PDA

View Full Version : искам да споделя.. :[[



danibebi
10-24-2010, 19:55
Здравейте.. искам да съм възможно най- кратка и да получа съвети. В ново училище съм и имам чувството,че ме е страх да си хвана примерно повече приятелки в група, примерно 4-5 момичета в група, за да не станат някакви интриги и т.н. защото момичетата са злобни по принцип. Знам, че си зависи от много неща, но пак го имам този страх. Не искам да пропилявам шанса си за ново начало, много ми е кофти. :( Освен това, все си мисля, че ще се намери кой с нещо да ме обиди, и при най-малката обида или нещо такова, веднага се сдухвам и си мисля,че обидата може да прерастне в нещо повече (ако ме разбирате) . Моля ви, дайте ми някакво съветче, много ще съм ви благодарна. Не искам все от нищото да се притеснявам. :( :-)

Greennight
10-24-2010, 20:06
Еми аз лично в началото се държа малко по-внимателно точно,за да не стане нещо такова.Предлагам ти изчакай още 2-3 седмици виж как ще се сформират групичките тва онова и тогава реши какво да правиш :)

danibebi
10-24-2010, 20:23
Еми аз лично в началото се държа малко по-внимателно точно,за да не стане нещо такова.Предлагам ти изчакай още 2-3 седмици виж как ще се сформират групичките тва онова и тогава реши какво да правиш :)

Благодаря ти, но ви моля за още съветчета. :) :-)

ecstazy
10-24-2010, 20:59
^ не е добър подход да се чака. Ако чакаш няколко седмици и видиш оформените групички, ти как по дяволите ще се впишеш в тях? :? Предполага се, че сте порастнали вече.. Движи с хората, които ти допадат, не гледай бройката. Интриги няма как да не станат, знаеш, че всеки клас си има интригант/ка, смис няаш избор. Ако някой те обиди го обърни на шега, защото още е малко рано за скандали :D но не мисля, че някой би се осмелил да обижда когото и да е толкова рано.. И да си стигнем на думата - тревожиш се на празно, не си мисли, че си единствената със тези стрехове. Ох пак искам да съм заек :lol:

TheNewReligion
10-24-2010, 21:12
Защо ли ми се струва, че си си навила на пръста, че трябва да си имаш собствена групичка от определен брой хора само за да не те мислят за сдухана? И да не е така, моят съвет е да не имаш много големи очаквания за хората, защото безобразно често се оказва, че повече от половината не заслужават да те познават такава, каквато си. Още преди да са си казали две приказки с теб, вече са ти лепнали етикет. Не с канцеларско лепило, а с Ц200, ако трябва да съм точна. Има и частни случаи естествено, но ти предлагам да не се разкриваш пред хората толкова скоро, но и да не си въобразяваш глупости от сорта на това, че никой не те харесва. Също така те съветвам да работиш върху самочувствието си, защото обидчивостта често е следствие от ниско такова. Не казвам да се надуваш, а да опознаеш себе си до степен, в която знаеш позитивите си и недостатъците. А един от най-лесните начини да се сближиш с някого е да отидеш на екскурзия организирана от училището. Случават се чудеса на такива места, ако нямаш предразсъдъци за хората около теб.
Пожелавам ти успех. Бъди позитивна и саботирай опитите на мишкарите да те тъпчат без причина. :)

Tempest
10-24-2010, 22:32
аз лично пък съжалявам, че съм си държал 4 години устата затворена.. лошото е, че късно се усетих.. и сега някои не ме тачат много, ама дреме ми.. 1 живот се живее, рискове трябва да се поемат! Внимавай какво говориш ако искаш да си изградиш някво добро мнение в другите (или поне да не си изградиш лошо такова) за теб.. в противен случай - направи уверена крачка напред и бъди... себе си ;)

andiexx
10-25-2010, 07:36
Ако в класът ти има момичета/момчета които ти изглеждат приятни и би искала да се сприятелиш с тях-давай, не се притеснявай. Относно обидите-да не ти пука!така ми е писнало от хора които коментират някой без да знаят нищо за него че не е истина
за интригите .. аз за това не мога да съм със 4-5 момичета.. защото винаги се получават някакви групички, винаги някой започва да говори зад гърбът на другия.. най-добре си намери един човек с който да се движиш, но все пак зависи от теб, какво ти искаш

danibebi
10-25-2010, 13:19
Благодаря ви много на всички. Помагате ми. :) :-)

Missyyy
10-25-2010, 13:29
Дании :) :) знай , че винаги можеш да разчиташ на мен ;; може и да ти изглеждам злобна де де да знам ;дд ,, ноо не им обръщай внимание на онея гадняри от класа [ предполагам знаеш кои :D ]] колкото и да говорят зад гърба ти да не ти пука на гъза ,, те просто си избиват комплекситее като няма кой да коментират ;) , ако се държат гадно с теб само ми казваш ии 8-) не тва беше само шегувка :D просто не им се давай ,, и ти се дръж гадно :)

MissNothing
10-25-2010, 13:58
Винаги може да се "измъкнеш" от някоя група, която не ти харесав, ам атрудон се вписваш в някоя съшествуваща. Не си пропилявай шанса и просто се движи с хората, които ти допадат като характер.

danibebi
10-25-2010, 17:56
Дании :) :) знай , че винаги можеш да разчиташ на мен ;; може и да ти изглеждам злобна де де да знам ;дд ,, ноо не им обръщай внимание на онея гадняри от класа [ предполагам знаеш кои :D ]] колкото и да говорят зад гърба ти да не ти пука на гъза ,, те просто си избиват комплекситее като няма кой да коментират ;) , ако се държат гадно с теб само ми казваш ии 8-) не тва беше само шегувка :D просто не им се давай ,, и ти се дръж гадно :)

Мимее :-) :) Знай, че и ти можеш да разчиташ на мен. :-) :) :)

awerw
10-25-2010, 18:08
ооо аз с повечето не се разбирам в началото всички бяхме като агънца ама сега си показаха вълчата кожа :D

SwEtyy
10-25-2010, 19:31
Който ти изглежда приятен с него се сприятели. Един съвет: не се сприятелявай с некоя кифла, дет сички й ходят след гъза. Може и да говорят зад гърба ти, но то е защото завиждат. От моя клас има една дет сички й са лепнали, но аз пък си вървя с 1-2 дружки. Така, че няма от какво да се притесняваш. За сега е добре да се сприятелиш с някой (не по цяла група, че интригите ще започнат от сега) и така ще разбереш по нещо за всеки и така :-D .

awesomesheepy
10-26-2010, 16:13
не бягай от това,приеми го като предизвикателство
все пак дълго ще сте заедно целия клас
така,че трябва да се пъхнеш в някоя компанийка
или да си намериш приятелки
лесно ще стане,просто трябва да опиташ,не хапят
не са нещо повече от теб,предполагам
при всички приятелства има интриги и разни такива,да не ти пука 8-)

danibebi
11-11-2010, 14:14
:) :grin: :-)