PDA

View Full Version : Немска овчарка



ivako21
10-24-2010, 09:08
Здравейте искам да си купа немска овчарка но как да бъда сигурен , че е породиста

http://www.topobiavi.com/index.php?action=show_adv&id=570844&pic_id=6224350


1 от 3 те кученца е .. но кое немога да ви кажа и ми казват че е 100% породисто , породистото има ли си някакви отличителни белези от мелеза или ... искам като го видя на живо да разбера дали е породисто ...

jghgh
10-24-2010, 09:42
100% породисто от някой развъдчик за немски овчарки.
Така по обяви всеки ще ти каже, че кучетата са 100% породисти, но никога не може да си сигурен.

Развъдчиците обикновено издават и документи за родословие, обаче кученцата са доста по-скъпи :)
Ама не разбирам какво е значението дали ти е 100% чиста породата - все пак кучето е приятел, а не нещо, с което да се фръцкаш 8-)

EarthShaker
10-24-2010, 10:08
+ това при тия 'породистите' с 'родословие' доста често се оплождат близки родове и се получава, ако не кръвосмешение, то доста кекави и глупави кучета.

По-далечните гени винаги са по-добри. Мулатите са красиви, мулатите са мелези. хахахаха

Serseri91
10-24-2010, 10:11
Чистокръвните също си имат характер и маниери и са по - трудни за отглеждане.Поне аз така знам :-o

SolemnityOfDeath
10-24-2010, 10:28
Толкова ли е важно да е ТОЛКОВА породисто?

Съгласен с шейкъра. По-'расовите' кучета винаги са били по-болнави и по-слабички.

Ако искаш здраво куче, а не нещо, с което да демонстрираш колко си як, няма да ти пука точно колко % има кучето аристократична жилка в себе си, кой му е прародител и тн

ivako21
10-24-2010, 12:48
еми да но по добре да дам 300 лв и да знам ,че е чистокръвно отколкото да си дам парите за мелез , аз ако искам да си взема мелез това е лесно но е не това целта

DisturbiaV
10-24-2010, 13:01
Ако толкова държиш да е с родословие влизаш в дог.бг намираш си легитимен развъдник и питаш дали имат бебета,но 300 лв предполагам,че няма да ти стигнат.

пп кучетата с родословие били болнави :-o що за глупост?!

EarthShaker
10-24-2010, 18:27
доста често

не е правило, но съм виждал бая такива.. пък и от генетика се интересувам доста

'породистите' кучета не обичат стопаните си по-малко от тия без документи с родословно дърво до 15тото поколение, мога да уверя автора на темата хах

MiMcHeToOo
10-24-2010, 18:31
[quote="EarthShaker" 'породистите' кучета не обичат стопаните си по-малко от тия без документи с родословно дърво до 15тото поколение, мога да уверя автора на темата хах

Аз даже съм забелязала, че непородистите кучета са по-обичливи от другите :)