PDA

View Full Version : Промяна в програмата?



LifeFitness0
10-18-2010, 14:50
Вече 3 месеца(ако не и повече) тренирам по програма-не много стриктна,но упражненията са горе долу едни и същи.Трябва ли да я сменя вече,защото ми писна и това ще окаже ли ефект върху мускулатурата ми?Мисля да увелича повторенията от 5-8 до 10-15 но не знам дали е удачно.(Нямам дадени цели като повече маса или орелефяване,тренирам за цялостно развитие.)

Myrth
10-18-2010, 15:27
На такъв въпрос просто не може да се отговори сериозно...

Ако една машина работи добре, не я пипай. Като цяло не ти препоръчвам да минаваш 10 повторения в серия, макар че и такива схеми си имат място. Гледай да въртиш базови упражнения на някакъв принцип и да им качваш работната тежест, не е нужно да имаш фиксирана програма.

awerw
10-18-2010, 15:29
еми ако така имаш развитие продължавйи вече като спреш да се развиваш дигай повторения серии

redbul2
10-18-2010, 15:46
Най-добре напиши какво си правил досега:упражнения,серии,по торения.

TheManTheLegend
10-18-2010, 18:17
По принцип е добре всяка тренировка да правиш базовите упражнения +още 1-2 упражнения които всеки път въртиш. Когато усетиш че не прогресираш, сменяш дните за мускулните групи. Примерно ако си тренирал
1-Гърди Бицепс
3-Гръб Трицепс
5-Рамена Крака
сменяш на
1-Гърди Рамена
3-Гръб Крака
5-Ръце
(желателно е ако може да разделиш гърба и краката, гърба на 2рия ден а краката на 4тия)
друг вариант е
1-Гърди Трицепс
3-Гръб Бицепс
5-Рамена Крака

при последния, за трицепса и бицепса няма да имаш много сила. Заз това упражненията за тях са само да се донапомпиш. Има опасност и от претрениране, така че по-добре карай на някоя от първите 2 :-D

LifeFitness0
10-18-2010, 19:31
Аз така правя както TheManTheLegend каза-базовите упражнения + още 1-2 при програма:
1-Гърди (лежанка(лег)/лежанка(полулег),флайс примерно) Бицепс(сгъване с ЕЗ лост сгъване с дъмбели от седеж)
3-Гръб(гребане с щанга,хоризонтален скрипец и един уред за мечка) Трицепс(разгъване на щанга,трицепсово разгъване на вертикален скрипец)
5-Рамена(с дъмбели +раменни преси на смит машина) Крака(клекове и мъртва тяга +вдигане на пръсти с щанга за прасци) като повотренията са 6-8.Просто съм чувал ,че трябва да се правят на някакъв период смени,защото така мускулите не свиквали.[/quote]