PDA

View Full Version : Какво мислите за тази философия



KumchoValcho
10-18-2010, 21:00
Всеки човек твори своята реалност, своя живот, със силата на мисълта си.

Това, което мислиш,
това , което чувстваш,
винаги се материализира.

Всяко човешко същество отвъд материалното тяло е енергия и тази eнергия е естествено продължение на енергията на Първоизточника, Бог, Силата, Светлината.Тази eнергия оживява физическото тяло, дава му сила за живот. Тази eнергия вибрира непрекъснато, като начина на вибриране се определя от начина на мислене и от системата убеждения на човека. Поради различния начин на мислене вибрацията на всяка човешка същност е различна. Строго определеният начин на вибриране на всеки човек привлича към него от огромния вселенски вибрационен океан ситуации, хора, събития, които са в синхрон с есенцията на мислите и убежденията на човека. Всичко се аранжира от основния Вселенски закон, който е и Вселенския управител – закона за привличането – гласящ „Подобните неща се привличат”. Така че със силата на мисълта си човек гради живота си. Това, което човек живее днес, е следствие на това, което е мислил вчера, онзи ден, преди година, 10 год; това, което мисли днес, определя живота му утре.
Според Вселенския Закон за Привличането ти привличаш същината на това, което си избрал да отдадеш вниманието си, без значение дали е желано или нежелано. И така често твориш неосъзнато., защото получаваш това, към което насочваш вниманието си, независимо дали го искаш или не. Но по начина, по който се чувстваш, разбираш дали това, което привличаш (сътворяваш) е желано или нежелано. (Към какво си насочил вниманието си в момента?)

http://www.sibir.bg/blog/MAYA1959/?blogPage=blogPreviewArticle&artID=175965


Това е най-най-общо казано.

ZipFail
10-18-2010, 21:35
До голяма степен съм съгласен :)

gandalfepi4
10-19-2010, 08:14
звучи ми като проста и приятна идея изразена със сложни и символични думи в чието описание и съществуване няма нищо логично.

за мен подобен еквивалент е:

мултивселенският енергиен баланс между светлината и мрака в тяхната квантова природа в същността си е хаотична битка която е въплътена в човешкия дух. неговата природа е тясно свързана със саият космос и основополгащата сила която го движи...

а са, батко, дай пет лева че вав кащи седмина дете имаме да храним.





освен това и подозрително ми мяза на онази глупост с дето имаше книга и филм в които се казваше че ако те изнасилят, имаш рак, роден си със увреждания, падн метеорит в грда т, настъпиш лайно и тн това ти е било тайн подсъзнателно желание и се е случило по тази причина (забавно е между другото как заради него разни хора са спрели да се лекуват от рак надявайки се че чутото е истина).

Nam3less3
10-19-2010, 09:13
Такива неща има написани в доста окултни и древни книги, и общо взето е вярно. Вибрации, визуализации, мисловна сила, метафизика. Това по-скоро е моментът когато духовното се свързва с физическото, на ниво квантова и "по-финна" физика.

KumchoValcho
10-19-2010, 16:02
освен това и подозрително ми мяза на онази глупост с дето имаше книга и филм в които се казваше че ако те изнасилят, имаш рак, роден си със увреждания, падн метеорит в грда т, настъпиш лайно и тн това ти е било тайн подсъзнателно желание и се е случило по тази причина (забавно е между другото как заради него разни хора са спрели да се лекуват от рак надявайки се че чутото е истина).Нищо общо, човече. А и според тая философия (тъй като като цяло това представлява моето виждане за света) едно желание (подсъзнателно или съзнателно) не може да се материализира докато не се изравниш с него на еднакво вибрационно ниво (да го кажем така, примерно.).
Т.е. например искам пари. Чувството, че имаш достатъчно пари има определена честота на вибрация.
Чувството, че нямаш пари е съвсем противоположна вибрация. А винаги се материализира това, което съответства на вибрацията ти.
Емоциите и чувствата са индикатора за това как вибрираш в момента.
За да получиш пари трябва да усетиш чувството/да излъчиш вибрацията на притежаване на пари.

Това е творенето един вид. Да пренареждаш реалността

Текста е написан в по-духовен стил, но доколкото знам квантовата физика обяснява това и научно.
И ми звучи изумително логично всъщност. В началото ми звучеше като фантастика, но каот асимилирах тая идея започна да ми звучи като най-най-най-логичното нещо на света.

gandalfepi4
10-19-2010, 16:29
^ ок, хуу. са ако можеш и да ми обясниш какво се има предвид под "енергия" (защото ВСИЧКО е заредено с енергия - кинетична, топлинна и тн) и "вибрации" (защото в крайна сметка нищо не е застинало, всичко вибрира така да се каже - скали, атоми, кварки и надолу даже) и защо по-точно да има разлика между двете (вибрацията е израз на кинетична енергия) ще ми светне повече.

и как така чувство да може да има честота на вибрация? то е електронни импулси (енергия) в мозъка и е напълно идентично като това чувство за сране примерно (зависи колко силно ти се сере/искат пари разбира се, но иначе разликата е само и единствено в това в кой дял на мозъка е въпросния импулс).

и освен това защо става така че някакво съзнание което да не е моето ще ми интерпретира мислите телепатично и ще ми дава неща???

как така емоциите ми да са индикатор на това как вибрирам??? аз и всяка молекула в тялото ми си вибрираме непрекъснато и промяната в честотата на вибрациите е най-често температурна.

и за да получа пари е требело даизлъча вибрация? на кой бе брат? кой е тоя дето се занимава с мене по цял ден?

