PDA

View Full Version : Възможно ли е ?



transformable
10-24-2010, 15:19
Днес получих смс на мобилния си телефон от английски номер , че съм спечелил 254 000 паунда . Пише че е от " кока кола призе " Има оставен емейл. Възможно ли е да съм спечелил нещо такова ? Или някои се ебава с мен ( но нямам приятели от англия . )
Беше написано на английски !

GregoryHouse
10-24-2010, 15:25
Честито! Да почерпиш!

transformable
10-24-2010, 15:31
Ето какво намерих в един английски сайт :

" Електронна поща и интернет измами

Слух: Coca-Cola Джакпот, Coca-Cola награда, парична награда, лотария или Промоционални уведомяване на тираж победителя, Coca-Cola фондация Парични помощи

The Coca-Cola Company е научил на няколко текстови съобщения, имейли и писма да бъдат изпратени хора, които лъжливо твърдение, че получателят е било спечели тотализатор или парична награда от нашата компания.

На текстови съобщения директно на получателите на уеб сайт, който изглежда, но не като официалният сайт на The Coca-Cola Company. Официалният ми кокс Награди на адрес mycokerewards.com, и ми кокс Награди е програма се предлага само в Съединените щати.

Относно реда за имейли са в диапазона от "The Coca-Cola награда Уведомление " в "The Coca-Cola Промо Уведомление за спечелване " в "The Coca-Cola света Коледа Promo, " "Уведомление за Coca-Cola Фондация Парични помощи, "или други подобни заглавия. Някои версии на имейл измама показват съвместна промоция с British American Tobacco Company, годишен средата на годината Coca-Cola промоционални реми (което включва наименование на бившия Coca-Cola изпълнителен вицепрезидент, Карл Уеър), или кола Подарявам в Хонг Конг. Електронната поща, също и на официални езика, който ги кара да изглеждат "официален", както и понякога са проектирани да изглеждат законни, като включва снимки или фотографии, "тайна ПИН-код " или препратка / брой билети и информация за контакт за Coca-Cola представител.

Писмата са написани да търсят официална и може да изглежда идват от финансовата институция. Те често съдържат редица иска и дори може да включва проверка, която се показва, че са от фирмата или друг Кока-Кола.

Преглед на проби на имейл измами ние установихме. ВНИМАНИЕ - Този списък проба, не се включват всички Coca-Cola измами в обращение. Други измами могат да съществуват и не могат да бъдат включени тук.

Нашият отговор: The Coca-Cola Company е по никакъв начин не е свързан с тези имейли, текстови съобщения, писма, неразрешено уеб сайтове или програми. Ние не сме спонсор и нашето име и търговски марки са използвани тук, без разрешение.

Това изглежда е форма на измама, известни като "фишинг" в което извършителите се опитват да развива отношения с жертвите, за да получат лична и финансова информация. Общата признаци, че едно съобщение може да бъде част от имейл фишинг измама или кампания включват:

PPPP* Правописни и граматични грешки в електронна поща;
PPPP* Неправилното използване на дружеството търговски марки;
PPPP* Sender "Използване на свободни, които не са корпоративни електронни пощи (като Yahoo, AOL и Hotmail);
PPPP* Заявки за лична информация и обещание за бърза печалба.

Като цяло, ако изглежда твърде хубаво, за да е истина, то вероятно е. Не отговаряйте на тези текстови съобщения, електронни съобщения или писма с информация.

Ако вече сте отговорили на този вид текстово съобщение, електронна поща или писмо, ние препоръчваме незабавно да прекрати всички комуникации с най-високата и се обърнете към местния и / или федерални власти за съвет как да се пристъпи към защита на Вашите лични данни и неприкосновеност на личния живот. "

Възможно ли е да е измама ?

Anf3tamin4o
10-24-2010, 15:38
Да не им пиши ще ти заразят компа
Измама е!