PDA

View Full Version : Пъпкии .. ефективен начин за справяне с тях?



deadlift666
10-18-2010, 19:25
От около 2 години вече. Майка ми ми купува сякви мазила да се мажа, ама немогат точно колкото искам. Не съм някъв супер пъпчив, ама имам. По брадичката няколко, около носа няколко и ткам. Вие как се справяте с тях?

Cucko0
10-18-2010, 19:41
лично аз си чистя лицето с чист спирт през ден два и лицето ми се изчиства моментално ако има нещо по него

LipSy
10-18-2010, 19:43
Здравей! И аз имах много пъпки в продължение на 2-3 години. И аз много се дразних и какво ли не използвах, обаче от нищо не ми минаха. От август месец насам не съм използвала абсолютно нищо, ама нищо. Е, то да съм си измивала лицето със сапун 1-2 пъти, но не и повече. И ето какво стана ------> сега ми излизат съвсем малко в месеца 1-2 и не повече. Пробвай като мен. Недей да използваш нищо. Ако вече имаш по-засилена форма на акне може да се консултираш с дерматолог! :)

malka_sladkka
10-19-2010, 06:01
Здравей! И аз имах много пъпки в продължение на 2-3 години. И аз много се дразних и какво ли не използвах, обаче от нищо не ми минаха. От август месец насам не съм използвала абсолютно нищо, ама нищо. Е, то да съм си измивала лицето със сапун 1-2 пъти, но не и повече. И ето какво стана ------> сега ми излизат съвсем малко в месеца 1-2 и не повече. Пробвай като мен. Недей да използваш нищо. Ако вече имаш по-засилена форма на акне може да се консултираш с дерматолог! :)

Съгласна съм 8)

deadlift666
10-19-2010, 07:26
Лятото не се мажех с нищо и пак си беше същото. Иначе не са чак толкова много за дерматолог.

Спирт съм пробвал, помага колкото други неща - малко.

vampireee
10-19-2010, 07:32
лично аз си чистя лицето с чист спирт през ден два и лицето ми се изчиства моментално ако има нещо по него

колко % е спирта, който ползваш :)

darrie
10-19-2010, 09:12
за лицето не е ли по-добре да използва лавандулов спирт?

Rebirthing
10-19-2010, 10:15
А с какво се храниш ? По принцип, проблема идва от вътре и начина на хранене също е от значение.

KumchoValcho
10-19-2010, 10:22
Не ползвай спирт, не е хубаво за кожата.

Infinity
10-19-2010, 11:26
И аз съм против спирта, защото той само временно може да ти премахне пъпките , но самото огнище си остава и проблема ти няма да е решен за кой знае колко дълго.
Съветвам те наистина да се замислиш с какво се храниш , защото проблема , ако не се премахва със качествена козметика , значи идва отвътре. Ти каква козметика си използвал ? С медицински продукти пробвал ли си ?? :-o :-o

Cucko0
10-19-2010, 11:31
лично аз си чистя лицето с чист спирт през ден два и лицето ми се изчиства моментално ако има нещо по него

колко % е спирта, който ползваш :)

95%

koshtramba
10-19-2010, 12:14
лично аз си чистя лицето с чист спирт през ден два и лицето ми се изчиства моментално ако има нещо по него

колко % е спирта, който ползваш :)

95%

:O:O:O ти добре ли си да си слагаш тва на кожата?????

DesireToFire
10-19-2010, 12:34
лично аз си чистя лицето с чист спирт през ден два и лицето ми се изчиства моментално ако има нещо по него

колко % е спирта, който ползваш :)

95%

:O:O:O ти добре ли си да си слагаш тва на кожата?????
+1
:shock:

MissNothing
10-19-2010, 12:43
Аз попрницип нямам много пъпки, но като ми излезне някоя ползвам Зинерит. И също имах малко около брадичката, но като го ползвах се махнала и ми е много чисот лицето. Обаче май е лекарство доколкото знам..

