PDA

View Full Version : Върховния въпрос...



UnstableCitizen
10-23-2010, 15:31
Здравейте, пак съм аз! :D .Целта ми с фитнеса е да постигна добра коремна преса, широк гръб и гърди (за ръцете няма да се оплаквам, защото са ми добре за годините, а краката никога не са ми били проблем).
Та, въпроса ми е, как да постигна мускулестото тяло съчетано с красиви плочи, по които момичетата си припадат? :lol: .. Тренирам от 1 година, няма как да заявя, че нямам напредък, защото имам но все пак не се чувствам удовлетворен от себе си, ако ме разбирате. :( Просто ако почна да правя мускули без да се грижа за корема си, става каша. Ако започна да се занимавам със стягането на корема ми ще си изгубя мускулатурата. Сигурен съм, че измежду вас се намира човека, знаещ отговора, който ще промени живота ми. 8-) Има ли някакъв начин да съчетая двете неща? Защото последно време тренировката ми се превърна като задължение, нещо което трябва да правя за да не загубя всичко постигнато. Нямам натрупана, кой знае колко позитивност, че ще направя върховното тяло. Защото имам толкова въпроси на които не мога да отговоря. В момента тялото ми не е кой знае, колко... Имам си гърди, отчаяно искам широк гръб, ръцете са ми добре, но на корема вечно си имам мазнинка, която закрива пресата ми. Та, самият въпрос към вас ми беше има ли начин да развивам широк гръб, ръце, гърди(главно), а както и цялото тяло и в същото време да ми изпъква коремната плоча? Приемам всякакви предложения. Както виждате не ми е останала кой знае колко надежда. 8-)

LifeFitness0
10-23-2010, 15:36
Просто приеми ,че на 14-15 не можеш да имаш тяло като на някой 25 годишен модел/културист.Но ако спазваш добър хранителен режим и правиш правилни тренировки резултат ще има.

ПП:Ако се гледаш всеки ден в огледалото няма да откриеш резултат.Просто спазвай горенаписаното и догодина ще изглеждаш по-добре.

TheManTheLegend
10-23-2010, 15:38
Тренирай редовно и се храни като хората. Сега е зимния сезон, време за качване на маса. Качи малко мускулна маса, прави коремни от обратен наклон с тежест. Така ще увеличиш масата на плочките. На пролет направи едно НВД да се изчистиш!

LifeFitness0
10-23-2010, 15:42
Според мен точно зимата е най-добре да се сваля.Защото лятото можеш да качиш чисто все пак е лято 8-) .Докато зимата се качва и много мазно и ако имаш корем той ще стане още по голям.
От личен опит ти казвам зимата си е супер за сваляне.Лятото излизания,морета -не можеш да спазваш режими освен ако не загърбиш всичко друго.

UnstableCitizen
10-23-2010, 15:52
Според мен точно зимата е най-добре да се сваля.Защото лятото можеш да качиш чисто все пак е лято 8-) .Докато зимата се качва и много мазно и ако имаш корем той ще стане още по голям.
От личен опит ти казвам зимата си е супер за сваляне.Лятото излизания,морета -не можеш да спазваш режими освен ако не загърбиш всичко друго.

ТОЧНО това имам предвид! Е, в случая питам аз, как да поддържам корема зимата и да развивам другите мускули? Поне да качвам в гърба и ръцете, но да избягвам мазнини по корема. Тва ми е най-големия ужас...

TheManTheLegend
10-23-2010, 15:53
БулШит ама карай :razz:
зимата човек по-лесно качва килограми защото мазнината е нужна за топлинна изолация и тялото е по-податливо на качване. И обратното-лятото иска да се отърве от мазнините. Същото е и при животните с козината. Не съм казвал лятото да сваля а пролетта, примерно от март-април до юни за 2-3 месеца ще свали достатъчно

LifeFitness0
10-23-2010, 15:56
Според мен точно зимата е най-добре да се сваля.Защото лятото можеш да качиш чисто все пак е лято 8-) .Докато зимата се качва и много мазно и ако имаш корем той ще стане още по голям.
От личен опит ти казвам зимата си е супер за сваляне.Лятото излизания,морета -не можеш да спазваш режими освен ако не загърбиш всичко друго.

