PDA

View Full Version : Гълъб



snekity94
10-21-2010, 14:21
значи снощи като се прибирахме с приятелки намерихme един гълъб и нещо e ударен неможе да лети :cry:и така стана ни жал и го взехме през нпща е бил в приятелката ми НО преди малко се обади приятеката ми и майка и разбрала за гълаба и вдигнала скандал казала да го хвърля :shock: и сега приятелката ми идва в нас с..гълъба :shock: проблема е че майка ми не ми няма да даде. кво ли не праих да я искарам и неиска да излезе. :-# кaк да го скрия в нас без да разбере моляви помогнете :cry: :cry: :cry:

Jus7DreamBoy
10-21-2010, 14:45
Ами отрязваш му главата и чети надолу :

Печени гълъби с грах

Продукти

* 4 бр. гълъби
* 1 с.л. (10 мл) олио
* 40 г масло
* 50 г сланина
* 1 глава кромид лук
* 1 ч.ч. (200 мл) бяло вино
* 1 ч.ч. (200 мл) пилешки бульон
* 600 г грах
* 8 бр. малки моркови
* черен пипер
* сол


Детайли
Категория: Ястия с месо от дивеч
Тип: Италианска кухня флаг
Сложност: Средна
Оценка: 5/5 (1 глас)
Рейтинг: 5/10, видяна 1600 пъти (?)
Влез или се регистрирай, за да запазиш рецептите, които харесваш в Любими
Добави снимка Рецептата има нужда от корекция? Версия за печат

Приготвяне
Ситно нарязания лук се изпържва в масло и олио до пожълтяване, прибавят се нарязаната на ивички сланина и почистените гълъби, птиците се изпържват от всички страни. Налива се виното и се вари 2 минути, прибавят се бульона, сол, подправките, захлупва се с плътно прилягащ похлупак и се задушава на тих огън. Когато гълъбите са почти готови, се прибавят граха и морковите и се задушава до омекване.

************************************************** ***********

Пълнени гълъби


НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Натъркваме гълъбчетата отвътре и отвън с част от солта, черния пипер и канелата. Изпържваме каймата в олиото и добавяме останалата част от подправките. Добавяме добре отцедения ориз и разбъркваме, добавяме 1/2 ч.ч. вряща вода и варим на слаб огън докато ориза поеме водата. Прибавяме всичките ядки. Разбъркваме и с това пълним гълъбите. Зашиваме ги с бял конец, преджарително накиснат във вода. Слагаме гълъбите в тенджера, прибавяме им лука, даф.листа и кардамона и заливаме с 2 ч.ч. вода. Добавяме сол. Варим на слаб огън 45 мин. в затворена с капак тенджера. Изваждаме гълъбите, намазваме ги обилно с масло и ги слафаме да се печат във фурната на 180Ц до червено.

************************************************** ***********

Печени гълъби с гъби

Необходими продукти: 4 гълъба
100 г масло
120 г солена сланина
1/2 от бяло хлебче
200 г гъби
600 г картофи
4 яйца
черен пипер
20 г брашно
сол

Начин на приготвяне:

Почистените и измити гълъби се посоляват, след което се намазват отвътре и отвън с масло, увиват се в нарязана на тънки филийки сланина и се стягат с канап.
Слагат се в сгорещено масло и се пържат, захлупени с капак.
Заедно с тях се пържат целите гъби.
Когато омекнат, посоляват се и се изваждат от маслото.
В същия съд се слагат брашното и остатъците от сланината.
Когато се позапържат, поръсват се с черния пипер и се заливат с хладка вода.
В получения сос се пускат гълъбите и се варят на тих огън.
Картофи се нарязват на слама и се изпържват.
Хлябът се нарязва на квадрати, които се потапят в разбитите яйца и се изпържват в горещо масло.
Изпържените картофи се подреждат във вид на гнезда, в които се слагат гълъбите, след като се освободят от канапа.
Върху всяко квадратче хляб се слагат по няколко гъби.
Така подредените квадрати се нареждат около картофените гнезда.
В гнездата освен гълъбите се поставят яйца, приготвени от сварени в подсолена вода картофи и моркови.
Сосът се пасира и се поднася в сосиера.
Време за приготвяне: 1,5 часа
Приятен апетит!


