PDA

View Full Version : Помогнете.Спешно е



ritobis
10-19-2010, 17:34
Здравайте, значи искам да ви задам един въпрос.Днес си взех нов компютър.Та влизам си аз в 'моят компютър' и почвам да разглеждам конфигурацията.И гледам го че ми изписва 'инсталирана памет - 2,00гб', а трябва да са 4гб.В гаранционната карта пише 2х2гб.Въпросът ми е, това ли трябва да изписва за Рам-а или действително има 1 платка 2гб.Предварително благодаря

А и между другото се чудих между 2 видео карти palit gts450 с Sapphire hd5770.Коя е по-добра.Иначе се съм с втората

GregoryHouse
10-19-2010, 19:52
Еднакви са долу горе картите. Може просто да не ти разпознава 2рата рамка и да трябва мемори ремап което няма да можеш сам да направиш де...

Инсталирай си еверст и виж колко рам плочки и по колко гигабайта са.

Everest Ultimate edition има я в замунда. Или ако можеш си отшори компа и виж...но предполагам ти е с лепенки :-o

ritobis
10-20-2010, 09:05
И на Евереста показва 2гб.Ако е така, както казваш да не може да разчете 2-рия чипсет(ако има такъв) значи ли че използвам 4гб?

GregoryHouse
10-20-2010, 12:50
Ами ако ти показва, че имаш 2гб плочка във DIMM1 примерно. Значи си имаш само 2гб. Което значи, че АКО евентуално имаш забодена и 2ра плочка то тя или е дефектна или слота за рам е дефектирал. Но със сигурност не работи. Само една плочка на DIMM1(2,3,4) ли имаш? Предполагам не можеш да си отваряш компа...

ritobis
10-21-2010, 08:41
Благодаря че се отзова а иначе наистина е имало само една платка и вчера ми сложиха и втората.Иначе ме е страх да си отварям новия комп щото е в гаранция и ако го отворя гаранцията отива на кино.