PDA

View Full Version : бойно изкуство



term0t0
10-19-2010, 16:08
Здравейте,на 14 съм и се чудя да започна някакво бойно изкуство.Ако може да ми препоръчате

ПС:От Варна съм

LifeFitness0
10-19-2010, 16:22
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=361459&highlight=%E0%E9%EA%E8%E4%EE ориентирай се.Аз тренирам айкидо и съм много доволен,но не е много проложимо на ниските нива. :-D

fatrat
10-19-2010, 16:26
карате/айкидо/джудо/бразилско жиу жицу ако може да се намери някъде в БГ!
След 2-3 години се запиши на западно или може би муай тай,кикбокс ...

eXxXciTeD
10-19-2010, 16:34
Киокушин карате, най-добрата основа, фицика и дисциплина. После можеш да прехвърлиш нещо от сорта на кикбокс

LifeFitness0
10-19-2010, 16:39
Киокушин карате, най-добрата основа, фицика и дисциплина.Извинявай,но всеки може да го каже,за БИ-то което тренира.

fatrat
10-19-2010, 16:40
наистина е така! Шотокан е най-добрата основа,тъй като останалите бойни изкуства са поовече вътрешни,т.е не наблягат на физиката...
а както знаееш в ММА- няма вътрешно спокойствие,или поне не е на преден план!

TheManTheLegend
10-19-2010, 17:44
Ако искаш да мачкаш се записвай на ММА или Муай Тай има във Варна :D
От 3те години киокушин придобих доста навици, които са вредни в бокс/кикбокс/мма...

fatrat
10-19-2010, 17:59
Ако искаш да мачкаш се записвай на ММА или Муай Тай има във Варна :D
От 3те години киокушин придобих доста навици, които са вредни в бокс/кикбокс/мма...
като например ?

TheManTheLegend
10-19-2010, 18:10
1) Нисък гард, това лесно се оправя
2) Стойка със събрани крака, на бокса и мма трябва да си двойно по-разкрачен!
3) Свалям си гарда често когато влязат в мене (в каратето когато сте един в друг няма опасност да те ударят в главата)
4) Като играя бокс по навик си вдигам коляното за да се пазя от влизания
5) Случвало ми се е когато някой влезе в мене да го блъсна или да го ударя с лакат в главата :D

а имайте предвид че съм 190см и винаги влизат в мене :D

като цяло горе-долу поизчистих тези недостатъци, само че има още доста. По-добре направо с ММА да почнеш.

fatrat
10-19-2010, 18:26
абе за стойката незнам гарда верно си е нисък,ама аз винаги съм си бил разкрачен,с тоя проблем ,че стоях в т.нар. огледална стойка.
ММА не тренирам обаче при кикбокса коляното ми помага понякой път.
Това със свалянето на гарда немога да го схвана,но ти вярвам.
Това със лактите може да ти е полезно :D
(съжалявам за правописа бързам)

LifeFitness0
10-19-2010, 18:29
Абе тренирайте айкидо и бъдете машини.Там няма недостатъци. ;-)

deadlift666
10-19-2010, 18:42
Борба! По възможност класическа!

TheManTheLegend
10-19-2010, 18:44
Къв е смисъла от борбата, миналия месец дойде некф 20 годишен дето година и половина тренирал борба класически стил, 2 месеца кикбокс и на 2та тренировка тръгна да пита как вървят цените на индивидуалните тренировки :D

LifeFitness0
10-19-2010, 18:48
Борабата е перфектна за 150-160 см хора.Знаеш ли как ти влизат-като се залепат не можеш да ги отлепиш :razz:

deadlift666
10-19-2010, 18:48
Къв е смисъла от борбата, миналия месец дойде некф 20 годишен дето година и половина тренирал борба класически стил, 2 месеца кикбокс и на 2та тренировка тръгна да пита как вървят цените на индивидуалните тренировки :D

Еми смисъла е, че като те удари веднъж не повтаря. :)

LifeFitnes0... имаш много грешна представа. По-скоро свободната борба е за ниските. Иначе в класическата високите имат предимство.

