PDA

View Full Version : Как става прегледа при...



neizvestnaaa
10-19-2010, 18:16
Имам кръв в изпражненията.Няколко пъти ми се случи.Малко е .Нямам други оплаквания.Ако трябва да отида на лекар как се осъществява прегледа.Ануса ще ми гледат ли?Стррахувам се.Срам ме е :(
Помогнете,Моля!

doctors
10-19-2010, 19:48
Имам кръв в изпражненията.Няколко пъти ми се случи.Малко е .Нямам други оплаквания.Ако трябва да отида на лекар как се осъществява прегледа.Ануса ще ми гледат ли?Стррахувам се.Срам ме е :(
Помогнете,Моля!

Ами ще отидеш при хирург или гастроентеролог и той ще погледне с ректално туше - дупето как са нещата.Може да ти направи ако се наложи и фиброколоноскопия.Ама фиброгастроскопското изследване се планува предварително и след няколко дни примерно ще ти кажат да отидеш да ти го направят - ще ти вкарат оптитика с камерка с която се оглежда дебелото черво.Изследването се прави както с упойка така и без.Но какво ще се прави ще реши хирурга или гастроентеролога.Срам не срам - това е положението!

neizvestnaaa
10-19-2010, 20:46
Имам кръв в изпражненията.Няколко пъти ми се случи.Малко е .Нямам други оплаквания.Ако трябва да отида на лекар как се осъществява прегледа.Ануса ще ми гледат ли?Стррахувам се.Срам ме е :(
Помогнете,Моля!

Ами ще отидеш при хирург или гастроентеролог и той ще погледне с ректално туше - дупето как са нещата.Може да ти направи ако се наложи и фиброколоноскопия.Ама фиброгастроскопското изследване се планува предварително и след няколко дни примерно ще ти кажат да отидеш да ти го направят - ще ти вкарат оптитика с камерка с която се оглежда дебелото черво.Изследването се прави както с упойка така и без.Но какво ще се прави ще реши хирурга или гастроентеролога.Срам не срам - това е положението!

Благодаря за отговора.А този преглед неприятен ли е ;( болезнен ли е ?И след това как стоят нещата...Някакъв дискомфорт нещо? Много се страхувам :( охх Стъжни ми се :(;(

darkPaladin
10-19-2010, 21:19
Няма нищо срамно!

Болестите не избират и всеки може да се разболее от всичко

колкото и да ти е не приятен прегледа трябва да отидеш

в противен случай ще боли много повече гарантирам ти

KumchoValcho
10-20-2010, 14:50
Ами аз имах подобен проблем

Ходих на лекар и с някаква мини камерка или нз какво беше ми я вкараха отзад и се виждаше всичко на монитора
Мале, ужасно беше :lol:

Но тея лекари го правят всеки ден това, не се притеснявай. Няма да е най-якото ти преживяване, но задължително ходи на преглед. 8-)

neizvestnaaa
10-20-2010, 17:19
Ами аз имах подобен проблем

Ходих на лекар и с някаква мини камерка или нз какво беше ми я вкараха отзад и се виждаше всичко на монитора
Мале, ужасно беше :lol:

Но тея лекари го правят всеки ден това, не се притеснявай. Няма да е най-якото ти преживяване, но задължително ходи на преглед. 8-)

Болезнено ли е ?Страх ме е :( Иии..каква диагноза ти поставиха?

Marinella
10-22-2010, 21:45
А е възможно просто да са хемороиди ... след като се изходиш не е лошо да се погледнеш с едно огледалце дали не ти се е сцепило дупето и проблемът да е от там ... Не се плаши! Дори да е друг проблемът отиди на лекар и ще те прегледат :)

KumchoValcho
10-23-2010, 07:30
Ами аз имах подобен проблем

Ходих на лекар и с някаква мини камерка или нз какво беше ми я вкараха отзад и се виждаше всичко на монитора
Мале, ужасно беше :lol:

