PDA

View Full Version : PayPal сигурност



fakesmiles
10-20-2010, 13:26
Трябва ми съвет.Как да обясня на майка ми,че ПейПал е сигурен и защитен сайт за плащания?Тъй като нямам 18 и не могат да ми издадат Виза Електрон в ПИБ,мислех да направим една на нейно име(тя има сметка в банката, но с друга карта),но на гишето в банката са я наплашили, че ако си направи втора карта,понеже е към същата сметка,ако "тръгнат да точат от визата,ще могат да точат и от другата ви карта". Не мисля,че точно от ПейПал е възможно да се точат ей така пари,доколкото знам е най-сигурният за онлайн пазаруване.Всякакви мнения относно сигурността на сайта ще са ми полезни,както и за ситуацията с двете карти и общата сметка 8-)

Serseri91
10-20-2010, 13:39
Няма такова животно като "сигурно" в нета.

shadow4e
10-20-2010, 14:14
Направи просто втора сметка с малко пари в нея.

vapcarov
10-20-2010, 15:31
Че PayPal e сигурен - сигурен е, но ти сигурен ли си?
Да си отвори сметка в райфайзен банк майка ти и готово. Няма такси ;)

Nakadah
10-20-2010, 23:36
За това по света хората си закачат paypal с кредитната си карта така че ако нещо стане да "кажат" че не са похарчили те тези пари и просто да не ги плащат....

FockidyFockFock
10-21-2010, 00:02
Няма такова животно като "сигурно" в нета.
Много полезно, приятел.

ПейПел не са местна соц бакалия, та да се опитват да те ментят.
Ако беше отделил минута, за да се замислиш, преди да пишеш тук, щеше да се сетиш, че те са най-голямата компания в сферата си, което мигновено ни довежда до заключението, че нямат право на подобни "грешки", защото би им коствало много повече от "източеното".
Или в по-кратък вариант: ти си достатъчно защитен от самият им статус.

И все пак, ако още не си излязъл на глава с майка ти - влез в сайта, намери terms and conditions, преведи й го (ако й е нужно, и ако можеш, разбира се) и да ти е мирна главата... каквото си могъл - направил си го.

Serseri91
10-21-2010, 09:10
... писна ми от рибки, де скачат на всеки мой пост недочули, недоразбрали.
Прочети хубаво какво съм написал.


Няма такова животно като "сигурно" в нета.

Не говоря за компанията, ако схващаш.И като са толкова голяма компания, какво си мислиш ти ? Знаеш ли как те овъртат, че сам си вярваш, че си ги изхарчил тези пари :booooomb:

FockidyFockFock
10-21-2010, 11:16
Аз пък все си мисля, че няма нищо ни' за доразбиране, ни' за дочуване в написаното от теб, което вероятно е и становището на 95% от популацията на планетата. Не знам ти как го виждаш.

Зад "овъртането", за което говориш , предполагам се криеневоля, сполетяла теб или пък на някой познат, нали така? Ако не е така, просто говориш колкото да не заспиш, бивайки със същото мислене като майката на автора, приятел. :)

А това, че батковците тука ти се подиграват и те наричат с обидни имена, не значи, че трябва да ми подскачаш като сърдита путка и да ми се жалваш, че не съм те разбирал.