PDA

View Full Version : Защо сте лоялни към даден продукт ?



Lady_B_
10-26-2010, 07:57
Привет на всички форумци :)

Реших в този мрачен и дъждовен ден да ви занимая с една тема, която в последно време ме вълнува.
Предполагам, че всеки един от вас има предпочитана марка, продукт, услуга, която ползва или предпочита да закупи.
Мен обаче ме вълнува защо ?
Та въпроса ми е имате ли продукт към който се лоялен и защо ?
В анкетата съм дала някои от причините според мен, но моля не се ограничавайте до тях :)
Ако някоя ви допадне - отбележете я и конкретизирайте.
С нетърпение и огромно любопитство ще очаквам отговорите ви :)

Fx1
10-26-2010, 08:03
Защото съотношението цена/качество ме устройва.

anonymous708973
10-26-2010, 08:08
Независимо дали говорим за храна, дрехи или друго, главната причина е защото ми дава качеството, което търся.
С храна компромиси не правя - слава Богу, в семейството ми не се налага да пестим от храна, затова се купува най-качественото, което има на пазара.
С козметика също. Майка ми винаги настоява тя да ми купува бялата козметика - затова използвам хубав фон-дьо-тен, коректор, спирала и сенки, както и тоник, шампоан и балсам...
С дрехи - успявам да постигна страхотно качество на добра цена. Имам намаление само за Кенвело и нямам проблеми с дреха, купена от там. Купувам дрехи отвсякъде, стига това, което ми харесва да е на приемлива цена, а не на няква смайваща. Не вярвам, че задължително скъпото е най-качествено.

Не се сещам за нещо друго... ще добавям после :)

Rebirthing
10-26-2010, 08:40
Купувам продукти заради качеството им, аз лично си сортирам продуктите според качество/цена, важното е да ми върши работа. Ако е за храна и козметика, винаги гледам етикета. Ако мога да намеря някой продукт на по-ниска цена още по-добре. От намаления и промоции си купувам разни неща понякога, но винаги имам едно наум за качеството, освен ако не съм ползвала продукта преди. Най-често преди да купя нещо, гледам мнения за него в интернет :).

Infinity
10-26-2010, 09:11
Отговорих , защото ми дава качеството , което търся , но бих добавила , че гледам и цената да ме устройва.
Нямам финансови проблеми , но не съм от хората , които просто ей така прахосват парите изкарани от родителите им с доста усилен труд.
Мога за си позволя да използвам и по-скъпи неща от тези , които употребявам в момента , но смятам , че може да се постигне добър балнс и между качество / приемлива цена.
Това се отнася за козметиката , която използвам. Повечето ми неща са медицински и съм доволна от тях + това цената също е приемлива.
За дрехите мога да кажа същото - винаги гледам качеството , но и цената. Дрехите бързо ми писват , затовма гледам да не давам прекалено много пари за една дреха - предпочитам да си пазарувам по-често на нормални цени , отколкото нещо скъпо , което ще ми отреже парите за месец-два нататък. 8-)
За храната вече не отговрям аз и положението е съвсем различно- купуват се само качествени продукти вкъщи , без значение от цената.

Hilary_
10-26-2010, 12:18
Моят отговор е: защото ми дава качеството, което търся!
Като бях по - малка много се влияех от реклами, консултанти из магазините и всичко останало, но не и от това, което има в продукта!!
В последствие сама се уверих, че другото в опаковката е много по - важно!! ..
Така, че смело заявявам, че дори от малкото продукти, които имам (за момента) съм си доволна и всичко останало съм изхвърлила .. :lol:
Цената няма значение, стига да не е безбожно висока!! :)

titinkaa
10-26-2010, 12:38
Гледам най-вече качеството,доволна ли съм от едно нещо,то винаги си го ползвам,разбира се и цената има значение.На промоция купувам само дрехи и рядко козметика.

Molzinka
10-26-2010, 14:40
Защото ми дава качеството, което търся :)

MissNothing
10-26-2010, 17:58
Заради качеството най-вече. Но попринцип гледам и цената.