PDA

View Full Version : Кисело мляко



ggb
10-24-2010, 10:41
Здравейте!Искам да сваля няколко кг и от три седмици правя един режим от плодове,ориз със зеленчуци,зелен чай и АКТИВИЯ,но като прочетох мненията на потребителите нещо се обърках..тъи като казаха, че има захар,нездравословно и нямало никакъв ефект за корема или за диета.
Бих искала да изкажете вашите мнения какви млечни продукти предпочитате и кое кисело мляко съдържа по малко съставки и е полезно за отслабване.
Ще съм мн бл,ако ми отговорите! 8-[ :---)

Sunshin3
10-24-2010, 10:45
обезмаслено кисело мляко, не и Активиа

britzy
10-24-2010, 11:02
Точно пък обезмасленото е хипер адски гига вредно-егати неуките

mokka
10-24-2010, 11:03
Верея 0,1 %, обезмаслено е, закусвах с него и мюсли :)

britzy
10-24-2010, 11:07
и пак да кажа-няма голяма разлика в калориите-но видиш ли малките проценти са врееедни,оф мн зле

foreverr
10-24-2010, 11:15
Ми по принцип диетично кисело мляко, е това, в което няма захар и е нискомаслено.Аз си купувам култура 0,1 % , има и на верея, но на култута повече ми харесва вкуса.И тези млека наистина са подходящи за отслабване, защото на майка ми един колега като беше на диета си ядеше само от тях и тама и други диеитчни неща (меса и зеленчуци) и отслабна много и видимо.
Също много хора препоръчват при диета да се пие и нискомаслено прясно мляко, но на мен ми е много гадно да пия прясно мляко 0,1 %, просто е като вода и си купувам 2 %, но и 2 % да пиеш пак ще отслабнеш!!!

Rebirthing
10-24-2010, 11:16
Точно пък Активия е всичко друго, но не и кисело мляко. Активия, както и киселото мляко "На Баба" се произвеждат от Данон, което също не го категоризирам като кисело мляко. В крайна сметка, нито едно от трите не е истинско кисело мляко. Не яж обезмаслените, нито са диетични, нито са полезни. Най-добре купувай такова на което пише, че е със жива закваска и е богато на лактобацилус булгарикус ;).

Infinity
10-24-2010, 11:27
Преди няколко дни пробвах Култура с Калций 0,1 % .
Хареса ми , но попринцип не си падам особено по обезмаслените млека. Любимото ми кисело мляко е Верея Екстра. Има всички полезни млечни бактерии и има вкус точно истинска кисело мляко , каквото обичам. Имам възможност да хапвам и истинско сто процента домашно кисело краве мляко , но то пък ми е прекалено " натурално " някак.. 8-) Верея Екстра е 3%. :)

ggb
10-24-2010, 11:38
Благодаря ви за бързите отговори!
От утре нататък съм с Верея-0,1 :-D

britzy
10-24-2010, 12:03
](*,) ](*,) ](*,)

foreverr
10-24-2010, 12:15
Благодаря ви за бързите отговори!
От утре нататък съм с Верея-0,1 :-D
Добър избор според мен :)

silver_moon
10-24-2010, 14:00
ммм, аз пък намерих от къде да си купувам истинско мляко - и кисело и прясно :grin:
иначе правиш голяяяяма грешка с това нискомаслено мляко, по-добре взимай най-малко 2%

Infinity
10-24-2010, 14:09
Аз също споделям мнението , че обезмасленото мляко не е полезно.
Ако не искаш да е пълномаслено , то поне предпочитай нискомасленото.
Всъщност преди време бях челя някъде едно много логично обяснение , затова как организма се запасява с мазнини , когато не му бъдат предоставяни , а смятам , че млякото е един полезен начин да си снабдиш организма с мазнини + яйцата , също. :)

titinkaa
10-24-2010, 14:11
Някои обезмаслени млека имат вкус на вода. :?

