PDA

View Full Version : Трябва ми помощ..



BaffaLsc
10-19-2010, 14:14
Здравейте.. :)
Имам да правя доклад по география, ама на лист 35/50
(колкото кадастрон) ,само че е цветна хартия.
И трябва да пиша за Източна Азия, а в гугъл излиза само това :
Източна Азия е огромен регион, характерен с природни контрасти. . Площта му е около 15% от тази на континента. Там живеят над 1 500 милиона души, 40% от населението на Азия и 1/4 от населението на света. Гъстотата на населението е пет пъти повече от средното за света.
Трябва ми доста повече информация ,за да я събера на целия лист.
Малко помощ в търсенето на информация ?

JustUnforgivable
10-19-2010, 14:19
Хмм какво точно трябва да пишеш за Източна Азия ? Предлагам ти да напишеш примерно в кой топлинен пояс се намира, да опишеш климата, режима на водите, животни/растения.После може да напишеш някои по-общи неща за страните в тази част на Азия - Китай, Япония, Тайван, Южна и Северна Корея. Например за Китай - намира се в Източна Азия, страната с най-голямо население на земята, столицата е Пекин и такива.. :)

BaffaLsc
10-19-2010, 14:47
Добре ,мерси ще опитам..

CrAzYanDlaZy
10-19-2010, 15:34
Ами щом няма инфо в гугъл, потърси в някой учебник или енциклопедия :-o и това, което е предложила JustUnforgivable е добра идея!

BaffaLsc
10-19-2010, 15:40
Енциклопедия нямам.. и все пак ще видя в учебника нещо, въпреки че търсих..
Ако случайно намерите нещо.. ще съм благодарна.

BaffaLsc
10-20-2010, 12:25
В учебника пише това ,което ви показах..

FlowerPower
10-20-2010, 13:56
Източна Азия е огромен регион, характерен с природни контрасти. . Площта му е около 15% от тази на континента. Там живеят над 1 500 милиона души, 40% от населението на Азия и 1/4 от населението на света. Гъстотата на населението е пет пъти повече от средното за света. [/i]
[b]


например:

По-голямата част от региона е заета от територията на Китай. / тук пишеш за Китай и др./

Статистически данни:
Най-голяма държава- Китай 9569960 кв.км

Най-малка държава- Южна Корея 99250 кв.км

Държава с най-многобройно население- Китай 1318900000

Държава с най-малобройно население- Северна Корея 23 100 000

Доминиращи езици- стандартен китайски или мандарин, японски, корейски, местни диалекти

Доминираща религия- даоизъм, будизъм, шинтоизъм, християнство, конфуцианство

Най- висок БВП на глава от населението- Япония $34 955

Най-нисък БВП на глава от населението- Северна Корея $612

Най-висока продължителност на живота- Япония 82 години

Най- висока грамотност- Япония, Северна Корея 99%


*Подводният железопътен тунел "Сейкан" е най- дългият в света. Той свързва двата най- големи японски острова Хоншу и Хокайдо.

*Ким Ил Суинг, който управлявал Северна Корея от нейното създаване през 1948 г. до смъртта си през 1974 г., е обявен от държавната конституция за вечен президент. Рожденият му ден и денят на смъртта му са обявени за национални празници.

*Само 18% от територията на Япония е подходяща за живеене. По- голямата част от жителите на страната предпочитат градовете по тясната крайбрежна ивица.

и т.н. и т.н. Сигурна съм, че можеш да намериш тонове инфо по темата,но май не ти се занимава,а?

BaffaLsc
10-20-2010, 14:03
^ О.. напротив търсихв гугъл, както и в учебника ми ,но не пише нищо по различно от това. Мерси много за информацията.

fuckme
10-20-2010, 17:18
нямате енциклопедии у вас?!??!?!? :shock: :shock:
междудругото кой клас си?

BaffaLsc
10-20-2010, 18:28
Е.. има някъде ,ама в тая голяма библиотека.. :?
7ми клас съм..