PDA

View Full Version : Алкохолен проблем



borko83
10-20-2010, 12:26
Здравейте,

От скоро съм във форума и искам да ви задам един здравен въпрос. Доста често, когато пия алкохол (независимо какъв) на следващия ден получавам обриви и зачервявания на места по тялото. Случвало се е дори да ми се вие свят и да ми се гади. От сега казвам че не прекалявам с количествата. Дали е възможно да е някакъв вид алергия, или можеби нещо друго???

xKiFlA
10-20-2010, 15:03
mi kaто не ти носи не пии :?

chemist9009
10-20-2010, 16:43
За пръв път чувам понятието "алергия към алкохол" :D :D

borko83
10-21-2010, 12:43
За пръв път чувам понятието "алергия към алкохол" :D :D

Има, има. Поразрових се в интернет и открих, че си е баш алергия или нещо от сорта на алкохолна непоносимост.

darkPaladin
10-21-2010, 13:22
За пръв път чувам понятието "алергия към алкохол" :D :D

Има, има. Поразрових се в интернет и открих, че си е баш алергия или нещо от сорта на алкохолна непоносимост.

има и алергия към светлината даже

като не ти понася не пиеш и това е

proyka
10-22-2010, 10:46
Майка ми има подобен проблем, обаче тя освен от алкохол - пие съвсем малко, се изприщва и от плодове. При тебе как е - като ядеш нещо сладко и плодово? :P Сладоледче с ягодки, ммммм :grin:

Greennight
10-22-2010, 20:22
Добре де,като ти се гади и ти излизат обриви от къв чеп продължаваш да пиеш ? :shock:

FuckedUp
10-22-2010, 21:07
Добре де,като ти се гади и ти излизат обриви от къв чеп продължаваш да пиеш ? :shock:

УОК - Умствено ограничен капацитет..

borko83
10-25-2010, 11:55
Майка ми има подобен проблем, обаче тя освен от алкохол - пие съвсем малко, се изприщва и от плодове. При тебе как е - като ядеш нещо сладко и плодово? :P Сладоледче с ягодки, ммммм :grin:

Еми за сладко и плодове не съм забелязал нищо, но ще обърна внимания за в бъдеще.

Иначе относно другите коментари - аз не продължавам да се наливам всеки ден, а просто при семейни събирания и тн., след като изпия 1-2 чаши вино ми се получават споменатите симптоми. :(

SmilezZz
10-26-2010, 06:25
- Алкохолна непоносимост..
Недей да употребяваш алкохол и
проблема е решен :D

proyka
10-27-2010, 09:40
Не ругайте човека бре, проблемът може да не е в алкохола :? .

Питах го за сладичко и плодове, защото майка ми след като години мислеше, че има алергия, се оказа, че има нещо, наречено "хранителна непоносимост" към плодова захар. :o Повечето доктори не бяха и чували за такова нещо в Бг :-x

А то си се оказа заболяване и добре, че има приятелка в Германия, та и прати некви хапчета.

Ето това намерих чрез гугеля по въпроса:

http://enzim.blog.bg/

:)

Shrooms
10-27-2010, 19:38
Просто спри да пиеш! Мини на наркотици 8-) ако и към тях имаш непоносимост пии само боза

batkodoki
10-29-2010, 13:39
Здравейте,

От скоро съм във форума и искам да ви задам един здравен въпрос. Доста често, когато пия алкохол (независимо какъв) на следващия ден получавам обриви и зачервявания на места по тялото. Случвало се е дори да ми се вие свят и да ми се гади. От сега казвам че не прекалявам с количествата. Дали е възможно да е някакъв вид алергия, или можеби нещо друго???

реагираш бурно на нещо.
това "нещо" в твоят случай едва ли е чистият алкохол, по-скоро иде реч за всички други неща, които го правят "марков" и "истински" - оцветители, подобрители, консерванти, стабилизатори, аромати, есенции, омекотители, подсладители ......etc...те край нямат!
дори да пиеш т.н. "домашен чист алкохол" - пак ще е така. домашният е чиста отрова, в която тези фракции съществуват с пулен вид, а в купешкият - те са "симулирани" като се възпроизвежда само част от тях (това е както чистият запис на песен тежащ 200 MB, и MP3 варианта на същата песен тежащ 1,8 MB).

borko83
11-01-2010, 08:18
- Алкохолна непоносимост..
Недей да употребяваш алкохол и
проблема е решен :D

Позна!!! Наистина е алкохолна непоносимост. :) Ако са верни нещата, които разбрах май няма да се стигне до лишения :)
Поразрових се налява надясно, консултирах се с разни хора и в крайна сметка май ще се окаже че ми липсва някакъв ензим в стомаха, чрез който разграждам алкохола. Дано само да си намеря и лекарства, защото ми казаха, че специално за България било много трудно. :(