rado0amerikanskoto
10-24-2010, 14:17
От Активия май наистина полза няма,ама аз си го ям :D Естествено най-доброто кисело мляко си е домашното-знаеш,че е естествено :) От нискомаслените аз препоръчвам Култура :) Успех

zoreto
10-24-2010, 14:24
на мен нискомаслените млека не са ми вкусни,а и не са полезни.Аз ям кисело мляко 2% на различни марки ,но Хипноза ми е фаворит за сега,а прясното мляко 0,1 е просто някакъв ужас, 1,5 на my day е мн добро

Rebirthing
10-24-2010, 14:26
Аз пък обезмаслените кисели млека изобщо не ги броя :D що за кисело мляко е това изобщо ?! А истинското кисело мляко има доста полезни свойства и мисля, че е по-добро.

ri41
10-24-2010, 14:40
баба ми като беше идвала преди време беше донесла една кутия прясно мляко 0.1 % и аз си направих експеримент, пих няколко глътки вода и след тва няколко глътки от млякото и извода е, че не усетих никаква разлика, след тва пих и истинско домашно мляко и от тва измисленото и да ви кажа разликата е огромна, бях си купила кисело мляко култура 0.1 % и на дъното имаше бял прах, имам чувството, че тия млека са на принципа на степчетата 8-)

Rebirthing
10-24-2010, 16:05
бях си купила кисело мляко култура 0.1 % и на дъното имаше бял прах, имам чувството, че тия млека са на принципа на степчетата 8-)

Белия прах си е направо сухо мляко :lol: . Просто обезмаслените и нискомаслените са пълни с нишесте, сухо мляко и разни там бъркочи :D .

Dundy
10-24-2010, 16:32
Хахахаха вие ме убивате.Все едно разликата в калориите на 0,1 процента маслени млека или 2-3 процента е ОГРООМНА.Истината е,че няма кисели млека на пазара,които наистина да са такива,но при всички положения по-високо маслените са по-добрият вариант.Ама аз те съветвам първо да почнеш диетата и да спреш чипсове,шоколади и тем подобни,а после да мислиш за това колко процента да ти е млякото

ggb
10-24-2010, 16:54
Миличка.. отдавна съм спряла с въглехидратните храни като чипса,пържолите,сладките и т.н.Направих темата с цел да препоръчате хубаво кисело мляко, защото в повечето всекидневни менюта за отслабване видях,че е препоръчително да се яде по една кофичка.
Жалко, че всички храни развалиха като почнеш от сиренето до хубавия натурален шоколад :D :!:

ri41
10-24-2010, 19:31
най-хубаво домашно :)

Dundy
10-24-2010, 19:51
Миличка.. отдавна съм спряла с въглехидратните храни като чипса,пържолите,сладките и т.н.Направих темата с цел да препоръчате хубаво кисело мляко, защото в повечето всекидневни менюта за отслабване видях,че е препоръчително да се яде по една кофичка.
Жалко, че всички храни развалиха като почнеш от сиренето до хубавия натурален шоколад :D :!:
Ами супер тогава,аз го казах,защото повечето момичета правят големи планове,само че до никъде не стигат,добре е че имаш воля :)
А за храните и аз съм супер разочарована и поне разни млечни продуцти баба ми ни праща и в началото ми бяха адски гадни,само че сега купя ли си от магазина мляко все едно пия водя

EarthShaker
10-24-2010, 21:03
Миличка.. отдавна съм спряла с въглехидратните храни като чипса,пържолите,сладките и т.н.


абсолютен леш си, 'миличка'.. хахахаха

малкото калории не означават ползено, киселите млека със слабителни (активия) - също. въглехидратите, както белтъчините и мазнините, са нужни на човешкия организъм, за да функционира нормално.

бягайте във фитнеса или парка, вместо да се гаврите с телата си.

