PDA

View Full Version : Надеждна антивирусна



ritobis
10-22-2010, 07:46
понеже съм непросветен с компютрите искам да ви попитам нещо.Значи вчера си свалих 2 торента от замунда и след 3-4 часа гледам че мястото ми в локалните дискове намалява с някакви 100мб.пускам антивирусната(аваст най-новата версия)и ми открива вируси и и давам да ги мести в клетката, обаче дава ерор, а като дам 'изтрий' ми изписва успешно действие.и забелязвам че ми прави някакви файлове и архиви(вируса) (копия на съществуваши), но не съм 100% сиг че е вирус и ми прави някакви tmp файлове.и тва само в лок. С и Д.И ако отворя архива има файлове с имена С-МОВ.И ей сега точно пускам да ми сканира Е - няма нищо след 2 сек - Троянски коне.Според вас вирус ли е?И ако може бихте ли ми препоръчали добра антивирусна.И как мога се справя с това

Anf3tamin4o
10-22-2010, 08:06
Malwarebytes' Anti-Malware
SUPERAntiSpyware Free Edition

Сваляш =>Ъпдеит=>Бързо сканирване после си сложи Avira
Сканирвай при изключен интернет, да не се сваля вируса отново.

DarkAngelOfHope
10-22-2010, 08:25
да Avira-та е добра ... има и безплатна версия която работи добре ... потърси Avira Personal :)

ritobis
10-22-2010, 08:39
а сега като ги трия така спирам ли ги или...

Anf3tamin4o
10-22-2010, 09:07
Ще се спре с програмата Malwarebytes' Anti-Malware.Когато ги изтриеш с нея се рестартирва компютъра и още преди да зареди ОС ги трие.По твоя въпрос зависи дали е програмиран да се сваля отново

cherrygloss
10-22-2010, 11:33
И аз съм с Avast, но какво мислите за нея? Става ли ? :(

GregoryHouse
10-22-2010, 16:17
И аз съм с Avast, но какво мислите за нея? Става ли ? :(

Крива та дрънка...

asp1r1n94
10-22-2010, 18:42
Понятието "надеждна" антивирусна не съществува...

mlakniwe2
10-22-2010, 18:44
ESET NOD32 +Malwarebytes' Anti-Malware

GregoryHouse
10-23-2010, 17:36
Понятието "надеждна" антивирусна не съществува...

Съществува...Въпроса, че не искате да давате пари за тях е друго...

GregoryHouse
10-24-2010, 15:24
Тука за 100% никой не си и помисля. То като запушиш съществуващите дупки, винаги ще се намери един достатъчно умен и луд човек да ти намери пропуска и да ти покаже колко виждаш ли не струваш със щети за няколко милиарда :) Въпроса, е антивируса да спира дотук съществуващите изрудчета. Откритите. Те като са го измислили вируса вчера, как да има дефиниции за него?

А тва Comodo...дори няма да го коментирам :) To идея си нямаш кфо е намерило...

koko95
10-24-2010, 17:47
понеже съм непросветен с компютрите искам да ви попитам нещо.Значи вчера си свалих 2 торента от замунда и след 3-4 часа гледам че мястото ми в локалните дискове намалява с някакви 100мб.пускам антивирусната(аваст най-новата версия)и ми открива вируси и и давам да ги мести в клетката, обаче дава ерор, а като дам 'изтрий' ми изписва успешно действие.и забелязвам че ми прави някакви файлове и архиви(вируса) (копия на съществуваши), но не съм 100% сиг че е вирус и ми прави някакви tmp файлове.и тва само в лок. С и Д.И ако отворя архива има файлове с имена С-МОВ.И ей сега точно пускам да ми сканира Е - няма нищо след 2 сек - Троянски коне.Според вас вирус ли е?И ако може бихте ли ми препоръчали добра антивирусна.И как мога се справя с това

Има една антивирусна на 99% Надеждна-Панда глобал протектион най-новата 2011.Тя хем че ти пази ли-фи(лан)мрежата от заплахи,компа ти от вируси,усбтата,компа ти от хакерски атаки и др.Сложи си нея(ама трябва да си я купиш защото в замунда я няма с код.

koko95
10-25-2010, 14:27
и да питам комодо интернет секюрити добра антивирусна ли е?По-добра ли е от аваст про 5.0 и има ли смисал да я сменям?

GregoryHouse
10-25-2010, 14:46
и да питам комодо интернет секюрити добра антивирусна ли е?По-добра ли е от аваст про 5.0 и има ли смисал да я сменям?

Сменяй баткинс! Тва е истината! Даже производителността на компа ти ще скочи със поне 150% ! Апъ с ПАНДАТА със 200% !!!