PDA

View Full Version : Мускулните групи-разпределяне



ro6lio
10-19-2010, 20:21
Здраст на всички.
Значи реших да правя пограма за маса.Мисля да тренирам 4 пъти в седмицата като като 2дена ще почивам , а 1 ния ден ще тренирам корем.Въпроса ми е ще има ли ефектност ако всеки ден тренирам всяка група мусколи с по 1 упражнение по 3 серии по 6-8 повторения.Примерно:

бицепс- бицепсево сгъване 3х6
гърди-повдигане от лег 3х8
гръб-тяга;гребане 3х8
крака-клякане с щанга 3х10
рамо-раменни преси 3х6
трицепс-кофички на пейка 3х10

Или ще е подбре да разделя мускулните групи по 2 на ден с по 2-3 упражнения всяка ?

Дайте ми някой съвет даже може и с примери. Поздрави

TheManTheLegend
10-19-2010, 20:51
Първия един месец-кръгова (3 пъти на седмица всички мускУли)
След това 3-4 тренировки на седмица като тренираш мускулна група веднъж на седмица

play23
10-20-2010, 11:04
Никаква информация не си дал за себе си, да се говори общо, може само да те подведем, затова добрите фитнес треньори изискват много по-подробна информация за теб, преди да ти направят програма и не я правят веднага, а до седмица, за една добра фитнес програма трябват много индивидуални данни. Повечето инструктури в залите, само като те видят и викат айде това ще правиш и онова, е как знае какви са особеностите за теб, какъв живот водиш че да може за 1 минута да прецени, каква програма да ти направи, да не говорим че повечето хал хабер си нямат от фитнес и хранене, миналия ден водих спор с един такъв индивид. Другото, хранителен режим, имаш ли ? Ако си типичен ектоморф, забрави да качваш особено без такъв. Ако отговориш по-подробно, може и да мога да ти помогна.

ro6lio
10-20-2010, 12:34
Да имам хранителен режим(между НВД/ВВД тоест УВД).На 17 съм , 75кг,168 с стаж във фитнес(никакъв) само в домашни условия.Незнам кой тип съм.Бях чел че са 3-вида.Интересното при мен е че много бързо качвам (особено ако ям обилно) и мн бързо свалям същото , което съм качил (ако се хвана да тренирам) (а ако не тренирам си оставам без промяна).Целта ми е да кача мускулна маса.(разбира се да кача маса и след 1 година-2 да орелефявам) Дигам от лежанка макс 60кг(4-5) пъти. Не се сещам друго.

play23
10-20-2010, 14:14
Щом си 1,68 и си 75кг, без особен стаж значи определено не си ектоморф, в тази област можех да съм най-полезен. Ако искаш наистина да постигнеш нещо, бих препоръчал да се обърнеш към добър фитнес треньор, обаче това е свързано и с пари, ако искаш препоръка Л.С. Все пак, другото което мога да препоръчам е да четеш и пак да четеш, може и да успееш да си съставиш добър тренировъчен режим. Иначе упражненията към които си се насочил са добри, базови, но дали са подходящи за теб ми е трудно да преценя. За четенето много места, има си и специализирани форуми, лошото е че и там се пишат много глупости. Ще ти пратя някой друг линк.

Успех !

fatrat
10-20-2010, 16:00
с тия упражнения не са ли малко?
+тва с тея за гръб направо си риташ здравната книжка

play23
10-20-2010, 17:23
"Рита си здравната книжка" с гребането и тягата, защо така реши ? Най-базовите упражнения за гръб са, при правилна техника няма да има проблеми, вече при неправилна наистина може да има доста проблеми с кръста и т.н

fatrat
10-20-2010, 17:25
"Рита си здравната книжка" с гребането и тягата, защо така реши ? Най-базовите упражнения за гръб са, при правилна техника няма да има проблеми, вече при неправилна наистина може да има доста проблеми с кръста и т.н
Моля те-само 2 упражнения за гръб и то и двете натоварващи кръста :) нали се сещаш ,че е по добре тяга+набиране :) или гребане + скрипец! Не отричам ,че гръб без тяга неможе ,но при начинаещ дори тягата не я дават препоръчителна :)

TheManTheLegend
10-20-2010, 17:45
Докато научи да изпълнява правилно техниката на тези 2 упражнения, ако ги прави в един ден на следващия няма да може да си връзва обувките. Бих препоръчал тяга+горен скрипец може и тяга+вертикален скрипец

play23
10-20-2010, 18:04
Всичко си е индивидуално, аз съм типичен ектоморф и това са ми двете упражнения за гръб, като са в един ден и едно след друго, на следващия ден мога да си връзвам обувките и всякакви такива други дейности, за щастие съм нямал проблеми в кръста, но се старая да спазвам перфектна техника, като в началото правих с малки тежести, докато се науча, като е с малки тежести и да бърка някъде няма да има проблеми. Като цяло гърба ми върви най-много и съм доволен от упражненията, но пак казвам всичко е индивидуално, няма 2-ма еднакви човека..

TheManTheLegend
10-20-2010, 18:23
И ще ми обясниш ли как ти върви гърба?
Правиш 2 упражнения, едното е тяга-за еректорите, но не помага за широчина на гърба. Гребането е хубаво упражнение ама само с него неможеш да направиш як гръб.

redbul2
10-20-2010, 19:16
Опитай в зала тридневен сплит: понеделник-гръб и трицепс, сряда-гърди и бицепс, петък-рамене и крака. И ще станеш машина! :D

YVKsport
10-21-2010, 15:40
Авторе,концепцията ти като цяло е грешна
според мен!
Не си тренирал,предполагам,че си омазнен,
нямаш стаж,а се хвърляш на сплитове и глупости.
На всичкото отгоре-по 1 упражнение на група,3 серии ?!?!?!
Виждал съм хора,които правят по 1 упражнение за група,
на го изпълняват в много серии.
Според мен трябва 2 месеца да въртиш кръгови
и да правиш кардио,а след това да си изготвиш програма.

everythingisrelative
11-15-2010, 17:03
хахахахаха тъп си бате. Тая програма е супер грешна.МОЯТА Е:

Като корема си го права в нас...

Понеделник: Гърди,бицепс,рамо,трапец.гъ з,врат.
Вторник: Бокс.
Сряда: Гръб,трицепс,рамо,трапец,гъ з,врат.
Четвъртак пак гърди.
Петак: Бокс
Събота: крака,рамо,трапец,корем.
НЕДЕЛЯ ПОЧИВКА... :-P :-P

mlakniwe2
11-15-2010, 17:36
Аз ако прая някви упражнения ще се промени ли нещо, щото съм слабичък-на 17 съм 175 и 52кг :D дигах гири и прайх лицеви опори и коремни преси известно време -но нищо и ям като свиня-пак същото :D