пс: въпросните 0,1% млека са чиста химия. и са канцерогенни :wink:

Minerva
10-24-2010, 22:15
"Обезмасленото" мляко всъщност не е никакво мляко. Както и тези в кутиите.

thinkgreen
10-25-2010, 12:02
Активия - продукт на Данон има ли нужда от питане ... всичко на Данон е пълен боклук бъкан с Е-та повечето неописани на съдържанието , сухо мляко и един господ знае какво още . Яж обикновено кисело мляко , не съм чела мн. за тези от 0,01 % ама знам че са адски вредни , не е казано нали да ядеш от 4,6% :D ама нормално 2 % е добре . Харесвам Бор-Чвор, любимо ми е Маркели от скоро е Маркели Макс 500 гр. кофичка , направо кофа ама е много хубаво на вкус, усеща се приликата с истинското кисело мляко :D не съм сигурна нали какво точно има в него все пак не съм присъствала докато са го правели , но на вкус е добро :D Знам , че Верея , онова на баба , Сердика , Данон и още няколко имаше са най-зле пълни със сухо мляко и всякакви химии , където никъде не са отбелязани . Надявам се да съм ти помогнала . :)

Rebirthing
10-25-2010, 13:41
пс: въпросните 0,1% млека са чиста химия. и са канцерогенни :wink:

Хмм и аз бях чувала подобно нещо, особено за продуктите на Данон и производното им Активия. Само, че кое ги прави карциногенни всъщност ?

Иначе http://www.aktivnipotrebiteli.bg/?p=169 тук гледах тестове на киселите млека.

diditof
10-26-2010, 07:33
Ами то никой не казва че Активия е обикновено кисело мляко - а е кисело млечен продукт с бифидус. Това е пробиотик а за ползата от пробиотиците, може да се прочете навсякъде.
В натуралната активия, няма захар - така че спокойно може да я взимаш. На баба си е мляко отвсякъде. Незнам защо някой хора не го категоризират така, но е от най-добрите млека на пазара и до колкото знам точно данон са едни от малкото, които първи ще вземат този БДС стандарт за млеката, който държавата иска да въведе, по подобие на стандарта Стара планина. Така, че аз съм склонна повече да вярвам на органите и експертите, които проверят, отколкото на хорските думи и митове, които са създадени.

Jaune
10-26-2010, 09:03
Боженци е страхотно

mimimito
10-26-2010, 09:07
Абе вие сте се вакарали в някви филми с тия натуралности,естествено че активииката си е добра.Предпочитам да ям активия закуска и натуралната от колкото да бича некви други боклуци. А и в фитнеса -диетолога ми каза че е ОК и че няма никакви проблеми - може и след и преди тренировка да ям по едно.

Rebirthing
10-26-2010, 09:19
Активия, Данон и На баба са най-големите гадости продавани на пазара. Как може да мислите, че Данон и На баба имат нещо общо с истинското българско кисело мляко ?! То нито може да заквасиш с него, нито ще се развали ако го оставиш в хладилника с месеци. Аз пък предпочитам да вярвам на тестовете в лабораторията които показват, че киселото мляко На баба съдържат нищожна част от бактериите които трябва да има в киселото мляко.

Infinity
10-26-2010, 09:25
Нещо полезно!
Таблица със съдържанието на Лактобацилус булгарикус на 1 г
http://e-vestnik.bg/imgs/bulgaria/Kis_mliak09-lbbul-1.jpg
Таблица със съдържанието на Стрептококус термофилус на 1 г
http://e-vestnik.bg/imgs/bulgaria/Kis_mliak09-strepto-1.jpg

Rebirthing
10-26-2010, 10:11
Infinity, аз точно линк с тези таблички пуснах, въпреки, че изследването е от 2006 е достатъчно показателно :).

fuckme
10-26-2010, 10:39
не препоръчвам никому Родопея. аз лично много го обичах, особено високомасленото,както и цялото семеиство,но спряхме да го ядем, защото веднъж баща ми изяде една кофичка и на дъното намери ХЛЕБАРКА. от тогава не ядем родопея.

