PDA

View Full Version : как се учи химията?



teodora87
10-21-2010, 18:16
имам голям проблем с химията,искам да кандидатствам медицина,но нищо не разбирам по химия,имам ли шанс да науча химията за 1 година и половина?Има ли такъв вариант сама да се готвя,понеже нямам финансова възможност за уроци?Имам сборнка за МУ София и Варна,и смятам да пробвам само във Варна,щото бала няма да ми стигне за София,също така и в Стара Загора ще опитам,но там няма сборник,казаха ми че задачите били лесни.Е лесни,лесни колко да са лесни като аз и лесното не разбирам.Мога ли да назубря отговорите на задачите от сборника?Знам че е тъпо,но няма друг вариант просто нямам възможност за уроци :? :? :? :?

mrtn
10-21-2010, 18:22
Ти след като не разбираш химията, съмнява ме да я научиш за 1 година и половина, та ти дори нямаш сигурно основните знания.. Ако не беше учителка може би нямаше да се справям, защото задачите се описват, не е само уравнения. И химия не се учи със зубрене.

OneInMillion
10-21-2010, 18:31
Химия се учи с писане писане и пак писане! И постоянство...

chemist9009
10-21-2010, 19:22
Задачите от сборника няма как да научиш.Трябва да ги решиш а те ако не са лъжа са около 500.Май имаше и теми най добре си научи темите.И с тяхна помощ ще можеш да опишеш самите задачи.За помощна литература си купи темите на Анастасия Шубанова.Те са в две книги-Теми по обща и неорганична химия(син цвят) и теми по органична химия(розов цвят) или си изтегли темите на доц.Георги Велинов.Има ги в нета.И успех в кандидатстването! :) :)

elito0o0o0
10-21-2010, 19:36
Как се учи Химия? - Слушаш в час, мислиш логично... хахах...

Cybershot
10-21-2010, 19:40
Химия се учи с разбиране....

amk933
10-21-2010, 19:41
Айде вземи си понамали малко количеството теми, защото неспирно бълваш някакви подобни. И, ако си на 23, малко късно ги задаваш тия въпроси, да не говорим, че изобщо не се очаква да ги задаваш на тая възраст.

xKiFlA
10-22-2010, 02:08
дано не се налага да лекуваш някой щотоо нз :D
медицина учи :razz:

teodora87
10-22-2010, 05:15
не съм на 23 :lol: :lol:

teodora87
10-22-2010, 05:18
Задачите от сборника няма как да научиш.Трябва да ги решиш а те ако не са лъжа са около 500.Май имаше и теми най добре си научи темите.И с тяхна помощ ще можеш да опишеш самите задачи.За помощна литература си купи темите на Анастасия Шубанова.Те са в две книги-Теми по обща и неорганична химия(син цвят) и теми по органична химия(розов цвят) или си изтегли темите на доц.Георги Велинов.Има ги в нета.И успех в кандидатстването! :) :)
ти какво уциш

chemist9009
10-22-2010, 08:03
Задачите от сборника няма как да научиш.Трябва да ги решиш а те ако не са лъжа са около 500.Май имаше и теми най добре си научи темите.И с тяхна помощ ще можеш да опишеш самите задачи.За помощна литература си купи темите на Анастасия Шубанова.Те са в две книги-Теми по обща и неорганична химия(син цвят) и теми по органична химия(розов цвят) или си изтегли темите на доц.Георги Велинов.Има ги в нета.И успех в кандидатстването! :) :)
ти какво уциш

Фин Органичен Синтез :)

Spunk
10-24-2010, 14:58
Химията не е предмет, по който може да се зубри.Трябва си вникване в нещата, което няма как да стане със стоене пред компютъра, в някакъв форум. Щом нямаш възможност за частни уроци, помоли някой приятел/ка, който е в час с нещата да ти помогне. Да, мнооооого ще ти е трудно щом нямаш поне основата, но в жвота няма лесни неща, а и с мързел нищо не се постига. Успех! 8)

Slave4You
10-24-2010, 17:14
За съжаление щом нямаш финансовата възможност за уроци доста трудно ще влезеш, тъй като освен тези 500 задачи (които също трябва да има учител да ти ги обясни, защото има определен начин по който трябва да се опишат) има и 20 и няколко теми, които ти ги дава пак частна учителка. Също така има 60 и няколко теми по биология, които от своя страна също се дават на частни уроци. Знам какво представлява една хубава тема по химия, и тези книжки, които уж съдържат темите, предоставят твърде малко от това, което е нужно за да влезеш.

No5
10-24-2010, 17:21
Ако искаш да кандидатстваш с медицина едва ли ще стане без уроци. Просто учителите там ще ти дадат самите теми и задачи (които са от сборника, който имаш), които ти трябват. С учебник няма да стане, защото в темите е събрана информация от различните учебници. Темите в училище няма как да ги научиш, защото просто те не се учат.
Биологията по-лесно ще стане без уроци, но пък има доста повече теми.