TheManTheLegend
10-19-2010, 19:23
Какво общо имат борците с "удрянето" ;)

deadlift666
10-19-2010, 19:30
Пряко тренировките нямат нищо общо с удрянето.
Но просто борците са едни от най-силните спортисти, и това си оказва влияние и на издръжливоста и на силата. Ставал съм доста пъти свидетел на това, че борец като удари не повтаря. :) Тука се повторих т'ва кат го казах де ама ..

Автора на темата:
Зависи какви цели имаш с това бойно изкуство. Ако искаш да се научиш здраво да се трепеш най-добрия избор може би е ММА.
Ако искаш да направиш добро и здраво тяло и пак да имаш някакви умение да се защитиш на улицата, не да ставаш побойник, запиши се на борба.

Не че в другите спортове няма да се направи тяло, но ..

TheManTheLegend
10-19-2010, 19:40
Мда така е, борците правят впечатление с много здраво и атлетично тяло. Между другото може да пробваш самбо-бойното самбо е като ММА, класическото е граплинг. Повечето самбисти имат тяло на типичен борец.
Но имай предвид, че особено за физиката , това какъв спорт избереш няма толкова голямо значение, колкото желанието ти и методиката на тренировки в дадения клуб.

fatrat
10-20-2010, 16:04
Борабата е перфектна за 150-160 см хора.Знаеш ли как ти влизат-като се залепат не можеш да ги отлепиш :razz:
а знаеш ли с какви колена съм пръсвал носове :)

awerw
10-20-2010, 16:58
Борабата е перфектна за 150-160 см хора.Знаеш ли как ти влизат-като се залепат не можеш да ги отлепиш :razz:
а знаеш ли с какви колена съм пръсвал носове :)
а знаеш ли че това е забранено :)

fatrat
10-20-2010, 17:02
Борабата е перфектна за 150-160 см хора.Знаеш ли как ти влизат-като се залепат не можеш да ги отлепиш :razz:
а знаеш ли с какви колена съм пръсвал носове :)
а знаеш ли че това е забранено :)
на улицата ли ? ЗАБРАВИ!

awerw
10-20-2010, 17:07
Борабата е перфектна за 150-160 см хора.Знаеш ли как ти влизат-като се залепат не можеш да ги отлепиш :razz:
а знаеш ли с какви колена съм пръсвал носове :)
а знаеш ли че това е забранено :)
на улицата ли ? ЗАБРАВИ!
кой ти говори за улицата

fatrat
10-20-2010, 17:12
Борабата е перфектна за 150-160 см хора.Знаеш ли как ти влизат-като се залепат не можеш да ги отлепиш :razz:
а знаеш ли с какви колена съм пръсвал носове :)
а знаеш ли че това е забранено :)
на улицата ли ? ЗАБРАВИ!
кой ти говори за улицата
А кой ти говори за зала,за официален мач,изобщо ?
Ако не виждаш в темата става въпрос за улицата! Шът :)

deadlift666
10-20-2010, 17:27
Малко трудно ще пръснеш на някой носа с коляно, който е 180-90 .. 80-90 кила. Не мислиш ли? Първото което е, борците не тръгват да закопчават на улицата, а ако те закопчаят, им е достатъчна половин секунда вече да си си паднал на врата. :D

fatrat
10-20-2010, 17:34
Аз имам една тактика.Тя е следната: не се отварям и комуникирам по-малко с типове гледащи накриво. Второто което е аз съм кик боксьор- т.е по лесно ми е тапите 1.60 да ги държа на разстояние.Ако ме набарат подобаващо облечен(разбирай анцунк къси панталони или нещо от сорта и задължително загрял) мога да ги направя с крива усмивка само с крака :) Всеки трениращ муай-тай кикбокс знае това :) Второ -същото като първото само ,,че ако съм с дънки и не загрял използвам юмруци!
Иначе винаги ме е било страх от граплинга,въпреки,че знам 2-3 джудо хватки :D
п.с Нали знаеш нищо лично към спорта и теб ,просто изразявам мнение :)