EarthShaker
10-26-2010, 10:45
Ами то никой не казва че Активия е обикновено кисело мляко - а е кисело млечен продукт с бифидус. Това е пробиотик а за ползата от пробиотиците, може да се прочете навсякъде.
В натуралната активия, няма захар - така че спокойно може да я взимаш. На баба си е мляко отвсякъде. Незнам защо някой хора не го категоризират така, но е от най-добрите млека на пазара и до колкото знам точно данон са едни от малкото, които първи ще вземат този БДС стандарт за млеката, който държавата иска да въведе, по подобие на стандарта Стара планина. Така, че аз съм склонна повече да вярвам на органите и експертите, които проверят, отколкото на хорските думи и митове, които са създадени.

и 10 профила да си направиш и да пишеш в темата, глупостите ти няма да станат истина..

таблицата е показателна, мненията на момичетата - също.


Боженци е страхотно

открих го преди 2 седмици и не спирам да го ям.. не мога просто 8-)

ri41
10-26-2010, 12:24
Боженци е блъскано с нишесте, ама не знаете к'во значи блъскано :?

xKiFlA
10-26-2010, 12:38
пършевица е мннннн хубаво :grin:
:P

Rebirthing
10-26-2010, 13:33
Боженци е блъскано с нишесте, ама не знаете к'во значи блъскано :?

Боженци е гола вода :lol: то пише на опаковката еди колко си процента сухо вещество. Не знам дали е блъскано с нишесте, но може вкъщи всеки да си направи опит, капвате малко йод в киселото мляко и ако се оцвети в лилаво значи има нишесте :).

anonymous708973
10-26-2010, 16:38
Допреди 2 години мразих кисело мляко, сега го нагъвам чисто с лъжицата 8-)
Първото, което ми хареса, беше "Зора" 2%, обаче го спряха в кварталните магазини (включително и в "Сани"), затова се прехвърлих на "Екопродукт" 2%. Има страхотен вкус, с жива закваска е и съдържа Лактобацилус булгарикус и Стрептококус термофилус. :)

Активията наистина съдържа Бифидус, който е пробиотик, а те са изключително полезни, обаче първо въпросният пробиотик е в микроскопични количества и второ, самата Активия е бъкана с растителни мазнини. Вкусна е наистина, но все пак таблетките с пробиотици са по-надежден вариант. :)
От друга страна, обикновеното кисело мляко също е пробиотик благодарение на горепосочените бактерии :)

Sintya
10-26-2010, 16:44
На мен пък точно обезмаслените ми харесват, лекички са ми.
Но зависи от млякото, има едни много, много кисели ...

HexGirl
10-26-2010, 16:53
Майка ми работи за една доста голяма компания за млечни продукти и чесно казано не бих яла нито едно от изброените .
Сега в София ми се налага тъй като без мляко не мога .....
И все пак мога да ви кажа едно мляко което гарантирам на 100 % , че е направено от мляко и го има в магазинската мрежа но ще излезне , че правя реклама :) Та мисълта ми е Пършевица както и всички чудесии на Данон имат всичко друго но не и мляко :)
И да ви светна за друго нещо ако търсите истинско мляко търсете го сред млеката 2 % само там има шанс да намерите такова :)

mecheeeee
10-26-2010, 17:55
Киселото мляко е нещото , което да ме бият ... пак няма да го ям :D
Последно ядох в детската градина и понеже не ми харесваше го давах на другите дечица да ми го изяждат 8-) ... но когато госпожата разбра какво правя едва ли не на сила ми го тъпчеше в устата :smt012 което ме накара да го мразя още повече ...
Сега го ям само в таратор , като слагам мнооого краставици и копър , за да не се усеща вкуса на киселото мляко :D
Ааа обичам плодовите млека на активия ... но при тях няма толкова вкус на мляко , колкото на плодове :)