ТОЧНО това имам предвид! Е, в случая питам аз, как да поддържам корема зимата и да развивам другите мускули? Поне да качвам в гърба и ръцете, но да избягвам мазнини по корема. Тва ми е най-големия ужас...Паралелно нещата ще станат доста трудно.Постави си цели-примерно до декември да дигна маса,после до април да сваля малко.Паралелно е много трудно и не е удачно.

UnstableCitizen
10-23-2010, 15:58
Да но корема ми сега се държи на косъм. Имам предвид отпусна ли се да ям и да спра кардиото, ще натрупам много. А аз по принцип трупам много в талията и корема и става много грозно. И за това все едно всичките усилия, които съм хвърлил за гръб, в сравнение с талията той ми се губи ако ме разбираш. А аз се стремя към V-формата.

blackfireXx
10-23-2010, 16:00
до колкото разбрах искаш да се напомпаш заради момичетата ? така ли е или се лъжа ? ако си мислиш че като си напомпнат мацките ще ти се лепят..жестоко се лъжеш...

LifeFitness0
10-23-2010, 16:02
Ако сега дигнеш чиста маса,после с правилни тренировки и хранене(може и някоя добавка) ще свалиш качените мазнини без да гориш мускулите.
Също така сваляй с РБД по поносима е от НВД и по ефикасна(поне на мен ми действа по-добре)

UnstableCitizen
10-23-2010, 16:04
Нищо общо няма с момичетата. Т'ва беше в кръга на шегата. Става дума, че ако се предразположа да качвам маса сега и ще натрупам мазнинки в талията, така се получава илюзия, че имам малък гръб, а не е така. Ако си чел за V-формата ще ме разбереш.

Myrth
10-23-2010, 16:08
Няма да стане твойта, приятелю. Нещата стават, само ако обичаш това, което правиш, а при теб случаят не е такъв...явно. Ако ядеш правилната храна в достатъчни количества, без да изпадаш в брутални калорийни излишъци, покачваш работните тежести и тренираш редовно и сериозно, спреш тъпото кардио, правиш базови упражнения... ти ЩЕ растеш, без да се омазняваш, даже напротив. Но познавам хора с твоята настройка и нито един от тях не е успял. Така че се замисли добре дали трябва да продължиш да правиш това, с което си се захвнал.

redbul2
10-23-2010, 16:11
За V-формата трябва да правиш повече гръб и рамене също, коремни преси за стягане. Щом си 80 кила на 16 год, може би не ти трябва повече маса засега. А колко ти е гръдната обиколка,талията? за чистене трябва добър хранителен режим с по-малко мазнини и въглехидрати. Но това се прави напролет. Към това се приббавят разни кардиодейности: бягане, кросове, каране на колело, други неща.

UnstableCitizen
10-23-2010, 16:19
Myrth, ям по 4 пъти на ден в нормални количества все полезна и скъпа храна, никога не чувствам че преяждам. Нямам обаче някакви съставени хранителни режими. Ставя въпрос, че тренираме заедно с един приятел и като го гледам него и все оставам изумен. Става въпрос, че той не трупа мазнини, а някак всичко му отива в мускули. А аз кат се убивам от тренировки и полезни храни всеки път, нито газирани напитки пия, даже сладко ям веднъж седмично. И отгоре на всичко ПАК талията ми е по-голяма от гърба. Е как да не съм ядосан при положение, че 1 година тренирам усилено, уж правя все ХВАЛЕНИ упражнения с гарантирани резултати за тоя ПУСТ гръб и в края на краищата пак ТЪПАТА талия се оказва по-голяма, а самия ми приятел с 3 упражнения за гръб, които ако видите как ги изпълнява и ВИЕ ще останете изумени. Тъпче се със сладко по цял ден и идва във фитнеса да отбие номер и пак тялото му е по-хубаво от моето. Развива коремна плоча, ръце, гръб. С цялото ми уважение, но да бяхте на моето място нямаше ли да останете шокирани? За това съм толкова объркан и не знам какво да правя. Обичам фитнеса, просто явно той не обича мен....

LifeFitness0
10-23-2010, 16:21
Малко информация за себе си ако постнеш ще е добре.Ако ти се намира и снимка-перфектно.