deadlift666
10-20-2010, 17:45
Всеки спорт/бойно изкуство е полезно.
Пък незнам какъв граплинг някой ще тръгне да ти прави на улицата ?! Хаха. В залата си имаме няколко ненормалника (те всички са, но някои се отличават) които всеки петък се бият в дискотеките. Те най-много да се отърват с разбита уста и посинено око. Другите са винаги с шевове. 8-)

Иначе това лято тренирах малко кикбокс, не ми хареса.

awerw
10-20-2010, 17:57
Борабата е перфектна за 150-160 см хора.Знаеш ли как ти влизат-като се залепат не можеш да ги отлепиш :razz:
а знаеш ли с какви колена съм пръсвал носове :)
а знаеш ли че това е забранено :)
на улицата ли ? ЗАБРАВИ!
кой ти говори за улицата
А кой ти говори за зала,за официален мач,изобщо ?
Ако не виждаш в темата става въпрос за улицата! Шът :)
къде пише думата улица освен в моя пост

fatrat
10-20-2010, 18:07
в контекста например! :) Ако се зачетеш ще усетиш как стана дума за т.нар. street fight

TheManTheLegend
10-20-2010, 18:21
За пореден път се обеждавам че awerw си няма понятие какво се обсъжда... в която и да е тема...

term0t0
10-20-2010, 19:16
Такааа,зала за карате киокошин някой може ли да ми каже

TheManTheLegend
10-20-2010, 19:33
Повярвай ми не искаш да тренираш карате. Иначе в зали Простор до стадион Спартак. Първите 5-6 месеца само ще махаш във въздуха с ръце, ако се запишеш на ММА от първата тренировка ще играеш спаринг и ще научиш нещо полезно а не че в "мосюбидачи" петите ти трябва да са една до друга :razz:
В същите зали има и ММА и борба, в зала на 50 метра има муай тай. И 3те са по-добър избор :-D

deadlift666
10-20-2010, 19:44
Хаха, да определено недей карате! Това лято имах едно спречкване с каратисче, нещо свързано със самоотбраната май тренираше, не им знам 200тате стила, ама кат му влязох ударих го 2 пъти сви се и си сложи ръцете пред лицето и вика стига бе, стига бе. :razz:

http://www.vbox7.com/play:cbf94690 - Виж за какво става въпрос в борбата. Но като се има впредвид, че тук е смесена и с свободната.


Класическа - забранени са захватите под пояса.
Свободна - хващаш навсякъде (без чатала) :D

TheManTheLegend
10-20-2010, 20:15
Пич сам си прецени кое ще ти е по-полезно на улицата
http://www.vbox7.com/play:361cef30

или

http://www.youtube.com/watch?v=kpbt8FXwgLk

тва последното е нормален мач по карате. Никаква динамика, всичко е въпрос на физика.

term0t0
10-20-2010, 20:25
аз искам първо киокошина няколко месеца и после мисля да мина към муай тай :) :)

TheManTheLegend
10-20-2010, 20:34
С няколко месеца киокушин вярвай ми нищо ама НИЩО няма да направиш !!!
1 спаринг няма да изиграеш. Отначало ще ти обясняват 1 месец как се прави удъра, от къде почва, как се завъртала китката, ама как лакътя трябвало да отива назад а юмрука на другата ръка да е под рамото, ама на къде да ти сочат пръстите, ше научиш някоя ката и това е. Най-много някои коремни преси/лицеви да направите дето и у вас можеш си ги правиш. На Муай тая няма да те пуснат веднага на спаринг спокойно. Ще мине някой друг месец, до тогава ще тренираш за сила и издържливост (много здрави тренировки), круши, лапи и т.н.



