PDA

View Full Version : Въпрос за изпотяването



FuckingFreak
10-22-2010, 19:41
Всички знаете, че особено в пубертета изпотяването се засилва.. Понеже естествената ми коса е къдрава и имам бритон, всеки ден за училище/излизане го изправям и имам малък проблем. Когато имаме физическо (4 пъти в седмицата) се изпотявам (това трябва да е нормално,нали : d) и проблемът е че се потя по-обилно в главата и когато бритона ми се намокри .. се накъдря и после като изсъхне (след 1 или 2 учебни часа) се е подвил на една страна. Пробвах след часа по физическо да си вдигам бритона нагоре но просто 1во че не ми отива и 2ро съм с такава прическа, за да прикривам недостатъка си - голямо чело ( не е 4 метра ноо.. ) и на него имам пъпки.. не съм като някои момичета по цялото лице,но все пак ме притесняват. Знаете ли някакъв метод за намаляване.. нещо като бабина рецепта ли де да знам..? С рол он просто и дума да не става.. Пробвала съм и ми опъва кожата ужасно и даже не е предназначен за тази област от тялото.. Та някакви предложения??
ПС : Извинете, ако имам допуснати грешки, но пиша на тъмно. : d

LipSy
10-22-2010, 19:52
След като си изправиш косата я пръскай обилно с лак за коса (на SCHWARZKOPF са много хубави). По-обилно обаче пръскай бритона. Не знам дали има нещо, с което можеш да си предотвратиш изпотяването. То това се случва при всеки в пубертета!!..

FuckingFreak
10-22-2010, 20:26
С лак няма да стане защото :
1. Щом го напръскам нормално става на клечки, а щом го напръскам малко все едно няма и следа
2. Като се намокри следователно лака да не държи
3. Имам пърхот получен точно от лакове и пяна,защото засъхват по косата ми с дни. Всеки ден не трябва да мия косата, защотото се измиват важните защитни слоеве, а шампоаните на пазара няма как да ги въстановят. И отгоре на всичко имам пърхот само в областта на бритона, не е много, само ако почна да го чеша или незнам как да го обясня по друг начин остава съвсем малко под ноктите ми...

LipSy
10-22-2010, 20:40
Ами добре тогава само ще кажа следващият път да се доутчняваш кога какво използваш. Мисля, че трябва да преудолееш този стадий от пубертета, защото както казах се случва почти на всеки. Аз не се сещам за друго решение!

LipSy
10-22-2010, 20:43
А, да. И аз получих един път пърхо в областта на бритона. Получи ми се от пяната. На мен от лак за коса не ми се е получавало такова нещо, апък съм си пръскала с "тонове" върху косата. Все пак да не забравяме, че всеки има различен тип коса и кожа на главата!

francyzoi4ety
10-22-2010, 20:59
промени си прическата или недей да се вживяваш мн мн в физическото :D

MegiBoOm
10-23-2010, 05:57
промени си прическата или недей да се вживяваш мн мн в физическото :D

8-)

vagarious
10-23-2010, 07:45
Ами след като си го изправила много добре с пресата, защо не го вдигнеш преди физ.въз. и после го пусни.
За някакви 40мин. никой няма да ти гледа челото ..
Аз вкъщи понякога така правя и после си е също прав и леко небрежен.
Опитай .. :-o

fuckme
10-23-2010, 07:53
промени си прическата или недей да се вживяваш мн мн в физическото :D

8-)

това , както и последното мнение.

Romance
10-23-2010, 08:28
носи си пресата в училище или не прави нищо по физическо

AliceSw
10-23-2010, 09:28
Купуваш си диадема...слагаш я преди физическото, когато се преобличаш...свършва спортът, изтриваш си челото със сухи/мокри кърпички, махаш диадемата, оправяш бретона...чиста работа...

xKiFlA
10-23-2010, 13:51
Ввсе едно аз съм го писала и моята е такава :D
може да пробваш да я връзваш в училище или да я сплиташ....аз винаги ходя сплетена на две :P
Мен ми ходи и с дигнат и пуснат бретон но по принцип го вдигам назад
а пък и не е грозно да ти седи малко къдрав бритона..мен ми харесва
за изпотяването и аз съм така през лятото постояно ми става мокра главата :d
:-)