PDA

View Full Version : относно камъни в бъбреците



GeorgiDinkov
10-25-2010, 13:40
доктора ми каза, че имам 7 милиметра камъче в бъбрека, но слезнал надолу в пикочните канали и неможе да се разбиват камани там, помогнете ми какво да пия за да го изпикам.Чух от мой приятел че 2 листа от смокиня се варът 10 минути на 1 литър вода и се пие всеки ден така и на 10-тия ден някъде би трябвало да го изпикая, това дали е вярно?

tobii
05-10-2011, 12:08
Чадоо чадо.... те ако ей така се изпикавали. И аз имам, че и два. Изпила съм близо 10 различни антибиотика за това и нищо не помага. Примири се.

gab4ooo
05-12-2011, 15:12
Чадоо чадо.... те ако ей така се изпикавали. И аз имам, че и два. Изпила съм близо 10 различни антибиотика за това и нищо не помага. Примири се.
Ето къде ти е грешката . Ти си се примирила с всичко . И без лекарства е възможно да го изпикаш . Една фр имаше доста камъни в бъбреците и аз го разбрах преди 1 месец и в на4алото не знаех точно какво е и си мислех че е нещо супер сериозно . а тя си имаше доста към 8 . и не мина един месец и се беше оправила с воля може би и е и с лекарства но не 4ак 10 различни а може би само един антибиотик . Към авторката - ще се оправиш сигурна съм ще го изпикаш , пий си там ако са ти изписали нещо и успех ;)

iv4oiv
05-13-2011, 10:10
7 милиметра ще те боли доста докато излезне. Не спирай бусколизина и папаверина (или но-шпа). Пий много вода. По 3-4 литра на ден. Също така си вземи таблетки талцид. Това са анти-ацидни таблтки за смушене. Ако камъка ти е уратен - те ще ти повишат нивото на ПеХа в урината и има шанс този камък да започне да се разтваря и да излезнепо малък.
Ти на колко си години? За първи път ли правиш бъбречна криза ?