PDA

View Full Version : Курска Магнитна Аномалия ??



gret4ety
10-22-2010, 19:30
Е хора моля ви помогнете. За понеделник трябва да намеря материал за Курската магнитна аномалия прерових и 22-те страници в гугъл нищичко няма... Има някакви текстове на английски и руски ама като ги преведа и стават някакви безсмислици :? Някой ако има нещо за тая аномалия ще съм много благодарна :-)

BaffaLsc
10-23-2010, 08:29
[i] Курск Магнитна Аномалия
От Уикипедия, свободната енциклопедия
Курск Магнитна Аномалия ( руски : Курская магнитная аномалия) е територия, богата на железни руди , разположени в Курск , Белгород , и Воронеж oblasts в Русия , и представлява значителна част от Централна Chernozyom регион . В Курск Магнитна Аномалия е признат за най-голямата магнитна аномалия на земята. [1]
В Курск Магнитна Аномалия (KMA) е открит за първи път през 1733 от руския астроном и академични Пьотър Inokhodtsev при изготвянето на карти на генералния Геодезически ( руски : Генеральное межевание) по искане на правителството на Русия. Не е изследвана отново до 1874, когато в Смирнов провежда първият геомагнитни проучване на Европейска Русия. През 1883 г., ND Pilchikov асистент в Харков университет проведоха серия от 71 наблюдения на Аномалия Курск Magnetic. Те показаха много по-голяма степен в сравнение с предварително измерени и за първи път дължат на аномалия с наличието на желязна руда. През 1884 г., въз основа на това откритие, Pilchikov получи сребърен медал на Руската географско дружество.
Сериозно изследване на икономическия потенциал на аномалия настъпили под ръководството на Иван Губкин в 1920-1925, първоначално основава на possibilies на петрол. Богат руди са открити в района на аномалия за 1931 година. В руди са разположени на площ възлиза на 120 000 километра

gret4ety
10-23-2010, 18:57
ох ми и на мен това ми излиза в уикипедия, след гугъл преводач амаа ако го причета най - много да ме помислят за бавна... :lol: Ще го попреведа доколкото мога сама пък ще видим какво ще стане :) Мерси :)