PDA

View Full Version : Дайте съвет :)



abvgde93
10-18-2010, 18:43
Здравейте,въпроса ми е много прост но и аз не знам какво става :shock:
Тренирам футбол в един клуб и съм вече 3ти месец там.Когато започнем игра мен ми става някак подтиснато ,нямам хъс.В много случай давам грешни пасове,когато топката е в мен я давам като на посоки вобще не поглеждам и не мисля.Защо се получава така ? След всяка тренировка си викам от утре няма да е така ,но когато почнем да играем и така става,не мога да си го обясня.Има тренировки в които играя доста добре но....
Като че ли не мога да се съсредоточа над това което правим,вобще не мисля и съм много паникьосан.
Тези които са спортисти и по точно ако има футболист дайте някъв съвет...Осъзнавам какво става,но не знам просто не знам :(
Дайте съвет.
Благодаря Ви :)

SemperFidelis
10-18-2010, 19:38
Като нямаш хъс, преди тренировка отиди и кажи на тренера да ти бие 2 шамара да се озлобиш, да се нахъсаш и си готов. Концентрацията.. фокусираш се изцяло върху играта, и върху задачите които имаш( зависимост от поста), не трябва да мислиш за нищо друго освен за самата игра. Щом за 3 месеца, не си успял да се адаптираш и да си притеснен - или от отбора не искат да те приемат, или просто не си за този отбор.

abvgde93
10-18-2010, 19:44
Няма как да не ме искат от отбора...смисъл всички са пичове,но кат направя примерно няква грешка и някой ми каже не така или просто нещо друго като че ли падам психически ли ... не знам
Наистина според мен трябва да се нахъсам това е ...

Ако имате други коментари драскайте :)

TheManTheLegend
10-18-2010, 19:55
Ако си зарибен по някоя компютърна игра, спри я, аз преди като играех УоУ доста често на тренировка само мислех как ше се прибера и ще играя, за щастие от половин година вече никви игри не играя :D

abvgde93
10-18-2010, 20:46
Не съм зарибен и не играя ...

wtf2
10-18-2010, 21:44
явно футбола не ти се отдава смени спорта :) нищо лично :smt006

abvgde93
10-19-2010, 16:00
не мисля,има нещо но не е точно така :) Днес играхме - на квадрата бях екстра,със самочувствие сичко.На мача се притеснявам :) Има само 1 проблем,играем по 7 човека 6+1 на терен сигурно 60на40 - защо толко се паникьосвам ? Смисъл такъв играя бек и когато някой тръгва да ми влиза (тъй като пресират) се ошашавам ,Какво да правя ? Или пък става малко меленце,взимам топката и вместо да се огледам много бързо направо бия на някъде ... ?

Не съм толко зле да не си помислите нещо ,просто правя доста грешки,но си играя г/д добре.
Когато сме по-малко хора примерно по 5-6 в отбор на такова игрище и имам пространство се справям много по добре.Просто когато сме повече все едно не мисля толко бързо ли ддз.
Дайте някво съветче :)

SemperFidelis
10-19-2010, 17:48
Къв е тоя футболен мач на терен 60 на 40?! И щом си чак такава паника и може wtf2 да е прав и футбола да не е за теб. Не се впрягай толкова като не ти се отдава - играй за удоволствие и здраве. Щом сам не можеш да се настроиш да си спокоен, никой друг не може да те настрои 'щото не си робот.

YVKsport
10-19-2010, 18:02
Здравейте,въпроса ми е много прост но и аз не знам какво става :shock:
Тренирам футбол в един клуб и съм вече 3ти месец там.Когато започнем игра мен ми става някак подтиснато ,нямам хъс.В много случай давам грешни пасове,когато топката е в мен я давам като на посоки вобще не поглеждам и не мисля.Защо се получава така ? След всяка тренировка си викам от утре няма да е така ,но когато почнем да играем и така става,не мога да си го обясня.Има тренировки в които играя доста добре но....
Като че ли не мога да се съсредоточа над това което правим,вобще не мисля и съм много паникьосан.
Тези които са спортисти и по точно ако има футболист дайте някъв съвет...Осъзнавам какво става,но не знам просто не знам :(
Дайте съвет.
Благодаря Ви :)

1.Трябва да бъдеш перфектен технически.
Пасове,спиране,поемане,жон лиране,дриблиране-
всичко това трябва да е на възможно най-високо ниво,
за да имаш увереност.

и


2.Това,че можеш 1 на сухо,няма да те направи
футболист.
Трябва да се отпуснеш и да го прилагаш на практика.

1 и 2 не могат едно без друго.

Успех!

unstopable007
10-19-2010, 20:55
Просто опитай с друг спорт, било то бойно изкуство, баскет или каквото ти е на сърце. Няма смисъл да ходиш на тренировки и да се питаш, какво ли аджеба правя тука, или кога най-сетне ще свърши тая тренировка. Избери това, което ти се отдава и ти е интересно! Каквото и да избереш ти пожелавам УСПЕХ !!! =; :)

marti_marto
07-01-2012, 14:40
Спри да висиш по интернет форуми и въобще в нета. Аз като вися постоянно и отида някъде само за това как ще вися на компа си мисля.