Но тея лекари го правят всеки ден това, не се притеснявай. Няма да е най-якото ти преживяване, но задължително ходи на преглед. 8-)

Болезнено ли е ?Страх ме е :( Иии..каква диагноза ти поставиха?Еми имах раничка някаква, лигавицата ми е тънка или нещо такова и ми се нацепва като се изхождам
Не ми казаха точно как се нарича това, май е фистула.
А иначе не е болезнена процедурата, просто е супер неприятна и дискомфортна..

neizvestnaaa
10-23-2010, 07:48
:( :( :S

Marinella
10-23-2010, 15:12
Я се стегни! Тук всеки гледа само да те изплаши, по - спокойно! Огледай от къде идва кръвта, ако е външно - не се притеснявай! Но дори да не е, не забравяй, че има и вътрешни хемороиди. Бе спокойно .... Не се връзвай толкова!

KumchoValcho
10-23-2010, 17:22
Боли ли те като се изхождаш?

neizvestnaaa
10-23-2010, 18:03
Боли ли те като се изхождаш?

Не,не ме боли.Последния път нямах запек,а пак имах малко кръв.Може би имам някаква раничка там,която при напън се разранява и кърви ,или ми се пука някой кръвоносен съд.Миналата година пак ми се случи,но отмина.Затова не искам да бързам с прегледа.

StolenBliss
10-23-2010, 20:10
Боли ли те като се изхождаш?

Не,не ме боли.Последния път нямах запек,а пак имах малко кръв.Може би имам някаква раничка там,която при напън се разранява и кърви ,или ми се пука някой кръвоносен съд.Миналата година пак ми се случи,но отмина.Затова не искам да бързам с прегледа.

Не искам да те плаша, само да ти кажа че аз имам хемороиди. Имах кръв в изпражненията - но не всеки път ме болеше при ходене до тоалетната. Така че тва не е изключва възможността за хемороиди. Миналата година си имала същото, което повече увеличава шанса, щото хемороидите не са възпалени постоянно, а най-често веднъж в годината. Просто иди на гастроенереолог. Не боли ! Просто е дискомфортно, но не е края на света :)

KumchoValcho
10-24-2010, 13:26
А по тоалетната хартия има ли кръв? Тъмна или по-светла е?
И все пак, заминавай при личния лекар, той ще те прати на съответния лекар!

Не се бави. Въпросните лекари по цял ден това правят, спокойно хах..
Знам, че срамът си остава квото и да ти кажа, и мен ме е срам, нормално е, но просто стисни зъби и заминавай!

neizvestnaaa
10-24-2010, 13:30
Ами аз по-скоро така се изразих,че изпражненията са в кръвта,но иначе не съм гледала дали в изпражненията има наличие на кръв.По тоалетната хартия имаше кръв.Светла беше на цвят.Доста светла при това.Чиста кръв,но в самите изпражнения не съм проверявала.

KumchoValcho
10-24-2010, 15:32
Това е по-добре

Споко. Отивай на лекар, никой не може да ти помогне с друго тук...

neizvestnaaa
10-24-2010, 17:50
Благодаря ти за цялата информация и помощ :)
Ако продължи така вероятно ще отида.А ти как си сега?И какво ти предписаха?
Лекуваш ли се още или?
Бързо оздравяване от мен:)

KumchoValcho
11-20-2010, 14:16
Охо, забравих темата
Ами първоначално ми изписаха хапчета и някакъв крем. Проблема се оправяше, но пак се появяваше постоянно.
После ходих в Юнион Клиник и ми изписаха супер просто нещо - билков крем от Невен (ето как изглежда http://images1.tradoria.de/4cd823b32e5f29545f5c5755f7120293/thumbs/250/03/33745357_911130.jpg )
И по принцип трябва да се прилага всеки ден по 2-3 пъти, в продължение на 1 месец. Е, аз го правих около 2 седмици и не усещах никаква болка, но спрях да го слагам от мързел и сега понякога пак усещам болки, но няма нищо общо с това, което беше преди. Та лечимо си е, просто трябва постоянство :Р