PDA

View Full Version : въпрос



bunbonata
10-20-2010, 05:19
мн ме е срам но искам да попитам някои имал ли сърбеж на интимните места и подуване .. трябва ли да отида на лекар :?

Greennight
10-20-2010, 06:53
Сърбеж мисля,че е нормално да имаш през пубертета,но за подуване и зачервяване не знам :?

Marinella
10-22-2010, 21:57
Подмивай се по - често. Не знам по колко пъти го правиш, но най - добрият вариант е 2, максимално 3 пъти на ден. И най - добре си вземи някакъв измиващ гел, най - добрият, който продават навсякъде е Lactacid (Лактацид) външна употреба, може също да се измиваш и със сода бикарбонат (аз често пъти съм я използвала, когато съм имала такива оплаквания и много ми помага). Ако до 1-2 седмици сърбежът и зачервяванията не спрат - тогава вече потърси консултация при лекар, но предполагам при добра хигиена и при безопасен секс няма от какво да се притесняваш. :)

SwEeTMuFFiN
10-24-2010, 14:37
абе нещо по тва време много се оплакват от това. и аз имам, ама на едната срамна устна. сърби ме и е червена и по-подута от другата. незнам какво е ? от време на време ме сърби. не му обръщам внимание !! :(

midi4kaa
10-24-2010, 14:50
Спрете да използвате ароматизирани превръзки!От тях е напълно възможно да се получи възпаление и да имате сърбеж и подуване!Те не са препоръчителни,а явно кожата ви е чувствителна!
Друг вариант е да се е получило от използването на сапуни,неподходящи за интимните части.
Прашките също не са препоръчителни,с тях е по-възможно да се развият гъбички!

Ако не отминат подуването и сърбежа,посетете гинеколог! :)

mArMaLaDkA
10-24-2010, 17:00
Сода бикарбонат, промивки със смрадлика, молби към неволята... Какво още ще измислите?

neizvestnaaa
10-24-2010, 18:12
Сода бикарбонат, промивки със смрадлика, молби към неволята... Какво още ще измислите?

Грешиш!
Содата при мен помогна,когато имах подобен проблем.Нещата,които помагат и са тествани ,не са никакви измислици!