PDA

View Full Version : Какво да ям, докато съм на даскало ? ПЛС, дайте съвет !!



3132136
10-19-2010, 14:36
Привет !
Моля ви , дайте идея какво да си купувам за ядене , когато съм на училище . Държа да е здравословно , ама се пак да е съобразено със ситуацията , не да ми пишете " .. Прави си овесени ядки от къщи .. " Знам, че овесените ядки с мляко са добър вариант, ама не и за училище , как и в кво ще ги мъкна до там ?! Иначе имам предимството , че на две крачки от даскалото имаме магазин за хранителни стоки СВА и разполагам с богат избор :) И все пак тва с яденето ми е дилема от началото на уч. година , така че моля ви , помагайте !
Допълнителна информация : в 8ми клас съм и съм подложена на мъчението да гледам как съучениците ми блажат със снаксове , чипсове , шоколади , кроасани , тостери , вафли , дюнери , пици и какво ли още не , от което ми потичат лигите , но се въздържам , защото не искам да стана 100 кила ! Иначе си нося ябълка от къщи , но тя , естествено , не нахранва ама НИКАК , а само отваря апетит ! Та ябълка + КАКВО да ям ? :-o
Благодаря предварително за коментарите !

GoldSoul
10-19-2010, 14:48
Аз си нося ябълка/банан + парче кекс/сандвич с пълнозърнест хляб/парче домашна баница(100х по-добре е от мазните в училище)

tonittaaaa
10-19-2010, 14:52
яж си ноктите като не ти се ядат овесени ядки. толкова ли не може да си купиш кутия за храна, правиш си плодова салата, или ядки с мляко, или пълнозърнест сандвич и си го носиш, за бога!
луди деца

Rebirthing
10-19-2010, 15:11
Имаше точно такава тема на скоро !
Взимаш си една кутия за обяд или направо една малка пластмасова кутия от тези за съхранение, правиш си храната в къщи, в предишната тема се обсъдиха стотици варианти за това какво може да си приготвиш , после я слагаш в кутията и си я носиш на даскало. Нищо сложно не виждам в това.
Впрочем в CBA ме съмнява да можеш да си намериш нещо здравословно, все пак може да огледаш дали няма щанд за диетични и здравословни продукти.
Има още един вариант, предварително си купуваш храна от здравословен магазин или от магазин в които се продават такива продукти. Аз лично видях в DM щанд с био продукти и си взех едни био вафли с мед, невероятни бяха :smt007 вкусни и доста засищащи.

KumchoValcho
10-19-2010, 15:53
Мен ме е срам в училище да си нося кутии с манджи, колкото и здравословни да са.
Не знам за вас. 8-)

cherrygloss
10-19-2010, 16:35
Мен ме е срам в училище да си нося кутии с манджи, колкото и здравословни да са.
Не знам за вас. 8-)
Точно това е 8-)
И аз имам такъв проблем, не знам какво да ям и накрая се изкушавам и си взимам закуска или бейкролс :o

fuckme
10-19-2010, 16:43
Темата се повтаря. Не е толкова трудно да гледате, другата тема беше на първа страница... ако не искате да носите кутии си взимайте примерно ябълка/банан/круша/нарязана мандарина в торбичка и в торбичка примерно бадеми. те до колкото знам са здравословни, една приятелка беше ходила на диетолог и се включваха диетата ... нещо, което да ви засити.. пийте повечко вода, за да залъгвате глада и не дъвчете дъвки, защото те стимулират слюнкообразуването в устата, а то попринцип се случва , когато ще ядем. затова като дъвчете дъвка и корема ви започва да произвежда голямо количество коремни сокове и усещате глад. просто си пийвайте вода, в голямото плод, в малките междучасия - по няколко бадема. според мен това е полезно и вкусно. :)

psych0
10-19-2010, 16:51
има такава тема!

Sintya
10-19-2010, 16:52
Плодове или си правиш сандвич от вкъщи.
В нашия клас повечето са така. Аз също си нося или си купувам плод, ако ми се дояде.

CaliforniaBoy
10-19-2010, 16:56
Няма от какво да те е срам в носенето, аз лично в даскало си нося във една кутия малко извара, пилешко месо и някакъв плод/зеленчук (без банан) и ходя когато ни е заключена стаята да ям при зайците или дирекно пред класа. За момиче бих те посъветвал да си носиш примерно активия продават се със разни мюсли, само ти трябва една лъжичка или със ябълката, която си носиш 1-на филия или 2 пълнозърнест хляб вътре със някакъв зеленчук, като сандвич ще бъде, но няма да го мажеш със нищо.Не знам момичетата какво харесват като храни и казвам най-общо. :)

Rebirthing
10-19-2010, 17:42
В Активията пък изобщо няма нищо здравословно :-o .

Paramour
10-19-2010, 18:06
Като искаш нещо здравословно си носи нещо от къщи.
Какво толкова като ще го носиш?
Взимаш една кутия, продават специални кутии за обяд, ако толкова държиш да е няква специална, и си носиш вътре сандвич/кекс .. казаха вариантите преди мен.
А пък и + тва в CBA няма кой знае какво... можеш да си купиш и от там нещо готово, ама кво ще е ? Кюфтета и пържени картофи? Или от онези готовите сандвичи, дето стоят в хладилниците? :?
Като искаш здравословно ще мъкнеш.. тва е .