************************************************** ***********

Гълъби по манастирски


Необходими продукти:
2 гълъба
черен пипер
сол
мазнина
300 гр. дребни лукчета
300 гр. гъби
Начин на приготвяне:
Гълъбите се изчистват и измиват.
Посоляват се отвън и отвътре и се поръсват с черен пипер.
Изпържват се с 5-6 лъжици мазнина, като се обръщат, за да се зачервят отвсякъде.
Прибавят се и се запържват изчистените дребни лукчета.
Отделно се запържват гъбите с 2 лъжици мазнина и се прибавят към гълъбите.
Ястието се залива с 1 чаша гореща вода, похлупва се плътно и се сварява на слаб огън.
Поднася се топло.
Време за приготвяне: 1,5 часа
Приятен апетит!

************************************************** ***********

Приятен апетит!

xKiFlA
10-21-2010, 14:48
ооооооо тези рецепти са супер :grin:

определено ако имах гълъб тва ще направя :D

MegiBoOm
10-21-2010, 15:11
eгати кви стее? ;хх как няма да ви е жал за милата душичка!

ПП. по-добре кажи на майка си само за ноща/деня да остане ии такам и аз нз :(

sp33der
10-21-2010, 15:14
Ама те тея са за по 4+ гълъби...

Jus7DreamBoy
10-21-2010, 15:52
Ама те тея са за по 4+ гълъби...

Все от някъде ще му намери още роднини :)

radeberger
10-21-2010, 18:05
Авторката, сигурна ли си, че си 94 набор ? Аз с приютяване на улични животни, без майка ми да знае, се занимавах 1-2 клас някъде :-D

Махни го или поговори с майка ти да го задържиш само докато оздравее.

LipSy
10-23-2010, 21:17
eгати кви стее? ;хх как няма да ви е жал за милата душичка!

ПП. по-добре кажи на майка си само за ноща/деня да остане ии такам и аз нз :(

+1! :)

FuckedUp
10-23-2010, 23:41
Ами отрязваш му главата и чети надолу :

Печени гълъби с грах

За малко да се удавя от смях :smt046

kirokiro
10-24-2010, 11:21
Лигли видели гълъб дет не можел да лети и те го прибрали и тва са на 16 години деца :D кат не знаете кво да го правите някоя дайте го на някоя котка може и да му се зарадва 8)

Lian4ety
10-24-2010, 14:43
Ами отрязваш му главата и чети надолу :

Печени гълъби с грах

За малко да се удавя от смях :smt046

+1 и аз умрях от смях :razz:

До колкото до животното тва го направих когато бях в 3 клас с едно врабче. Кажи на майка ти да го вземете за ден два или го заведи на ветеринар :)

mnool
10-24-2010, 15:32
Печени гълъби с праз :razz: :razz: аа

xKiFlA
10-26-2010, 12:17
мисла да използвам някоя от рецептите :D
ако някой има гълъб да пише лс

OldSchoolRebel
10-26-2010, 16:15
Егати и хората, почнаха да се гаврят с постъра още в началото и сега аз няма какво да правя.

thinkgreen
10-27-2010, 14:09
Заведи го на ветеринарен лекар и говори с майка си да го оставиш само за 1-2 дена вкъщи , това е живо същество не някаква плюшена играчка , която да скриеш под леглото особено щом е болно трябва да се грижиш много за него ако искаш да се оправи .

DREAM95
10-28-2010, 09:19
ХА :razz: ГЪЛЪБ ТИ ДА НЕ СИ ОТ ЗЕЛЕНИ БАЛКАНИ ? :D

DREAM95
10-28-2010, 09:20
:-D :-D :-D СЕЛЕНИН :?

st3finka
11-01-2010, 11:33
eгати кви стее? ;хх как няма да ви е жал за милата душичка!

ПП. по-добре кажи на майка си само за ноща/деня да остане ии такам и аз нз :(

xdanitox
11-01-2010, 14:48
eгати кви стее? ;хх как няма да ви е жал за милата душичка!

ПП. по-добре кажи на майка си само за ноща/деня да остане ии такам и аз нз :(

snekity94
02-07-2011, 01:24
:cry:

Jus7DreamBoy
02-07-2011, 05:43
:cry:
Ко стана вкусен ли беше ? http://isanam.com/scraps/smiley-face-gif/smiley-13.gif

rose14
02-07-2011, 16:34
Заведи го на ветеринарен лекар и говори с майка си да го оставиш само за 1-2 дена вкъщи , това е живо същество не някаква плюшена играчка , която да скриеш под леглото особено щом е болно трябва да се грижиш много за него ако искаш да се оправи .



