PDA

View Full Version : Къдрава коса



bori96
10-24-2010, 17:11
Момичета, моля ви помагайте, защото вече се отчаях :-# . С дълга и къдрава коса съм и каквото и да опитвам не става. Пробвах с пяна - не стана. Сега си купих един крем на Линеа Био за оформяне на къдрици. Подсуших я съвсем малко иии :shock: . Кремът фиксира къдриците, но става отвратителем обем!!!!!! :-x Моля ви обяснете ми как да оформям къдриците с пяна и крем колкото се може по-подробно! И по-добре ли е да я опставям да изсъхва сама или ..?

mokka
10-24-2010, 17:17
Момичета, моля ви помагайте, защото вече се отчаях :-# . С дълга и къдрава коса съм и каквото и да опитвам не става. Пробвах с пяна - не стана. Сега си купих един крем на Линеа Био за оформяне на къдрици. Подсуших я съвсем малко иии :shock: . Кремът фиксира къдриците, но става отвратителем обем!!!!!! :-x Моля ви обяснете ми как да оформям къдриците с пяна и крем колкото се може по-подробно! И по-добре ли е да я опставям да изсъхва сама или ..?

Решиш ли си косата?

bori96
10-24-2010, 17:20
Този път - да.

П.П. И забравих да кажа - искам да постигана т.нар. "мокър ефект" и къдриците да стоят отделно. Ето така - http://hotnews.bg/uploads/tinymce/dajdaj/fhm/deq/krasota/coiffure_40_374.jpg

mokka
10-24-2010, 17:22
Единствено правило за къдравата коса : НЕ Я РЕШИ!!!

След като се изкъпеш и слагаш крема,пяната или с каквото я оформяш. Мачкаш е да се оформят къдриците и я сушиш с дифузера или я оставяш сама да изсъхне. Няма да ти бухва ако не я разресваш.

bori96
10-24-2010, 17:33
Ето това искам, искам, искам, искам, искам, искам ----> http://images.ibox.bg/2010/05/03/taylor%20swift/519x510.jpg . Как да ги разделя и оформя така????

n3zabrawiimaa
10-24-2010, 19:10
На Тейлър Суифт прическата е правена със сешоар на т.нар. "четки"

girl91
10-24-2010, 21:19
На Тейлър Суифт прическата е правена със сешоар на т.нар. "четки"

Аз пък мисля, че нейната прическа е направена с маша...

mokka
10-24-2010, 21:28
На Тейлър Суифт прическата е правена със сешоар на т.нар. "четки"

Аз пък мисля, че нейната прическа е направена с маша...

Направо си е с преса. Иначе ти обясних как да си правиш косата, тя като е къдрава сама ще се раздели.

Minerva
10-24-2010, 22:14
За така както на русата мацка изправяш и после навиваш с маша.

nymphadora
10-25-2010, 08:13
Мачкай си косата с бира.Получава се много хубав ефект,поне при мен. :)

SunshineGirl317
10-25-2010, 09:03
Мачкай си косата с бира.Получава се много хубав ефект,поне при мен. :)
С бира ли ? Т.е. да си мачкаш косата с напитката вместо пяна, така ли? Интересно ми стана, може да пробвам.

Desire93
10-25-2010, 11:01
Абе и аз съм с къдрава коса иии са ми казвали да не я реша,защото така се оформяли къдриците обаче аз не мога така .. Имам чувството,че ако изляза навън със несрешена коса всички ще ме гледат едно такова странно ;d :-D :shock:

mokka
10-25-2010, 11:47
Абе и аз съм с къдрава коса иии са ми казвали да не я реша,защото така се оформяли къдриците обаче аз не мога така .. Имам чувството,че ако изляза навън със несрешена коса всички ще ме гледат едно такова странно ;d :-D :shock:

Малеее че сте зле.. Къдравата коса се реши само като се къпеш или след това, после като си сложиш там балсам, пяна и се оформят къдриците къв е смисала да я решиш. Още повече че това всички фризьорки го казват. Ми айде реши се и ходи като бухал, много мразя къдрави коси сресани, стърчи в сички посоки, ужас неземен. И да ти кажа не познавам къдраво момиче което да се реши, пък гледам че никой не ме гледа странно..

thund3rstorm
02-09-2012, 08:56
Къдрава коса се сресва вечер преди лягане с гребен с по-редки зъбци, като преди това се слага продукт за по-лесно разресване, а след това се мачка хубаво с малко вода и през нощта си сляга отново. Сресването веднъж на ден е важно, защото предизвиква масаж на кожата на главата, който подхранва косъма - за по-силна коса . ;)

loliipops
02-09-2012, 10:31
аз я реша само като сложа балсама. Иначе не ,защото къдриците се развалят и бухва ..абе става зле

FuCKkK13
02-09-2012, 11:52
2010...................

lude7ina
02-09-2012, 21:48
Малеее че сте зле.. Къдравата коса се реши само като се къпеш или след това, после като си сложиш там балсам, пяна и се оформят къдриците къв е смисала да я решиш. Още повече че това всички фризьорки го казват. Ми айде реши се и ходи като бухал, много мразя къдрави коси сресани, стърчи в сички посоки, ужас неземен. И да ти кажа не познавам къдраво момиче което да се реши, пък гледам че никой не ме гледа странно..
Като срешеш къдрава коса става на вълни и не стърчи във всички посоки. Много е грозно не сресана коса- заплита се и е грозно. Все едно да ми кажеш да не се къпя, за да си запазя тена по-дълго време.

vassy
02-09-2012, 21:58
мене колкото и да ми казват фризьорките да не я реша толкова много просто не мога! Може с рядка четка или гребен да е, но никога не излизам не сресана. Дори и пяна като си слагам я посресвам. Разваляли се къдриците... ми намокряш малко и си наред. Косата ми е адски непокорна, ама вече съм й хванала цаката и както и да е мога да я оправя, но никога не стоя не сресана!

bebzgirl
02-10-2012, 08:09
Хора след като се изкъпя косата ми става ето такава - http://fema-bg.com/imc/opashka4.jpg даже малко по-обемна и къдрава.
Реша се докато е още мокра.Ако се реша всеки ден изглеждам така http://www.marieclaire.com/cm/realbeauty/images/wn/rb-brown-wavy-hair-30-0809-de.jpg - само,че по-къдрава. Еми предпочитам си първото и не съм имала проблеми !

thund3rstorm
02-17-2012, 18:03
Хора след като се изкъпя косата ми става ето такава - http://fema-bg.com/imc/opashka4.jpg даже малко по-обемна и къдрава.
Реша се докато е още мокра.Ако се реша всеки ден изглеждам така http://www.marieclaire.com/cm/realbeauty/images/wn/rb-brown-wavy-hair-30-0809-de.jpg - само,че по-къдрава. Еми предпочитам си първото и не съм имала проблеми !

Реши я всеки ден и след това я омачквай хубаво с крем за къдрици и ше стане даже по-хубава ;)

n3zabrawiimaa
02-17-2012, 19:17
bebzgirl къдрева коса не се реши..

Pandora's
03-05-2012, 20:11
Моята коса си е къдрева.. Реша си я и не се оплаквам да я бухнала. Реша я като е мокра и после стоя 15 минути с маска и всичко е ОК

Hayashi
03-05-2012, 20:22
Казва се къдрАва коса. Познавам много къдрави момичета които не се решат. Познавам и такива, които се решат и им стои добре.

Pandora's
03-06-2012, 07:44
Извинявай не мисля,че сме тук за да се поправяме, а да си помагаме?