PDA

View Full Version : Проблем с училище.



enerdjy
10-21-2010, 17:24
Незнам вече какво да правя.В девети клас съм и съучениците ми постоянно ме подиграват, присмиват ми се и ме срамят в час и пред момичетата.има няколко деца колкото мен с килограми и т.н. но с тях не се заяждат.Какво мога да направя за да спра това писна ми да ходя в даскалото заради тях.Каквото и да правя немога да ги накарам да спрат да се заяждат.Незнам завиждат ли или нещо друго е.Мисля че ще ви прозвучи глупости но това е самата истина в БГ.Моля дайте ми съвет.Благодаря

SemperFidelis
10-21-2010, 17:26
Не им обръщай внимание, станал 9ти клас пък се притеснява като 7 годишен.

wasch0
10-21-2010, 17:33
Кофти. Защитавай се .. "как може да сте толоква повърхностни?" "не отва е най-важното" "килата са си мои, аз си ги нося" ..

n3zabrawiimaa
10-21-2010, 17:48
Премести се...

suNnykaty96
10-21-2010, 18:03
Това от колко време продължава ? Защо не се преместиш, такова нещо не трябва да се търпи. А щом ти се подиграват заради килограмите, отслабни. Но най - важното е да не им се връзваш и да не им обръщаш внимание. Знам, трудно е - аз самата преди съм била обект на подигравки и знам колко е трудно да станеш сутринта в 6 и за какво - да изтърпиш още един ден на унижение, още един ден в който се молиш просто да минеш между капките и да не ти се подиграят. Аз лично търпях един срок и после се преместих. Сега се чувствам повече от страхотно и ценя адски много приятелите си, които с всеки изминал ден стават все повече :) Така че, най - добре се премести. А ако неможеш, по - добре стани аутсайдер, отколкото да им се молиш да ти бъдат приятели. Сигурна съм, че в класа си имаш поне един приятел, който държи на теб и никога не би те изоставил. Благодарение на мойта най - добра приятелка успях да се справя с проблема. Успех, и знай, че винаги има хора, които те обичат и ценят такъв, какъвто си :)

MiChKoO
10-21-2010, 18:18
Както каза в класа ти има още деца с килограми , за да се подиграват само на теб значи им позволяваш , оставяш се да ти се присмиват. Съдя по моя клас , подиграваме се на хората , които се дразнят ии ни позволяват , единия вариант е да се научиш да им отговаряш на подигравките в крайна сметка всеки си има слаби места (покажи им техните ) , а другия е по прост ( но не токова ефективен според мен ) , просто да не обръщаш внимание на пожърхностните им и закачливи подигравки . На мнение съм , че дори да се преместиш не е сигурно че в другото училище няма да ти се подиграват , да бягаме от проблемите си не е решение , а временен изход без траен резултат !

enerdjy
10-21-2010, 19:22
Много Благодаря!Сега знам какво да правя и че има хора които да ме подкрепят

MegaTorres9999
10-21-2010, 20:09
eтаа ако на тебе не ти пречи да си пълен ддз няма смисъл да слушаш др кфо ти казват просто тряя си уверен в себе си и да не им обръщаш внимание , защото едно от най-лошите неща е да се променяш и да бъдеш такъф какъфто те искат другите само да им се харесаш . Бъди себе си , а ако иначе искаш да отслабнеш не мога ти помогна никога не съм бил пълен и не знам дали е трудно да имаш волята да отслабнеш.Иначе късмет и ако те ебават нещо отговори им дори и да са по силни и повече по-добре да не си путка , а да излезеш равен като равен .