PDA

View Full Version : :)



titkos
10-24-2010, 23:19
:)

w0sh
10-24-2010, 23:22
За всеки човек е различно. Всеки получава различни възможности

В Ямбол например човек израства като гледа свинете и сватосва роднините си един с друг

assd
10-24-2010, 23:55
ми така е, всички сме минали или ще минем през този период

titkos
10-25-2010, 00:06
:)

w0sh
10-25-2010, 00:07
В нашата мила родина ако след средното започнеш сериозна работа може да си отпишеш висшето, защото животът ще те повлече много бързо

yakuza_
10-25-2010, 08:20
За всеки човек е различно. Всеки получава различни възможности

В Ямбол например човек израства като гледа свинете и сватосва роднините си един с друг
Мисля, че никога не съм ходил там и ще ми е инт. да отида :D


Според мен е възможно. Но определено ще има и голяма мизерия и т.н.. Преди години имах една колежка, която беше избягала от тях на 17 беше се преместила в друг град, намира си работа като барманка и си намира и квартира и така изкарала няколко месеца преди да се върне при техните.

Pliok0019
10-25-2010, 09:17
Можеш да се справиш и сам, но трябва да си безкрайно амбициозен. Това обаче не е за всеки. Трудностите са много и то не само в началото.

NaGaStYlE
10-25-2010, 09:37
чесно казано доста е трудно.трудно е и работа да си намериш в днешно време защото има много работна рака,евентуално може да се гаврят с заплатите ! Сам да живееш много трудно,но повечето са с приятелче и 2/ма се справят много по лесно .... абе парите никога нема стигнат.Пример .... зимаш 300лвл плашташ сметки,наем/изплашташ,малко храна и толкова "парите недостигат"
Зимаш 600лвл плашташ сметки,наем/изплашташ,по-хубава и скъпа храна,кафенце и накрая пак не си заделил "парите недостигат"
Зимаш 1200 лвл плашташ сметки,наем/изплашташ,глезиш се.. повече нешта за ядене,кафенце и си купиш някоя дрешка .... и парите пак нестигат.Имам познат от плама 7000 лвл на месец и ми казва,че едва зглабял 2/та края и бил много зле .... няма кво да говориме по темата.
Живеи да пребориш утрешния ден !

Pliok0019
10-25-2010, 09:43
Несерионзо е да не можеш да се справиш със 7к лева. На такава сума, както и да харчашиш, е съвсем реално да заделяш около 2к. (Смятяам го така, смятайки някакви вноски за изплащане на нова кола, ново жилище и огромни разходи, като наем на някакъв склад.)

ZipFail
10-25-2010, 09:47
чесно казано доста е трудно.трудно е и работа да си намериш в днешно време защото има много работна рака,евентуално може да се гаврят с заплатите ! Сам да живееш много трудно,но повечето са с приятелче и 2/ма се справят много по лесно .... абе парите никога нема стигнат.Пример .... зимаш 300лвл плашташ сметки,наем/изплашташ,малко храна и толкова "парите недостигат"
Зимаш 600лвл плашташ сметки,наем/изплашташ,по-хубава и скъпа храна,кафенце и накрая пак не си заделил "парите недостигат"
Зимаш 1200 лвл плашташ сметки,наем/изплашташ,глезиш се.. повече нешта за ядене,кафенце и си купиш някоя дрешка .... и парите пак нестигат.Имам познат от плама 7000 лвл на месец и ми казва,че едва зглабял 2/та края и бил много зле .... няма кво да говориме по темата.
Живеи да пребориш утрешния ден !

Това значи да си глупав, не да не ти стигат парите..

NaGaStYlE
10-25-2010, 09:47
горе дадох пример,че колкото повече имаме-повече харчим.Той строеше къшта по европейски стандарти там генератор дизел който 3 дена дуржи 1 тон вода голяма къща си дига и нему достигат.Той каза,че къщата е като яма в която само хвъргаш пари и никога недостигат ...
Но давам пример че колкото имаш,се ги харчиш и другата опция е да живееш като скот зада заделиш някои левец ...

PainMonopoly
10-25-2010, 09:47
Значи схемата е следната: кандидатстваш в университет, приемат те. Взимаш си общежитие. Наема ще ти бъде не повече от 50 лева на месец. Ядеш на студентски стол. Яденето ще ти бъде 3лв на ден. Така можеш да преживяваш с максимум 400-500 лева на месец, а може и с по-малко ако се стискаш.

Работа за 400-500 лева и 8 часов работен ден не е трудно да си намериш.

Говоря разбира се за София, в други градове не знам дали това работи.

ZipFail
10-25-2010, 09:51
горе дадох пример,че колкото повече имаме-повече харчим.Той строеше къшта по европейски стандарти там генератор дизел който 3 дена дуржи 1 тон вода голяма къща си дига и нему достигат.Той каза,че къщата е като яма в която само хвъргаш пари и никога недостигат ...
Но давам пример че колкото имаш,се ги харчиш и другата опция е да живееш като скот зада заделиш някои левец ...

Това не е природен закон, че колкото повече взимаш, толкова повече харчиш...изцяло си зависи от човека и приоритетите...ако си прост тип и си даваш парите за заведения/цигари/алкохол/кафета и т.н. и 1500 лв на месец няма да ти стигат..