Sigrina
10-19-2010, 18:16
Можеш да си носиш/купуваш плодове. Както си носиш ябълка, вземи 2 или ябълка и банан или каквото обичаш. От СВА можеш да си купуваш кисело мляко, но аз ти препоръчвам натуралното, а не активиа. Можеш да хапваш и сурови ядки, но не повече от една шепичка на ден и така :) Успех!
И м/у другото по-лесният и здравословен начин да поддържаме форма е спортът, а не гладът :)

WaterLilly
10-19-2010, 18:19
Ама защо не ядете у вас, преди да тръгнете за училище? Спестява всякакви подобни неприятности.

ecstazy
10-19-2010, 20:21
Мен ме е срам в училище да си нося кутии с манджи, колкото и здравословни да са.
Не знам за вас. 8-)
Точно това е 8-)
И аз имам такъв проблем, не знам какво да ям и накрая се изкушавам и си взимам закуска или бейкролс :o е пич нема да вадиш да си правиш салата и да ядеш пиле със зеле :lol: Няа нищо срамно да ядеш домашен сандвич бе ОМГ :shock: и кое е срамното, мнооого ми е чудно :lol:

bloodyF
10-19-2010, 20:24
нося си сандвич аз ;д

просто спестявам с определена цел..майка е по доволна че не ям боклуците от кафето..перфектно ;д

Nqkuf
10-19-2010, 20:31
Мен ме е срам в училище да си нося кутии с манджи, колкото и здравословни да са.
Не знам за вас. 8-)
Точно това е 8-)
И аз имам такъв проблем, не знам какво да ям и накрая се изкушавам и си взимам закуска или бейкролс :o е пич нема да вадиш да си правиш салата и да ядеш пиле със зеле :lol: Няа нищо срамно да ядеш домашен сандвич бе ОМГ :shock: и кое е срамното, мнооого ми е чудно :lol:
Е аз много пъти съм си вадил кутийка със снежанка или руска салата, няма нищо срамно :D :lol:
Иначе ям принцеси, хамбургери, пици и ако не съм много гладен си взимам кроасан :lol:

3132136
10-20-2010, 16:44
Мс за коментарите !
`` В отговор на някои от тях ще кажа , че няа как да ям преди да тръгна на училище , щото тръгвам от нас в 7ч. без нещо , а толкова рано сутрин просто не мога да ям нищо ! Иначе .. като ви чета съветите , осъзнавам , че съм ги изпълнявала стриктно още преди да ви питам :D
Обачее киселото мляко е мн неудобно да се яде , ама се пак здравословното хранене си изисква жертви ! Отначало ме беше адски срам да си ям кисело млекце , ама после си викам , че в крайна сметка не ми пука кво ше си помислят другите , и такам :)
Още веднъж тенкс ^^

thinkgreen
10-20-2010, 18:12
Хапвай вкъщи , носи си здравословен сандвич , плод , мляко ( само не Активия пълна е със нишесте , сухо мляко и захар и мн. други неща с неясен пройзход ) . Не яж тези зърнести барчета , защото не са толкова полезни колкото всички казват , бъкани са с Е-та , оцветители и боклуци . Ако питаш мен за добро здраве и хубава фигура не си купувай нищо от училище и там останалите магазини около него , който продават същото .

fuckme
10-20-2010, 18:18
хах, днес в училище ядох само една ябълка.. апа после изядох цял шоколад и бисквиткииии ;@

chemist9009
10-20-2010, 19:06
Кви са тея безсмислени теми братче?!? кво да ям в даскало?!? кво да ям извън него?!? къде кво да правя?!? баси неориентираните хора :D :D :razz: :razz:

anonymous708973
10-20-2010, 19:10
Мен ме е срам в училище да си нося кутии с манджи, колкото и здравословни да са.
Не знам за вас. 8-)
Точно това е 8-)
И аз имам такъв проблем, не знам какво да ям и накрая се изкушавам и си взимам закуска или бейкролс :o е пич нема да вадиш да си правиш салата и да ядеш пиле със зеле :lol: Няа нищо срамно да ядеш домашен сандвич бе ОМГ :shock: и кое е срамното, мнооого ми е чудно :lol:
Е аз много пъти съм си вадил кутийка със снежанка или руска салата, няма нищо срамно :D :lol:
Иначе ям принцеси, хамбургери, пици и ако не съм много гладен си взимам кроасан :lol:

Малко много цитати, ама айде...
Веднъж си направих салатка - марули, краставичка, моцарела, репички, слънчогледови семки, кълнове и зехтин... И си я нося на даскало. И имахме информатика и аз огладнях в междучасието преди това и си отварям кутията, взимам вилицата и почвам да ям. И изведнъж усещам как някой ми седи зад гърба. Обръщам се и госпожата ме гледа втренчено и вика "Кво е твааа?!?! Веднага го махай, не ми яж пред компютъра!" 8-) Тъпото е, че на останалите, дето тъпчат бейкролс, солети и прочее, не им прави проблем. :?
Хич не ми пука обаче... Чат-пат си нося сандвич, чат-пат салатки, понякога варени яйца - засищат много, а и са полезни. Ядки също може... :) Жалко, че не мога натурално кисело мляко да си мъкна. Един път пробвах и се наложи да си сменя тетрадките по три предмета :-D

ParisHilton
10-25-2010, 13:13
носи си нещо от вкъщи - например 1 ябълка. Или пък си купувай нещо от магазинчето през голямото междучасие, но и не прекалявай с тостерите (ако си ги хапваш всеки ден, защото познавам такива хора) :)

xXxSunShin3XxX
02-14-2011, 18:17
Ама защо не ядете у вас, преди да тръгнете за училище? Спестява всякакви подобни неприятности.





+1 :)