при мене каратето имаше плюсове във физическа насока, да издържлив бях, ама аз бях тренирал 3 години преди да почна с ММА, бях се готвил за състезания... Бях ходил и на фитнес...

ZipFail
10-20-2010, 20:43
Брат, това че ти нищо не си научил, не значи че каратето не струва ;)


Много е интересно как обясняваш какво е карате след 3 години тренировки, като дори хора тренирали 30 години не могат да отговорят на въпроса..

TheManTheLegend
10-20-2010, 20:48
Обяснявам ти какво представляват тренировките и то в клуба по киокушин във ВАРНА откъдето е потребителя. Като гледам връсниците ми и те толкова са научили. Само дето бяха доста разлигавени. Вероятността той като тренира карате да стане нещо повече е малка.

fatrat
10-21-2010, 11:41
TheManTheLegend абе братле ти за кво тренираш? Да станеш терминатор на улицата или да поддържаш форма? :)
Наистина каратетата са ташак работа ако искаш да бъдеш машина.Ако искаш просто форма тва е избора!

deadlift666
10-21-2010, 17:10
Аз лично тренирам, някой като ми каже нещо по сериозно, вместо да го гледам тъпо, да му вкарам две и да пада.
И сега някой ще кажат, ами по-лесно е просто да избягаш и да останеш настрана, с насилие не се решава нищо. Ами ако имаш приятелка до теб, как ще изглеждаш?

Така, че с това карате просто се откажи. Много повече ще научиш от другите спортове. А пък щом имаш възможност за ММА какво изобщо се колебаеш ....

fatrat
10-21-2010, 17:19
виж са с приятелка с приятели... въпроса е общ дали ще стоиш или не това е твой проблем.Аз лично стоя настрани от такива работи,но естествено ,че ако ми кажат нещо на въпреки съм готов да смеля 100-200 кила месо! Мисълта ми е,че е по-добре да се избягват конфликти щото некой праат курвенски номера и ходат с бухалки вериги боксове...
говора от личен опит щото сме правили сбивания по пловдивските и софииски чалготеки :)

deadlift666
10-21-2010, 17:25
Въпроса е не да правиш проблеми и да си търсиш боя. Ако някой ти направи проблем, дори и като се опиташ да го предотвратиш не стане ... значи само с бой ще стане.
Иначе да са 3-ма, 4-ма човека с бухалки, боксове малко трудно ще се справиш. Трябва да си доста опитен и да запазиш спокойствие.

TheManTheLegend
10-21-2010, 17:48
По принцип не знам се какъв ме мислиш фатрат, но не съм агресор. На никого не правя проблеми, на никого не съм се подигравал ако ще и да е пълният улигофрен. Но има определена група от обществото, която просто си търси проблеми със и без причина. Такива хора си заслужават боя от всякъде. Без да ги провокираш се правят на интересни. Хубавото е че най-добрите в бойните спортове по принцип не са такива, а даже избягват такива ситуации. Разбира се въпросните мишоци като им теглиш един бой почват да те търсят с 4-5 човека зад гърба си въоражени и се мислят за мнооо корави копИлета :razz:
Иначе това за формата-с мма подържаш и форма и се научаваш да се биеш. Защо да избираш само едното като това е 2в1 :-D

fatrat
10-21-2010, 18:05
ми останал съм с вЧепатление ,че :o гледаш преди всичко за улицата :D
иначе така е... за жалост повечето уест сайд го дават и дразнят яко... ще ме накарат да се въоража :D

TheManTheLegend
10-21-2010, 18:18
Вече съм го измислил http://shop.oragie.com/product_info.php?cPath=137&products_id=387 + http://spy.bg/elektroshokove/448/ :D
Тряа си ги взема :razz:
или http://shop.oragie.com/product_info.php?cPath=81&products_id=253

fatrat
10-21-2010, 18:21
абе да ти кажа аз имам палктаа зех я 7 лева ...
обаче ме е страх да я нося с мен да не ми я наврат отзааде :D иначе е много удобна г/д една педя е цялата прибрана и за вътрешен джоб на яке е супер удобна. :)

