко е като един сън... :---) сън,от който не искам НИКОГА да се събуждам :P :smt007

Paramour
12-09-2010, 18:14
Част от връзките точно така започват.

mechtaq_za_teb
12-10-2010, 04:55
Доста често се случва двама приятели всъщност да се харесват или само единият да изпитва нещо повече от приятелски чувства. От една страна е прекрасно, защото ако е взаимно, връзката може да потръгне доста добре, тъй като вече се познавате и знаете донякъде какво харесва другия, но от друга страна, когато нещата приключват(което не е задължително, но да бъдем реалисти.. ) приятелството вече го няма.

SmilezZz
12-10-2010, 07:06
roshkors - Това,че е било така с тази двойка,не означава,че
няма такова приятелство..Аз също имам най-добър приятел от две
години и един месец /момче е/..И никога не сме изпитвали някакви
чувства,освен приятелски и никога не сме искали да сме нещо
повече от приятели..А и аз никога няма да го направя,нито пък той..
Както и да е..

- Любов след приятелство ? То въпроса беше - "Приятелство
след любов" :lol: Както и да е..

- Покажи й,че чувстваш нещо към нея..Намекни й..И виж как тя ще
реагира,когато разбере..Но нали знаеш,че така рискуваш приятелството
ви,за това помисли добре и реши кое повече искаш:
- Нейното приятелство или да сте нещо повече от просто приятели ? ...