пък и аз доколкото знам (а съм се занимавал, повярвай ми) квантовата физика ГРАМ не обяснява това, ако ти имаш нещо по-конкретно впредвид горещо ще го оценя (пък и хората които ще ти дадът нобелова награда за откритието на хилядилетието също честно казано)

какъв е този вселенски закон и защо не го намирам нкъде освен в сайтове споменаащи дъ секрет?

пъкл и "подобниоте неща се привличат" - значи аз като мисля и излъчвам електронни импълси (защото мисленето е само и едниствено това от физична, биологична и всякадруга гледна точка с иключение на чисто метафоричната) требе да ме дръннетока ли? или мълния да ме цъфне? гледано метафорично логика има но в самата метафричност няма нищо общо със света извън въображението.

и освен това според тази логика е НЕВЪЗМОЖНО да не сме свидетели на магия от небивал размер защото ВСЕ ЕДИН от хората които са живеели на земята до този момент (106,456,367,669 според изследванията) тере да е искал да е бг братче, или пък някое от другите животни които сигурно са поне трилион пъти по-голяма цифра.

аз много искам примерно да имам супер сили (не познавам човек който да не иска) ма никога не съм могъл да летя, да бълвам огън или да пърдя пачки долари дори и когато съм бил малък и съм вярвал искренно че мога ако се опитвам много, нито пък лудите които скачат от сгради и си мислят че ще полетят не фъркат из небето ами падат като круши.

логика нема ей за'тва.

пък и ми звучи НЕВЕРОЯТНО подобно на циганките дето говорат за енергии и вибрации и на баба ми хвърчилото ама пак са бедни като мишки въпреки че а големи магьоснички всичките.

не ме разбирай погрешно д, много би ми с искало да беше вярно но...

всъщност заеби - ако беше вярно това щеше да означав че този човек е искал това да му се случи

http://www.v7n.com/forums/attachments/forum-lobby/9235d1238546972-10-most-horrific-russian-torture-devices-hand-saw.jpg

(да, прилагало се е и при това многократно )

KumchoValcho
10-19-2010, 16:44
Хах
Не смятай да навлизам в спорове
Дори след като прочетох поста ти, изобщо не се чувствам разубеден.

Всеки с вижданията си де.

gandalfepi4
10-19-2010, 17:02
ъммм? че съм скептичен, скептичен съм ама не ти споря. просто питам брато. днеска 2 часа съм спорил с един тъпак дето ме убеждаваше че Хитлер бил "дарвинист" и съм уморен честно казано. просто ми беше любопитно каква е логиката зад това щото не видим

DREAM95
10-31-2010, 15:46
:( верно е ... :?

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 16:49
Не мога да схвана защо всичко се свежда то тоя маскара - Бог????(в началото на филосовията)

KumchoValcho
10-31-2010, 17:43
Не мога да схвана защо всичко се свежда то тоя маскара - Бог????(в началото на филосовията)Просто си зле явно и не го схващаш

Под Бог не се разбира общоприетото разбиране за Бог. Дори не ти трябва да използваш тази дума "Бог", няма нищо общо с широкото разбиране за това какво е Бог

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 18:07
Не мога да схвана защо всичко се свежда то тоя маскара - Бог????(в началото на филосовията)Просто си зле явно и не го схващаш

Под Бог не се разбира общоприетото разбиране за Бог. Дори не ти трябва да използваш тази дума "Бог", няма нищо общо с широкото разбиране за това какво е Бог

Тогава защо я използваш?А?

KumchoValcho
11-01-2010, 15:26
Не мога да схвана защо всичко се свежда то тоя маскара - Бог????(в началото на филосовията)Просто си зле явно и не го схващаш

Под Бог не се разбира общоприетото разбиране за Бог. Дори не ти трябва да използваш тази дума "Бог", няма нищо общо с широкото разбиране за това какво е Бог

Тогава защо я използваш?А?О, боже господи, налей си акъл в главата и пак ела

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-01-2010, 18:33
Не мога да схвана защо всичко се свежда то тоя маскара - Бог????(в началото на филосовията)Просто си зле явно и не го схващаш

Под Бог не се разбира общоприетото разбиране за Бог. Дори не ти трябва да използваш тази дума "Бог", няма нищо общо с широкото разбиране за това какво е Бог

Тогава защо я използваш?А?О, боже господи, налей си акъл в главата и пак ела

Ем нали ти си си налял акъл, защо просто не кажеш(ако можеш де).

KumchoValcho
11-02-2010, 16:01
Не мога да схвана защо всичко се свежда то тоя маскара - Бог????(в началото на филосовията)Просто си зле явно и не го схващаш

Под Бог не се разбира общоприетото разбиране за Бог. Дори не ти трябва да използваш тази дума "Бог", няма нищо общо с широкото разбиране за това какво е Бог

Тогава защо я използваш?А?О, боже господи, налей си акъл в главата и пак ела

Ем нали ти си си налял акъл, защо просто не кажеш(ако можеш де).Спри да ми спамиш в темата
Въпросите ти са изключително тъпи и безсмислени, прочети пак написаното.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-02-2010, 16:22
Не разирам защо да спамя.
Тази философия си я постнал-следователно я разираш-следователно трябва да разясниш на тези който неразбират(уж аз) и тн.
Аз го прочетох пак и не виждам защо е турен Бог там.(да не е оърнато никакво внимание на него, но щом е сложен(а не се вмества просто))
Да може би се заяждам.Може и да е така.

А за закона за превличане-че всички еднакви неща се превличат.Това не винаги е така.Ето най-простия пример е магнита.

И 2рия абзац нещо ми е крив.Как това което мисля и чувствам се материализира?Да знам че мога да го направя, но не съм се научил още(а може би и никога няма да се науча вклучително и почти всички хора).