Fx1
10-26-2010, 18:28
http://archives.bg-mamma.com/archive/index.php?topic=366512
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=504388.0

Нещо интересно по темата.
На мен ми харесва Елена 2% и главно това ям. Елби, Пършевица, Бор Чвор - за тях се сещам в момента - отвратителен вкус. Вереята на вкус го докарва, но пак предпочитам Елена.

bloodysunrise
10-26-2010, 18:48
От едно кисело мляко нищо няма да ти стане, яж си 2% или 3%... Мазнините са полезни, не ги отхвърляйте толкова сякаш са животозастрашаващи.

Любимото ми е Фибела - има адски приятен и кисел вкус, много се доближава до домашното.

francyzoi4ety
10-26-2010, 19:12
За да не пускам нова тема може ли да ви попитам нещо.Скоро ходих на зъболекар(с брекети съм) и имам известни проблеми и ям само течни неща и меки.От 2 седмици ям активиа всеки ден, не ми изглежда чисто мляко и не ми вдъхва доверие,но вредно или полезно е мога ли да отслабна поне малко или да имам някакви здравословни проблеми от това,че ям само активиа?Трябват ми отговори моля ви .... :-o

xKiFlA
10-26-2010, 20:25
намерих едно мляко в хладилника :D

fuckme
10-27-2010, 09:26
За да не пускам нова тема може ли да ви попитам нещо.Скоро ходих на зъболекар(с брекети съм) и имам известни проблеми и ям само течни неща и меки.От 2 седмици ям активиа всеки ден, не ми изглежда чисто мляко и не ми вдъхва доверие,но вредно или полезно е мога ли да отслабна поне малко или да имам някакви здравословни проблеми от това,че ям само активиа?Трябват ми отговори моля ви .... :-o

не е нужно да ядеш само кисело мляко, яж лютеница, данет, пюре, супички... и освен това как чак две седмици нищо не ядеш, сестра ми за два дена й мина.

mimimito
10-28-2010, 08:38
Допреди 2 години мразих кисело мляко, сега го нагъвам чисто с лъжицата 8-)
Първото, което ми хареса, беше "Зора" 2%, обаче го спряха в кварталните магазини (включително и в "Сани"), затова се прехвърлих на "Екопродукт" 2%. Има страхотен вкус, с жива закваска е и съдържа Лактобацилус булгарикус и Стрептококус термофилус. :)

Активията наистина съдържа Бифидус, който е пробиотик, а те са изключително полезни, обаче първо въпросният пробиотик е в микроскопични количества и второ, самата Активия е бъкана с растителни мазнини. Вкусна е наистина, но все пак таблетките с пробиотици са по-надежден вариант. :)
От друга страна, обикновеното кисело мляко също е пробиотик благодарение на горепосочените бактерии :)

Какви растителни мазнини, ако е така трябва да бъде на щанда с растителните мазнини. Това, което го казваш ако е вярно, трябва да ги съдиш или да подадеш сигнал някъде. Пробиотиците са полезни и несмятам, че трябва да се взимат на хапчета, след като могат да се усвояват с храна. Защо да са малко в Активията неразбирам?

diditof
10-29-2010, 05:46
Защо да го търсим в 2% млека, след като по естествената масленост на суровото мляко е около 3%?? Ти добре хапваш, ама това не ти е лекарство против отслабане. Ходи да спортуваш – бягане, тичане, коремни преси му е майката и най важното правилен режим на хранене

maimunche1
10-29-2010, 09:08
Може обезмаслените продукти според вас да са вредни и боклуци..но искам да кажа моите наблюдения...от около половин година ям само обезмаслено продукти - прясно и кисело мляко, сирене и кашкавал иии съм отслабнала трайно минимум 5-6 кг.. :)

Nqkuf
10-29-2010, 11:30
ох закво я отворих тая тема дояде ми сеее :-x :lol: