PDA

View Full Version : Малко запецнах..



gyro
10-23-2010, 10:27
Така ето я и моята история:

Тази година забелязах в даскало едно момиче,което супер много ми харесва.Просто,когато я вида и немога да откъсна поглед от нея.Тя е на 15,аз-17.От различни хора в училище съм чувал,че има прекрасен характер,а и е супер сладурана(няма нищо общо с кифла,даже обратното).Проблема обаче не е там,че ме е срам/страх да я заговоря,а как по точно да предприема първата стъпка.Знам,че не е много популярна сред момчетата,но пък за сметка на това има доста приятелки(за добро или за зло).Страхувам се,че ако предприема някакви директни действия(в даскало,ала и по нета),тя може да се сплаши нещо или да се спече.Просто не знам какво да правя.Аз не знам нищо,ама абсолютно нищо за нея(познавам по добре приятелките и от колкото нея самата).Но,когато я вида настроението ми се оправя мигновено и ми се лепва усмивката на устата.Най ми е странно,как може човек който не познавам да ми въздейства по толкова силен и положителен начин.

До сега никога не съм имал интерес към по-малки от мене.Нямам си ни малка идея как да подходя с нея.От момиче на 15 до момиче на 17-18 има страшно голяма разлика(според мен),което доста ме затруднява.За сега се сещам два варианта с които подходя:

1.(може би най-удачен)
Започвам да разпитвам нейните приятелки за нея.Как е характерът и,какво обича,какво мразии тн.И лека полека да се опитам те първо да ме харесат.

2.
Започвам сам да си пробивам пътя,като примерно я поканя да излезем някъде и така лека полека да се развият нещата от самосебе си(естествено,ако всичко варви по вода)

Вариант 1.според мен е по добрият,защото както е казал народа''Пътят към сърцето на една жена,минава първо през приятелките и.''или с прости думи,първо,ако спечеля приятелките ще ми бъде по лесно,тъй като те ще почнат да и говорят неща от сорта''Еди кое си момче те харесва много,много е свестно и според мен трябва да излезете да се поопознаете"

Вариант 2. е добра идея,само и единствено,ако момичето харесва по импулсивните действия.


Общо взето това което ме мъчи е,дали факта,че съм по-голям от нея ще я сплаши или точно обратното :) (при положение,че не се познаваме и погледните които си разменяме са единственият ни вид ''контакт')'.

ПС.По принцип имам опит с момичетата,но не и на тази възраст..

SwEtyy
10-23-2010, 11:24
И двата начина са много добри. Имате 2 години разлика. Говори с приятелките й, те може да ви запознаят и така ще почнете да си говорите в училище и т.н. Може да и земеш скайп или тел. и някой ден да й предложиш да излезете :)

MissNothing
10-23-2010, 17:36
И двата варианта са хубави, но си зависи от момичето. Колкото и тъпо да е, ако и имаш фейсбука може оттам да започнете да говорите също.. А относон разликата не мисля, че е чак толкова голяма.

fungus
10-23-2010, 18:02
щом те е срам няма да станеш добър футболист от миньор перник или от марек дупница 8-)

PoRcHeTaTa1
10-23-2010, 19:33
Заговори я по скупе... малко намеци и комплименти ще сваршат работа. :) :) :)

seeu2morow
10-23-2010, 20:23
ee
евалата
ако всяко момче премисляше като тебе какво да направи преди
да каже нещо тъпо и да развали всичко.. щеше да е пълно
с happy couples =]
+1 за по скайп.. по-лесно ще си споделяте по жицата..

ri41
10-23-2010, 20:57
бъди внимателен, по описанието ми се струва, че е скромно и свенливо момиче, но и не се натискай, никое момиче не харесва нахалници!

gyro
10-23-2010, 23:14
@ri41: Както споменах,нямам много информация за нея,тъй че не съм сигурен дали е срамежлива или скромна,но поне в училище не се опитва да се изтъкне пред другите или да привлича внимание(за разлика от другите и съученички).