TheManTheLegend
10-23-2010, 16:22
С жалване до никъде няма да стигнеш. И аз познавам хора които са релефни на 70-75кг (не че е много) и ядат каквото им падне, ходят на фитнес или успоредки. Но за 1 година при каквито и да е методи не може талията ти да е по-широка от гърба !!! Взимал ли си си мерки? Дай снимка поне да докажеш!

UnstableCitizen
10-23-2010, 16:26
180 висок, 80 килограма, 16 годишен. Снимка не знам как да ви покажа, нямам качена в интернет.

redbul2
10-23-2010, 16:27
Ами това си има логично обяснение. Метаболизма. Хората са основно 3 типа: слаби ектоморфи ( кожа и кости). могат да имат страхотен релеф ако тренират щото са хилави и всичко се вижда. Ендоморфите лесно трупат мазнини и много трудно чистят. И мезоморфите. Те са идеалния атлетичен тип с V-форма по рождение. Без много зор имат най-хубавото тяло.

TheManTheLegend
10-23-2010, 16:28
www.imageshack.us
даваш Browse->избираш снимка от компа->Upload
и после излизат 10тина реда с некви линкове, копираш този на 2рия ред и го пействаш тука!!!

UnstableCitizen
10-23-2010, 16:54
http://www.impulse.bg/amigo_max/snimki/bez-opisanie-12247394-24669886 В момента ми е стегнат гърба даже, в отпуснато състояние талията ми е по-голяма и ми е супер грозно...

UnstableCitizen
10-23-2010, 16:55
Какво предлагате да правя в случая ? :(

TheManTheLegend
10-23-2010, 17:04
Е очаквах да си дебел, поне това не е така :D
Горен скрипец+набирания разширяват гърба най-много!

LifeFitness0
10-23-2010, 17:09
Нищо и няма на талията ти според мен.Трябва ти само маса! :)

redbul2
10-23-2010, 17:09
Сигурен ли си, че наистина си 80 кила? Освен това ръцете са малко слаби и много тренировки им трябват. И натоварване.

UnstableCitizen
10-23-2010, 17:14
Това се опитвам да ви кажа, че почна ли маса сега и ще омазня талията и корема. Да, ще покача мускул, но за сметка на какво? Моля ви посъветвайте ме.., кое е най-удачното нещо да направя?

TheManTheLegend
10-23-2010, 17:16
Абе с тебе не може да се спори. Избирай едно от 2те. Или ще ходиш с гръб на манекенка или ще омазниш малко корема и после ше чистиш

redbul2
10-23-2010, 17:20
Просто най-добре си дай програмата и работните тежести в килограми. Да видим какво правиш и как си тренирал

UnstableCitizen
10-23-2010, 17:21
Тоест вече да спирам кардиото, да си правя базовите упражнения и каквото дойде..

awerw
10-23-2010, 17:24
Тоест вече да спирам кардиото, да си правя базовите упражнения и каквото дойде.. колко беше висок

UnstableCitizen
10-23-2010, 17:42
Ще ми отнеме доста време да ви ги обясня всичките, но най-вече правя базови. За гръб набирания, хоризонтален и вертикален скрипец и от утре мисля да почна да се упражнявам за тягата. Рамо правя с лост, отпред и зад, чувствам ги много. Правя и още едно с гири, но не съм сигурен, че ще разберете напълно. Хващам лост и го повдигам вертикално с тесен захват до брадичката си.
Гърдите правя лег със щанга, полулег с гирички, пулоувър и кофички.
За крака правя 2 упражнения, най-обикновени, клек не правя, защото ме болят колената, а и както вече споменах по-рано на мен краката са ми добре.
Ръцете ги правя в един и същ ден. Бицепса с голям лост, гирички и на скрипеца. Трицепса - френското разгъване със щанга, на скрипеца, с дъмбели(ритник с дъмбел). Това е. Нищо особено.

П.С. За всичките гореизброени упражнения правя по 3-4 серии с по 7-8 повторения.

UnstableCitizen
10-23-2010, 17:42
Тоест вече да спирам кардиото, да си правя базовите упражнения и каквото дойде.. колко беше висок

С точност 1,78м.

BartSimpson
10-24-2010, 18:52
Тренирай редовно без да бройш колко лицеви , коремни преси или др си направил и за по-лесно слушай музика за да се мотивираш 8)

yakuza_
10-24-2010, 20:20
Вие само за 2 п***и на по 15 ли тренирате ?