PDA

View Full Version : След осми клас.



rebeccaa
10-19-2010, 13:46
Здравейте,искам да попитам кое ще е по - добре да уча след 8ми клас - Нещо със език - испански или английски или пък - мениджмънт и икономика ?

Много се двоумя между двете иии съм пред голяма дилема ;d .. И също така, ако може да ми предложите някои такива училища в София и да ми дадете повече инфо, защото не съм кой знае колко информирана.

Мерси предварително : )

GossipGirl89
10-19-2010, 14:15
Ти сама трябва да си плецениш кое повече те влече :)

Иначе за икономика, счетоводство, предприемачество - НФСГ (аз го завърших и съм много доволна) и НТБГ са може би най-популярните. Иначе предполагам има още, но трябва да си купеш справочник с училищата и да разгледаш там :)

А за езиците - английските и испанските гимназии

rebeccaa
10-19-2010, 16:02
Еми то и двете ме влечат и за това питам, защото съм пред дилема.Мерси за мнението.Още отзиви да има ?

SmilezZz
10-19-2010, 16:45
Еми то и двете ме влечат и за това питам, защото съм пред дилема.Мерси за мнението.Още отзиви да има ?А какво си решила да следваш ? Икономика и Мениджмънт ? Ако е така - влизай в Икономиката,а пък мисля,че и тогава ще си учиш някакъв език..

wali00
10-19-2010, 16:48
Еми то и двете ме влечат и за това питам, защото съм пред дилема.Мерси за мнението.Още отзиви да има ?


Стремиш се да влезеш в елитно училище, а се изразяваш по такъв селски начин.. :?

По темата.. Според мен е по-добре да влезеш в някоя езикова гимназия..

BlackEyedPeas
10-19-2010, 17:24
Еми то и двете ме влечат и за това питам, защото съм пред дилема.Мерси за мнението.Още отзиви да има ?


Стремиш се да влезеш в елитно училище, а се изразяваш по такъв селски начин.. :?

По темата.. Според мен е по-добре да влезеш в някоя езикова гимназия..

+1! И аз така, а и езиците ще ти отворят повече врати за в бъдеще (: Колкото повече езици говориш, толкова по-добре!

rebeccaa
10-19-2010, 17:26
Еми то и двете ме влечат и за това питам, защото съм пред дилема.Мерси за мнението.Още отзиви да има ?А какво си решила да следваш ? Икономика и Мениджмънт ? Ако е така - влизай в Икономиката,а пък мисля,че и тогава ще си учиш някакъв език..



Ами повече клоня към мениджмънт, но незнам как да го обясня.Незнам как да се изразя.Езиците ми се отдават много, а мениджмънт като цяло ми харесва.

rebeccaa
10-19-2010, 17:28
Еми то и двете ме влечат и за това питам, защото съм пред дилема.Мерси за мнението.Още отзиви да има ?


Стремиш се да влезеш в елитно училище, а се изразяваш по такъв селски начин.. :?

По темата.. Според мен е по-добре да влезеш в някоя езикова гимназия..



Не мисля, че това как съм се изказала има нещо общо с училището в което ще влизам. :) Мерси все пак, но още се двоумя.

SmilezZz
10-19-2010, 17:28
rebeccaa- Ако влезеш в някоя езикова
гимназия - пак няма да е зле..Ще излезеш от там
с два чужди езика..
Но пък ако си решила да следваш Икономика и
мениджмънт - тогава ще ти е трудничко..Поне в
началото..

rebeccaa
10-19-2010, 17:29
Еми то и двете ме влечат и за това питам, защото съм пред дилема.Мерси за мнението.Още отзиви да има ?


Стремиш се да влезеш в елитно училище, а се изразяваш по такъв селски начин.. :?

По темата.. Според мен е по-добре да влезеш в някоя езикова гимназия..

+1! И аз така, а и езиците ще ти отворят повече врати за в бъдеще (: Колкото повече езици говориш, толкова по-добре!




Да така е.Всеки ми казва, че езиците много ще помогнат, а и аз го знам, и може да си намериш хубава работа са в бъдеще.

rebeccaa
10-19-2010, 17:30
rebeccaa- Ако влезеш в някоя езикова
гимназия - пак няма да е зле..Ще излезеш от там
с два чужди езика..
Но пък ако си решила да следваш Икономика и
мениджмънт - тогава ще ти е трудничко..Поне в
началото..


Да, но за в бъдеще незнам кое ще ми отвори повече врати - дали езиците или мениджмънтът.

KumchoValcho
10-19-2010, 17:46
Езици!!!

SmilezZz
10-19-2010, 18:15
rebeccaa- Ако влезеш в някоя езикова
гимназия - пак няма да е зле..Ще излезеш от там
с два чужди езика..
Но пък ако си решила да следваш Икономика и
мениджмънт - тогава ще ти е трудничко..Поне в
началото..Да, но за в бъдеще незнам кое ще ми отвори повече врати - дали езиците или мениджмънтът.Езиците !!!

rebeccaa
10-19-2010, 18:19
Мерсии много на всички :) .

JustUnforgivable
10-20-2010, 14:42
Да, но за в бъдеще незнам кое ще ми отвори повече врати - дали езиците или мениджмънтът.

Честно казано по написаното не ми изглеждаш много амбицирана да учиш нещо по-сериозно в чужбина, за където ще ти трябват езици, затова според мен ще е по-подходящо икономика и мениджмънт :)

IvUsHkA
10-20-2010, 17:46
Езиците наистина са предимство.Колкото повече, толкова повече, но влизаш в някоя езикова гимназия.Там получаваш перфектна подготовка по езика и толкова.Ако решиш да учиш нещо друго, а не фиология например ще ти бъде много трудна да се подготвиш за кандидат-студентските изпити като не си учила нещо друго освен език.Според мен икономиката от двата варианта е по добре, ако след това искаш да следваш и да ставаш икономист.

sasheto0o
10-20-2010, 18:24
Здрастии..Аз влязох в НФСГ след 8 клас ( в момента съм 9 клас,новичка ;пп).Влязох с изпит и попринцип не е кой знае клко трудно,но по някои предмети се изисква много учене!! Но си зависи и от теб какво искаш - дали език,или специалност...Със сигурност е по-добре език,но поне аз не се сещам за хубава елитна езикова гимназия след 8 клас...