;-) ;-) ;-) ;-)

HuKowe
02-07-2011, 16:38
А бе бате.. Това е едно уникално птиче, как може да се гаврите с това. И аз та бях и аз щях да се опитам да му помогна. Това е отвратително да гледаш едно птиче как се изтощава. Представяте ли си ако вие сте на мястото на птичето :! Какво и ние да кажем да Ви сготвим така ли?

rand0m
02-07-2011, 16:47
Боже мой! Ужасно сте зле. :?
Помоли майка си да ти даде да го оставиш поне на терасата в някакво кашонче. Там му сложи трохи и някакво парцалче, колкото да не измръзне, а на сутринта ще му мислите

kotetyyyy
02-10-2011, 18:33
Абе кво се гаврите всички. Това че на вас никога няма да ви дойде на ума да помогнете на една клета душичка говори лошо за ВАС. Това което правиш е много хубаво, но гълъбът може да е болен не вярвам да ти стане нещо, но все пак внимавай. Ами предлагам в едно кашонче сложи вестник на дъното, намери парцали които много добре да постелиш вземи малко храничка и вода и му дай и го сложи на терасата ви. И така само за през нощта. На сутринта нека приятелката ти дойде у вас и да измислите заедно какво да правите. Обясни Й че ти същО нямаш възможносТ да го задържиш така както и тя няма ако започне да ти се кара или нещо такова. И онвомо БРАВООО затова което праивш. Де да имаше повече добри хора като теб. :-)

Jus7DreamBoy
02-10-2011, 20:01
Абе кво се гаврите всички. Това че на вас никога няма да ви дойде на ума да помогнете на една клета душичка говори лошо за ВАС. Това което правиш е много хубаво, но гълъбът може да е болен не вярвам да ти стане нещо, но все пак внимавай. Ами предлагам в едно кашонче сложи вестник на дъното, намери парцали които много добре да постелиш вземи малко храничка и вода и му дай и го сложи на терасата ви. И така само за през нощта. На сутринта нека приятелката ти дойде у вас и да измислите заедно какво да правите. Обясни Й че ти същО нямаш възможносТ да го задържиш така както и тя няма ако започне да ти се кара или нещо такова. И онвомо БРАВООО затова което праивш. Де да имаше повече добри хора като теб. :-)
абе путко майна не виждаш ли че темата е на 5 месеца гълъба отдавна умря.... приеми го :x

slicky
02-11-2011, 15:29
Абе кво се гаврите всички. Това че на вас никога няма да ви дойде на ума да помогнете на една клета душичка говори лошо за ВАС. Това което правиш е много хубаво, но гълъбът може да е болен не вярвам да ти стане нещо, но все пак внимавай. Ами предлагам в едно кашонче сложи вестник на дъното, намери парцали които много добре да постелиш вземи малко храничка и вода и му дай и го сложи на терасата ви. И така само за през нощта. На сутринта нека приятелката ти дойде у вас и да измислите заедно какво да правите. Обясни Й че ти същО нямаш възможносТ да го задържиш така както и тя няма ако започне да ти се кара или нещо такова. И онвомо БРАВООО затова което праивш. Де да имаше повече добри хора като теб. :-)
абе путко майна не виждаш ли че темата е на 5 месеца гълъба отдавна умря.... приеми го :x :D :D :D :D

snekity94
02-18-2011, 09:13
Абе кво се гаврите всички. Това че на вас никога няма да ви дойде на ума да помогнете на една клета душичка говори лошо за ВАС. Това което правиш е много хубаво, но гълъбът може да е болен не вярвам да ти стане нещо, но все пак внимавай. Ами предлагам в едно кашонче сложи вестник на дъното, намери парцали които много добре да постелиш вземи малко храничка и вода и му дай и го сложи на терасата ви. И така само за през нощта. На сутринта нека приятелката ти дойде у вас и да измислите заедно какво да правите. Обясни Й че ти същО нямаш възможносТ да го задържиш така както и тя няма ако започне да ти се кара или нещо такова. И онвомо БРАВООО затова което праивш. Де да имаше повече добри хора като теб. :-)

Благодаря :-)

Искам да кажа че гълъба не съм го изяла нито е умрял :?
Грижих се за него и след като оздравя го пуснах да си ходи. :cry:
а беше толкова хубаф.. и бял :cry:

CanisDirus
02-18-2011, 09:16
Белите гълъби по правило са домашни и явно е от някой познат гълъбар наблизо.

Що не го даде на котката? С какво право наруваш хранителната верига? :-x :-x

snekity94
02-18-2011, 09:27
Белите гълъби по правило са домашни и явно е от някой познат гълъбар наблизо.

Що не го даде на котката? С какво право наруваш хранителната верига? :-x :-x

ами нямям котка но да имах нямаше да и го дам.
ти гълъби ли ядеш? вкусни ли са? аз не съм опитвала не бих могла да го убия иначе може да са вкусни :cry: