PDA

View Full Version : Бакалавър + магистратура



Lorein
10-18-2010, 17:21
Имам въпрос към вас. 12 клас съм и искам да кандидатствам в Русенския университет с европеистика. Но само за бакалавър. Имах варианти после магистратурата да ми е туризъм или мениджмънт, но от край време искам да уча психология и сега обмислям варианта след като изкарам бакалавър европеистика, да отида някъде в чужбина да изкарам магистър по психология. Не знам още къде и как, за сега просто обмислям варианта.

Въпросът ми е, може ли с тази специалност европеистика, после да кандидатствам за психология? И ми е интересно да чуя вашето мнение дали е добра идея. :)

chemist9009
10-18-2010, 17:24
Какво представлява тази специалност?!? :-o :-o

Lorein
10-18-2010, 17:36
Ами главно се учат 3 езика - английски, немски и френски. Освен това през различните семестри през годините се появяват предмети като география на Европа, инф.технологии, макроикономика, рекламна комуникация, маркетинг, менидж.проекти, междукулт. комуникация + още 3 предмета, които не знам точно как са, нещо пак като комуникация, но са пак съответно на 3те езика.

Extremescream
10-18-2010, 20:10
Не знам,това винаги ми се е струвала адски нелепа специалност.Нито е филология,нито е право,нито международни отношения,нито маркетинг.По малко от всичко,тоест-крайно недостатъчно.Не знам...То и аз бях приета с това,ама не видях смисъл.

chemist9009
10-18-2010, 20:26
Не знам,това винаги ми се е струвала адски нелепа специалност.Нито е филология,нито е право,нито международни отношения,нито маркетинг.По малко от всичко,тоест-крайно недостатъчно.Не знам...То и аз бях приета с това,ама не видях смисъл.

Интересно...кво следваш в момента :-o :-o

Extremescream
10-18-2010, 20:33
Китайстика :)

chemist9009
10-18-2010, 20:37
Китайстика :)

В СУ?!?! кой курс си?! :-o

Lorein
10-18-2010, 20:41
Не знам,това винаги ми се е струвала адски нелепа специалност.Нито е филология,нито е право,нито международни отношения,нито маркетинг.По малко от всичко,тоест-крайно недостатъчно.Не знам...То и аз бях приета с това,ама не видях смисъл.

Ами не знам, чувала съм смесени мнения за нея, но чуждите езици ми вървят + това по възможност бягам от математиката, защото съм много зле там :? Допада ми като цяло. Но в случая обаче питам по-скоро за комбинацията европеистика - психология и изобщо възможна ли е тя?

Extremescream
10-18-2010, 20:47
Китайстика :)

В СУ?!?! кой курс си?! :-o

Аха,първи курс :)

Колкото за магистратурата,първо влез европейстика,после я завърши и тогава го мисли.

chemist9009
10-18-2010, 20:59
Китайстика :)

В СУ?!?! кой курс си?! :-o

Аха,първи курс :)

Колкото за магистратурата,първо влез европейстика,после я завърши и тогава го мисли.

значи сме колеги и аз съм 1 курс само че в ХТМУ 8) :D

ПТ:човече първо завърши бакалавър после мисли за магистратурата...иначе комбинация европеистика + психология е възможна....магистратура можеш да пишеш квото си пожелаеш 8) 8) И успех от мен :) :)

Lorein
10-18-2010, 21:10
Неслучайно питам и го мисля от сега. Чувала съм магистратурата трябва да е от същия факултет, в който е и специалността от бакалавър. Разгледах и примерно в русенския университет европеистиката е от факултета Бизнес и Мениджмънт, а в софийския университет психологията е от Философския факултет. Което значи, че може и да не е възможно. Именно за това исках повече мнения, но явно няма много запознати. :-o Все пак мерси за мнението. :)

gofeto917
10-19-2010, 12:19
Ами главно се учат 3 езика - английски, немски и френски. Освен това през различните семестри през годините се появяват предмети като география на Европа, инф.технологии, макроикономика, рекламна комуникация, маркетинг, менидж.проекти, междукулт. комуникация + още 3 предмета, които не знам точно как са, нещо пак като комуникация, но са пак съответно на 3те езика.
Така както го описваш звучи като манджа с грозде, но може и да греша, иначе по темата, това което казваш по - горе отговаря на въпроса ти, а имено невъзможно е, особено в чужбина, казвам ти го, защото уча в Германия и не те допускат до магистратура по дадената специалност, без да имаш определен брой постижения в дадената област, просто не става без да имаш основите на психологията да я задълбочаваш, като започнеш магистратура, виж като второ висше става