Hilary_
10-19-2010, 13:12
Зависи колко е зле положението?
След като 2 години нищо не епомогнало може да се консултираш с дерматолог ..

katericArofl
10-19-2010, 14:10
абее тва с храненето май е мит.. 8-) нали някои твърдят, че като се храниш правилно или по-скоро не ядеш мазни храни и прочие.. кожата щяла да е по-добре, а аз имам чувството, че откакто не ям мазно и приемам досдтатъчно витамини лицето ми стана по-зле.. ( най-вероятно няма никаква връзка, ама .. ) :lol:

Rebirthing
10-19-2010, 15:22
абее тва с храненето май е мит.. 8-) нали някои твърдят, че като се храниш правилно или по-скоро не ядеш мазни храни и прочие.. кожата щяла да е по-добре, а аз имам чувството, че откакто не ям мазно и приемам досдтатъчно витамини лицето ми стана по-зле.. ( най-вероятно няма никаква връзка, ама .. ) :lol:

Трябва човек да знае от коя храна му прави проблеми с кожата. Трябва да направиш цяла ревизия на хладилника направо :D. Разбира се е възможно когато човек мине на по-здравословно хранене положението да се влоши, но това е така, защото организма се чисти, често се среща този ефект.

fuckme
10-19-2010, 17:18
за да не правя нова тема... пъпките трябва ли да се стискат или не?

p0lina
10-19-2010, 17:25
Чистя си лицето с мисля, че се казваше салицилов спирт може и да е греша, но след като си изстискам пъпките ( дори и да не ги стискам ) този спирт ги изкаря и почиства отлично. После се мажа с кремче и всичко е окей :)

Rebirthing
10-19-2010, 17:36
за да не правя нова тема... пъпките трябва ли да се стискат или не?

Определено НЕ !

vIKToriYa
10-19-2010, 17:47
неее пъпките не трябва да се стискат.. въпреки че и аз ги стискам имам чувството че когато ги стискам и намажа отгоре със салицилов спирт 2% ми минават по-бързо... на мен са ми повишени хормоните.. ии ми излизат много пъпки ноо някакви дребни без връх без нищо две години се боря с тях ии накрая.. си взех Зинерит.. - ПОМАГА .... но е с 14 дневен срок ии е хубаво да го смениш с нещо друго тъй като това е антибиотик ( кремче е ) ии кожата ти свиква към него ии си взех Акне Аут крема... ии да чукна на дръво лицето ми е изцяло чисто а имах голям проблем... ии сега ако ми излезе някой.. яя третирам и с тези неща бързо се маха ... но не си ли изчистя лицето след измиващия гел със салицилов спирт ми излизат много отново СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ ДОСТА ДЪЛГО И ОБЪРКАНО СЕ ИЗКАЗАХ :D :oops:

ParisHilton
10-25-2010, 13:15
отиди на лекар, или ползвай Зинерит (пробвала съм, помага) :)

koni
10-31-2010, 11:18
В никакъв случай не се изтискват. Най- добре иди на козметичка за да види какви са и да ти препоръча подходящи продукти. Моята ми доставя от RYOR специални продукти за домашна грижа.

iv2a3
11-05-2010, 20:34
за лицето не е ли по-добре да използва лавандулов спирт? az znam za salicilov spirt :-D

n3zabrawiimaa
11-05-2010, 21:27
Пъпките НЕ се стискат, стискат се черните точки. Ако оставиш черните точки неистискани те стават по-големи и по-големи и накрая КРАТЕР!

ggb
11-06-2010, 05:29
А с какво се храниш ? По принцип, проблема идва от вътре и начина на хранене също е от значение.

+

koni
11-06-2010, 18:35
Пъпките НЕ се стискат, стискат се черните точки. Ако оставиш черните точки неистискани те стават по-големи и по-големи и накрая КРАТЕР!
Извинявай, но не си точна. Черните точки се премахват при почистване на лицето от козметик. В къщи изтискването им е също доста рисковано. Разбира се зависи и каква ти е кожата, но моята никак не понася да си ги изтисквам сама и затова всеки месец съм на почистване.

fortvilelse
11-06-2010, 19:17
Аз си мажа със салицилов спирт 1% вечер като си измия лицето и горе долу помага.. поне после си чувствам кожата чиста и стегната.. Според мен важна роля играе слънцето и за това повечето хора лятото имат по-малко пъпки отколкото зимата.. Те хормоните са си гадни и тъпи и докато не се успокоят нищо не помага, но все пак малко спирт и слънце няма да навреди..

koni
11-06-2010, 19:42
Салициловият спирт помага, но не всяка кожа го понася. За моята не става - много я изсушава и после нови проблеми :(

fortvilelse
11-06-2010, 19:52
Салициловият спирт помага, но не всяка кожа го понася. За моята не става - много я изсушава и после нови проблеми :(

Да, така е.. Има различни типове кожа.. Ако имаш по-суха кожа въобще не трябва да припарваш до спирт, щото тва само ще те съсипе, както и става..

ParisHilton
11-08-2010, 12:26
Дерматолог, козметик, третиране на пъпките :)