TheManTheLegend
10-21-2010, 18:32
откъде и нова ли я взе :D

fatrat
10-21-2010, 18:42
втора ръка няква крадена от циганин :D .Но не съм я използвал до сега,щото не се е налагало слава богу! Иначе е добра :D

TheManTheLegend
10-21-2010, 18:55
Циганина докато я гепа бая тупалки е отнесал в главата че да я даде за 7лв :D

shinkyokushin
10-22-2010, 19:53
васе, хамалин такъв !! :grin: :grin: Виж ся човека добре се орентира с киокушина нека сам се убеди като започне успех колега!!! OSU!

TheManTheLegend
10-22-2010, 20:08
Нека сам се убеди че спорта съква :D
Между другото около 80% от записалите се киокушин се отказват първите 3 месеца. Под 5% продължават над 2 години :-D
това са моите наблюдения в залата.

shinkyokushin
10-22-2010, 20:16
правилно това не е за всеки , фактите говорят повече :) Франциско Филю, Глаубе Фейтоса Семи Шилт..........

ZipFail
10-22-2010, 22:23
Доколкото знам при Фунакоши един от 1000 е взимал черен колан, а един на 10 000 черни колани - втори дан...така че е доста нормално :)


ПП: Иначе съм съгласен, по-голям клуб рядко значи по-добър клуб..

TheManTheLegend
10-23-2010, 11:52
Абе Мишо кво ги намесваш тия бе, то и от кунг фу може да има някой в К1. Ама те не играят кати и кихон по цяла тренировка сещаш се нали ;)

А пък ако тръгнем така... Фьодор, крокоп, Брок Леснар, Ногиера :D ...
100% са > от тея дето ги изреди :D

shinkyokushin
10-24-2010, 19:02
да, тия са хората с доказаните имена в ММА няма спор!! Но поне автора ако го вземе присърце ще добие един дух на воин!! А да ти поспоря тия не са по-добри от горе изброените пусни си клипчето Мирко Крокоп срещу Анди Хъг там твоя любим хърватин загуби от човек който имаше рак и не му оставаше много живот !!! OSSU!


П.С: Rip Andy Hug (1964-2000)

TheManTheLegend
10-24-2010, 19:45
Анди хъг наистина е невероятен, само че:
той не тренира като каратист, някога е тренирал, но за К1 се тренира по мноооого по-различен начин от това което е тренирал преди ;)
Така или иначе ако иска да се състезава в К1 ще трябва да опре до услугите на треньор по страйкинг, а по-лесно е направо от сега да почне.
2) не съм го гледал, анди може да е победил на К1 но ме съмнява че би победил на ММА
3) Няма значение коя звезда с какъв спорт е почнала. Може най-големия шампион на света да е почнал с даден спорт, ама ти ако го тренираш в обикновена зала и правиш само кати и глупости няма да станеш като него.
4) Анди е починал от Левкемия, вярно че го наричат "рак на кръвта" ама не е точно...

shinkyokushin
10-24-2010, 19:51
ми не мисля че за 2:30мин правим кати а ти как мислиш?!!? при условие че наближава областно!! Нека да помислим всички заедно. Разбира се че Анди е минал през страйкинга иначе е трудно но ти като си тренирал само като това не се отнася за всички клубове :) :? Пък и още от сега съм почнал с бокса ще видим по нататък сиг и граплинг ще се добавя така че не се коси за мене ;) ;) :)

TheManTheLegend
10-24-2010, 20:12
Радвам се че във вашия клуб не играете кати, ама в нашия като се готвим за изпит или състезание по ката излиза 3-4 месеца на година без никакъв спаринг и още няколко с минимален. А състезанията са в продължение на 2-3 месеца, пролетта, тогава г/д стават. Пича е от Варна, така че да знае че ако се запише на карате ше маха с ръце във въздуха до припадък :D