PDA

View Full Version : Определено ми е много спешно..



eminemfenka
10-24-2010, 07:08
Хора,обзе ме няк'ва параноя..Такам,косата ми пада на кичури буквално на кирури , идея си нямам какво да правя.. Хининовата вода я изключваме,щото тя освен за разтеж за нищичко друго не ми помогна.. Тривитаминола го търся вече 2ра седмица,не намирам аптеки :-o , но се оговорих с един фр. той да ми го вземе .

Та въпросът ми е може ли ТРИВИТАМИНОЛА да си го нанеса в корените да стоя така ( колкото време е неоходимо) 1/2 часа и после да си измия косата.. Или е задължително с маска?

Да знам,че има много такива теми .. но аз искам конкретен отговор и наистина ми е спешно,никога ама никога не ми е падала по толкова много коса , направо се побърквам :/ Някой ако знае нещо друго за справяне с косопада да драска.. Благодаря на отзовалите се !

midi4kaa
10-24-2010, 07:12
До колкото знам е препоръчително да е с маска,но не бива да прекаляваш с тривитаминала,ако не искаш да останеш съвсем без коса.В маската е добре да се слага само по една лъжица тривитаминало.Иначе може да се получи обратен ефект.

eminemfenka
10-24-2010, 07:47
Добре , а някоя по елементарна маска?

П.с. косата ми е суха и ''буйна'' :D

Смисъл има едни маски с газ , с мас .. а аз от мас повръщам , тъй ,че изкл. а газ ако внеса в къщи да си слагам на главата, майка ми ще ме прати подяволите .. : ) тъй,че ако някой има изпитана маска по елемнтарна ако може да драска :)

midi4kaa
10-24-2010, 08:09
Аз винаги си правя тази:
1 суп.л зехтин
1 суп.л оцет
1 жълтък от яйце
1 суп л. мляко ако искаш
това е нормална масказа подхранване аз добавям към нея и една лъжица хума и витамин А,но не е задължително.

Fx1
10-24-2010, 09:34
СПЕШНО отиди на лекар да ти изследват хормоните!! Ако ти пада наистина на кичури косата, не е нормално, дори за сезонен косопад, с домашни маски нищо няма да направиш!

shell
10-24-2010, 09:44
Мацка,ако ти пада толкова по много не с ебави ами отиди на лекар,за да не е нещо по-сериозно и да не е твърде късно.Аз ти препоръчвам да не се мажеш с нищо докато не идеш при специалист!Стискам палци :)

MissNothing
10-24-2010, 10:10
Отивай на лекар и спри да ползваш всякакви маши, преси и т.н. Не е нормално на кичури да ти пада косата.

titinkaa
10-24-2010, 13:57
машиш се в корените и може и по самата коса да сложиш,стоиш 2 часа със овита найлонова торичка на главата,миеш я 3 пъти,щото е мазен и не се измива с два пъти шампоан,аз слагам и маска,сгъстява се,но ако наистина много ти пада иди на лекар.

fuckme
10-24-2010, 14:16
според мен си за лекар.

mokka
10-24-2010, 14:22
Като ти пада така косата НЕДЕЙ ДА И СЛАГАШ НИКАКВИ ХИМИИ. Иди на лекар да видиш от какво, може да е от стрес също но сега не ти е момента да се мацаш с Тривитаминол. Иначе можеш да го слагаш и в маска от магазина.

eminemfenka
10-24-2010, 18:07
Ами в началото беше малко но вече повече от месец продължава да пада.. Спрях да ползвам пресата и само я връзвам.. :/ Напоследък като се разреша просто само едно дръпване на гребена и целия е в кълбо косми.. адски много пада, имах ужаасно бухнала коса,гъста.. сега е рядка та няма на къде :/ адски оредя..

Наскоро се оказа,че имам анемия и казаха ,че може от анемията да ми пада косата.. Винаги лекарите съм ги оставяла в краен случай и мисля първо да пробвам с тривитаминола или незнам идея си нямам , объркана съм..

А отколкото до това,че е от стрес - ами не съм се стресирала, обаче смело мога да твърдя ,че напоследък хвърлих и продължавам да хвърлям адски,ама адски много нерви..

Ankh
10-24-2010, 18:22
Пробвай с отвара от коприва.
При мене действа.

mokka
10-24-2010, 18:22
Абе казвам ти че не е сега времето да се мажеш с тривитаминол, най-много да ти опада цялата..

Minerva
10-24-2010, 20:27
Ами като имаш анемия е ясно. Трябва да я излекуваш, защото може да стане още по-зле. Отиди на лекар - ако в такива случаи го оставяш като краен вариант, а очакваш от форум да ти помогне няма да стигнеш далеч.

psych0
10-24-2010, 20:35
Лекар!

ParisHilton
10-25-2010, 12:09
ЛЕКАР!

MeLikesPie
10-25-2010, 12:15
БЕЗ ТРИВИТАМИНОЛ! БЕЗ ДОМАШНИ ОТВАРИ И МАСКИ! ТИ НАЛИ ОСЪЗНАВАШ, ЧЕ НЕ Е ПРОСТО МАЛКО ПРОБЛЕМЧЕ??? ИДИ НА ЛЕКАР И ТВА Е!!!

MeLikesPie
10-25-2010, 12:15
БЕЗ ТРИВИТАМИНОЛ! БЕЗ ДОМАШНИ ОТВАРИ И МАСКИ! ТИ НАЛИ ОСЪЗНАВАШ, ЧЕ НЕ Е ПРОСТО МАЛКО ПРОБЛЕМЧЕ??? ИДИ НА ЛЕКАР И ТВА Е!!!

AraBella
10-25-2010, 12:22
Косопадът попринцип не е толкова страшен, но може да е необратим, ако в семейството ви сте предразположени към косопад. Ако не се лъжа хормоните андрогени са виновни за това, така, че може да отидеш да ти ги изследват. Може да е от хранителни нарушения, ендокринни заболявания и още много други. Боядисване, преса, сешоар. Лекарствата също. Отиди на лекар, докато не е станало твърде късно.