PDA

View Full Version : Кандидатстване в Германия



webmast3rche
10-23-2010, 17:46
Здравейте,

Искам да попитам,за да кандидатстваш в Германия,какви документи са нужни? ... Питам,понеже дочух,че от тази година имало някакво ново изискване,а именно : немска диплома (Sprachdiplom,DaF) и задължителен сертификат по английски .. (но не знам какъв) До колкото разбрах е First Certificate in English (FCE) , но не съм сигурен..

Та.. аз съм 10 клас още,но все пак да съм информиран,че английския ми е проблемен и да се готвя.

Оставям на по разбиращите да отговарят :-o :-o 8-)

FlowerPower
10-24-2010, 10:45
Казвайте, хора!

gofeto917
10-24-2010, 11:40
Тази година влезнах и вече уча в Дармщат (близо до Франкфурт). Никой не иска сертификат по английски, като цяло, може да има определени специалности които искат, но те са точно определени, в определени университети, всичко е строго индивидуално и си зависи от провинцията и университета и от специалноста, за документи, ти трябва за всички унита легализирана диплома преведена на немски, евентуално CV европейски формат, някои университети искат мотивационно писмо, други искат дипломата да ти пине през Уни асист една фирме в Берлин, която работи с унитата и там да ти я признаят трябвна, но трябва 50 евро да платиш, общо взето, рови, пиши на университетите, които си си избрал, за специалноста, която си избрал и ще разбереш със сигурност, за повече инфо пиши на ЛС http://ranking.zeit.de/che2010/de/faecher ето ти сайт за актуална класация на университетите и специалностите :), дано да съм бил полезен.