Аз в момента живея с 300-350 на месец на общежитие и ми е супер, даже ми остават..

Sham
10-25-2010, 16:36
Значи схемата е следната: кандидатстваш в университет, приемат те. Взимаш си общежитие. Наема ще ти бъде не повече от 50 лева на месец. Ядеш на студентски стол. Яденето ще ти бъде 3лв на ден. Така можеш да преживяваш с максимум 400-500 лева на месец, а може и с по-малко ако се стискаш.

Работа за 400-500 лева и 8 часов работен ден не е трудно да си намериш.

Говоря разбира се за София, в други градове не знам дали това работи.
абе, аз само да запитам, как работиш по 8 часа на ден, в университета си мислено и учиш в съня си, или?
//ако си задочно, нямаш право на общежитие, нека си го припомним)

PainMonopoly
10-25-2010, 18:16
Не казвам, че е лесно и със сигурност ако не я пускат по време на сесия в отпуск ще влачи изпити. Плюс това ще бъде постоянно уморена, което ще и пречи и през семестъра.

Но много хора работят и следват и пак успяват да завършат. Някои работят почасово, но взимат повече пари, зашото работят по специалността. Това би могло да стане, но обикновено е от 2-3 курс.

Пък и авторката както е обяснила нещата, не и се предоставя избор в случая.

Има и друг вариант: избутваш 1 курс с работа + учене, след това отиваш на бригада. На бригадата изкарваш 4-5000 лева, което не е много трудно и живееш от тях цяла година, до следващата бригада.

hopekiller
10-26-2010, 08:39
Неможеш да изградиш живота си САМ.
Живота винаги е свързан с много останали фактори и други животи.
Не е като да не зависиш от работодатели, преподаватели, та' ако щеш и от климатичните условия :Д

Но иначе, да. Това е схемата, горе - доло.
Трябва да се бориш и да си упорит.

OldSchoolRebel
10-26-2010, 09:03
Започни да се занимаваш с нещо елегантно. Един труп се продава добре ако знаеш правилните хора, пък и може да има нещо интересно по джобовете. Стига да си живееш луксозно за 3-6 месеца, или три години, зависи колко скъпи са ти удоволствията. И винаги можеш да си набавиш нов труп като парите от стария свършат.

Pliok0019
10-26-2010, 09:05
Какъв човек си ти, бе?

OldSchoolRebel
10-26-2010, 09:06
Какъв човек си ти, бе?

Обичащ скъпите удоволствия?

hopekiller
10-26-2010, 09:06
Нечовек.

Serseri91
10-26-2010, 09:30
Поредния форумен мафиот 8-)

Naix5
10-26-2010, 12:52
Какъв човек си ти, бе?

Обичащ скъпите удоволствия?

Ето един мой човек. :)

TheNewReligion
10-26-2010, 15:29
Самостоятелен живот не означава непременно липса на всякакъв вид подкрепа и започване от нулата. А желязната логика на Нагастайл направо ме хвърли в джаза.

strave
10-26-2010, 22:02
Самостоятен живот без първоначален капител и така от нищото и от нулата,на всеки човек ще му е трудно,още повече в описаната ситуация.Учене и работа се съчетават,макар да не е удачен вариант.Пробвай да потърсиш работа с 4-часово работно време и ако можеш по-някакъв начин ограничи разходите.

DREAM95
10-28-2010, 11:37
:-D САМОСТОЯТЕЛЕН ЖИВОТ - КАРАШ САМО МЕРЦЕДЕСИ И ЧУКАШ НАЙ-КРАСИВТЕ ПРИНЦЕСИ :P

cherinka
10-28-2010, 12:33
Трудно е за тези хора, които са свикнали да имат.
Докато мама и тате ако не са те гледали както трябва и си свикнал на немотия и т.н., изобщо няма да ти прави впечатление, че нямаш какво да ядеш и къде да спиш.

абе тая инфлация съсипа всичко 8-)

baceto
10-28-2010, 18:43
можете да изгради живота си сами, като използвате градивната сила на ХЕРОИНЪТ, венозно или на фолио!!!

rebeccaa
10-28-2010, 20:38
Ммм..Днес повечето неща стават с връзки, но да понякога всичко започва от нулата.Не знам.Много мога да говоря по този въпрос, но в момента не ми се разсъждава.На кратко казано : Живота е такъв какъвто си го направиш ТИ :).

EarthShaker
10-28-2010, 20:45
но в момента не ми се разсъждава.

:shock:

PoRcHeTaTa1
11-04-2010, 14:17
Можеш да се справиш и сам, но трябва да си безкрайно амбициозен. Това обаче не е за всеки. Трудностите са много и то не само в началото.

deFakto
11-04-2010, 14:54
сам без никакви основи е доста трудно да го изградиш както трябва
зависи и самия човек какво мисли за правилно ,може да го изградиш по стотици начини от който голям процент да не са правилни

без никаква подкрепа и рамо от хора до тебе ,е така на чисто ти трябва много по-ефективен характер и амбиция от онези които вече го имат за да го имаш и ти наравно с тях

imagination888
11-06-2010, 20:35
Ще се справиш, повярвай ми! Решила ли си го може! Определено ще има трудности, но съм сигурна че ще ти е много по - добре така, трябва ти малко хъс и някой да вярва в теб и съм сигурна, че ще преминеш през всички трудности