PDA

View Full Version : Проект по свят и личност



Pliok0019
10-18-2010, 06:51
Знам, че темата не е за тук, но в "Училище и приятели" почти никой да ми обърне внимание. Замотах се, а крайният срок е в петък :Д

Трябва ми проект, които лесно се реализира и има полза за обществото. Ще ви дам пример - събирането на боклуците от паркове и градинки. Този вече е зает, пък аз нямам дори една мъничка идейка... :(

Благодаря предварително!

realantisocial
10-18-2010, 07:43
Известно количество топли супи за бездомниците.

LadyDi
10-18-2010, 08:16
А събиране на дрехи/играчки за дом за сираци... примерно?

HeavensMaiden
10-18-2010, 08:30
Pliok0019 къде учиш? И аз тряа да правя такъв проект ама крайния ми срок не е петък :D

Pliok0019
10-18-2010, 08:31
Да, това е добра идея, но в училището ми това е основната дейност на един клуб и...

darkPaladin
10-18-2010, 08:37
Аз преди правех нещо подобно само че моя проек беше за създаването на детски цнетър и си беше бая големичък

realantisocial
10-18-2010, 08:46
Т'ва със супите е евтино. Т.Е. може няколко човека с къси средства и много малко труд да получат много сериозен обществен резултат. 4 термоса вряла вода и 50 супички, означава един топъл обяд за бездомните хора от центъра.

Dumb
10-18-2010, 17:23
Раздавайте нещо срещу усмивка : )
Или училищно радио
Обмен на книги
Ами не знам дали за такъв вид неща става въпрос, но сега това ми идва на ум.
Дано съм помогнала

WinstonSmith
10-18-2010, 17:42
Посещение на сиропиталище / старчески дом.

PinkFloydSound
10-18-2010, 17:49
Ако нямате училищен вестник, издайте един брой, в който са изтъкнати всички традиции на училището, отличителни белези, интервюта със стари ученици и т.н. Може и да направите запис с професионална техника с интервюта на различни теми, училището, София и т.н.
За това се сещам в момента.

Romance
10-18-2010, 18:29
И ние сега имаме точно такива проекти, но нас ни изброиха някакви теми и трябваше да избираме от тях..
'Образование в чужбина', 'Насилието в училище', 'Фотография', 'Културни паметници' ... това бяха някои от темите.
Но не съм сигурна, че някоя от тях ми допада и май изобщо няма да се занимавам с този проект.

Rowdy
10-18-2010, 18:36
бате, по Свят и личност бях любимец на учителката, нищо не съм правил за проекта и имах 6 8-)

PinkFloydSound
10-18-2010, 18:44
бате, по Свят и личност бях любимец на учителката, нищо не съм правил за проекта и имах 6 8-)
Накова ли ви беше? 8-) Аз така преди няколко часа при нея само някакви неща от обща култура говорех, не бях барвала, и ми писа 6. 8-)

Rowdy
10-18-2010, 19:03
ми не ги помня.. на тая по Свят и личност и викаха "Пеньо", ама не се сещам как се казваше... А Накова.. Цонка Снайпера ли беше или Баста? 8-)

Pliok0019
10-18-2010, 19:29
Обмена на книги е интересно нещо, но как е възможно да се осъществи?

Иначе уча в НФСГ.

guinessgirl
10-18-2010, 19:50
като оставяш книги на обществени места,за да ги намери някой.. ама нещо не мога да си представя това да се осъществи,хах,по-скоро ше ги скъсат или изхвърлят..

даже това си имаше име,но не мога да се сетя в момента. иначе е интересно като идея

PinkFloydSound
10-18-2010, 19:52
ми не ги помня.. на тая по Свят и личност и викаха "Пеньо", ама не се сещам как се казваше... А Накова.. Цонка Снайпера ли беше или Баста? 8-)
Последен спам... обещавам.
СМЪРТ ЗА ПЕНЬО!!!!!!!!!!!!!!!!

Dumb
10-18-2010, 19:55
Обмена на книги е интересно нещо, но как е възможно да се осъществи?

Иначе уча в НФСГ.
Ами трябват ти малко флаери, които да поразхвърляш( къде, кога и да си носят книжка, за да им дадеш друга), един малък набор от книги и подходящо място. И така хората си носят книга и ти им даваш друга и така ще се завъртят, а тези, които останат можеш да дариш на училищната биоблиотека примерно.

realantisocial
10-18-2010, 20:24
И все пак какво представлява това "Свят и личност" ?

Pliok0019
10-18-2010, 20:34
Досега говорихме за глобализъм, за обща европейска култура и от всичко това - за малко история.

Sham
10-18-2010, 20:46
Гьоте институт прави това с книгите от известно време насам. Разрови се, ако те интересува.
http://www.goethe.de/ins/bg/sof/wis/bib/obu/bgindex.htm

strave
10-18-2010, 21:54
Обмена на книги е интересно нещо, но как е възможно да се осъществи?

Иначе уча в НФСГ.Имаше преди време една подобна инициятива-пътуваща библиотека.Всеки носеше по една книга от личната си библиотека,харесваше си друга от пътуваща и ги разменяше.В училище може да се направи в класната стая.Само не разбрах ти сама лиси или можеш да се комбинираш с някой?Ако можеш да се комбинираш-трима,четерима души носите 4-5 книги и това би било добро начало.

Pliok0019
10-18-2010, 22:23
Обмена на книги е интересно нещо, но как е възможно да се осъществи?

Иначе уча в НФСГ.Имаше преди време една подобна инициятива-пътуваща библиотека.Всеки носеше по една книга от личната си библиотека,харесваше си друга от пътуваща и ги разменяше.В училище може да се направи в класната стая.Само не разбрах ти сама лиси или можеш да се комбинираш с някой?Ако можеш да се комбинираш-трима,четерима души носите 4-5 книги и това би било добро начало.
Целта е да го опишем. Рядко проектите се реализират. Ние трябва да напишем няколко странички според определени точки и толкова. Лесно е, но просто наистина не можех да измисля тема.


Избрах две от темите - тази с топлите супи за бездомници и книгите. За работа в друг проект, по-скоро няма как, защото целта е да имаме свой.


Благодаря много за всичките ви идеи и коментари. Много ми помогнахте. Благодаря също и на модераторите, че ми разрешиха този път да не спазя правилата. :) :smt026