А за скайпа, как да и го поискам.Директно като и пиша във фейсбука или след 2-3 дена :) Но,писането във фейсбук е прекалено досадно.Може би е по-добре да го поискам,след като разбере,че си падам по нея от нейните дружки :D

Не ми се хилете на глупостите,просто съм супер объркан и малко приличам на първокласник..

sunshinepp
10-24-2010, 08:46
Наистина, ако имаше повече момчета като тебее.. :D
И аз мисля, че двата варианта са добри, но първият определено ми се струва по-удачен .. айдее успех !! :-) :grin:

Mi6inka
10-24-2010, 09:05
Аз пък съм повече Против за варианта с приятелките... някак си ...де да знам, винаги, когато са намесени много хора става по-сложно и омотано, плюс това знаеш какви са хората в днешни времена и не се знае мн мн на кой може да се разчита ;) Единствено, за което примерно може да ти съдейства някоя нейна приятелка е да се сдобиеш от нея, с номера или скайпа на момичето.Оттам нататък действай ти! Успех :) :) :)

gyro
10-24-2010, 09:53
Ок..до тука всичко е ясно,обаче как да разбера дали си пада(дори малко) по мене. Ще е тъпо да почна да я заговарям и в същото време да си мисли ''Пфф,тоя нахалник какво ми се натиска тука,не се ли вижда какав е :D '' или нещо от този род :Д

Може малко като пед***з да звуча,но твърде много я харесвам,за да прецакам работите :D

MissNothing
10-24-2010, 10:14
Честно казано и аз не бих ти препоръчаал много да се замисваш с приятелките, че нали ги знаеш момичетата. 8-)

ri41
10-24-2010, 10:31
и пиши какво е станало, че така ми е интересно, била съм в такава ситуация като твоето момиче само, че момчетата не бяха достатъчно разумни като теб да премислят всеки ход и сгрешиха 8) 8-)

umri
10-24-2010, 10:46
Недей се подвеждай по окуражаващите коментари, писани от хора, вероятно по-малки и от теб, в повечето случаи. Това, което си замислил е прекалено планирано... Опитваш се да се харесаш и това е главният фактор на провала. "Да се харесам на приятелките й, за да ме хареса тя..." Това са глупости. Те, ако ще те харесват, ще те харесват естествен. Никой не обича подлизурковците. Много повече ще те харесват, ако ги базикаш всичките и дори ги дразниш от време на време,а в някои случаи, като не си в настроение за глупости се държиш сериозно...

Това, което си замислил е обречено на провал, защото е неестествено и плашещо. От друга страна пречи и на теб, защото представи си... добре - запознаеш се с приятелките, малко по малко се намъкнеш в нейната среда и изведнъж, след всичките тези усилия, се оказва, че тя няма нищо към теб и не иска да има. Тогава какво? Изгубил си доста време и нерви в кауза пердута. Замисли се...

Давай без заобиколки. Заговаряш я, искаш и телефона и я каниш на кафе или другаде. Ако ти откаже повече от 2-3 пъти, спираш да се занимаваш и търсиш друга.

DebbieLoveBieber
10-24-2010, 18:02
нямаше нужда да правиш тази тема! :) Ти знаеш какво да правиш :P И двата начина са добри 8)

soul1199
10-24-2010, 20:11
Вариант 1 не ми допада,защото първо ти трябва да опознаеш пряко с нея,а не да говориш с нейните приятелки,каква е тя и т.н. пък и много занимания.Вариант 2 може да е срамежлива и пак да не станат работите.По-добре и пиши във фейсбука нещо или и намери скайп и от там вече ще започнете да си пишете,после ще се поздравявате в дск и накрая ще излезете.

Ssummerjam
10-25-2010, 09:07
Според мен вариант 2 е по-добрия. Винаги, когато са намесени странични хора, [ в случая приятелките й ] се получават недоразумения. По-добре я заговори в училище или на друго място, където я виждаш. Чрез фейсбук също може да започнете контакт. :)