PDA

View Full Version : плуване



bj76
10-26-2010, 12:04
Здравейте, искам да попитам някой ходили на плуване?Който ходи ще ми препоръча ли хубав басейн. Защото през лятото бях тръгнала обаче се оказа отвратителен басейна. Че даже получих пърхот, а на една фр и се възпали окото. Ако може да не е много далеч от центара. Кажете и какви са цените.Мн благодаря предварително :-)

LifeFitness0
10-26-2010, 12:12
За кой град става въпрос?

bj76
10-26-2010, 13:02
за София

burpp
10-26-2010, 13:58
Не съм от София и немога да ти препоръчам, но съм много щастлив, че си решила да се занимаваш с този спорт.

Аз съм от Враца и тренирам плуване и водна топка, условията за тренировки, въобще не са похвални, но се радвам, че избрах този спорт.

Виж в интернет, поразрови се. Все ще се намери някой хубав басейн с благоприятни условия.
Късмет :)

Greennight
10-26-2010, 17:36
На спортната палата тренирай,тренирал съм там 3 години и съм нямал проблеми 8-) И е близо до центъра и са свестни учителите :wink:

Naik1
10-26-2010, 21:21
Айде да използвам темата, да не правя нова.
Може ли някой от по-напредналите плувци да сподели, дали от плуването е подобрил мускулатурата си ? Имам в предвид някакъв резултат, който повечето хора очакваме от фитнеса/бодибилдинга ? Ясно ми е, че професионалистите правят извънземни тела (гръб особено), но се чудя за колко време става това ?

anonymous546178
10-27-2010, 11:24
^ Зависи .. плуването, натоварва определени мускулни групи, следователно ги развива, ако плуваш стабилно, по 2-7 километра на тренировка и си постоянен ще се развиеш и ще постигнеш определени резултати, но не очаквай чудеса

wtf2
10-27-2010, 13:43
Айде да използвам темата, да не правя нова.
Може ли някой от по-напредналите плувци да сподели, дали от плуването е подобрил мускулатурата си ? Имам в предвид някакъв резултат, който повечето хора очакваме от фитнеса/бодибилдинга ? Ясно ми е, че професионалистите правят извънземни тела (гръб особено), но се чудя за колко време става това ?


7 + години

Naik1
10-27-2010, 19:33
muscle какви чудеса да очаквам .. просто гледам, че професионалистите имат доста добри тела и така. А според телосложението ми плуването е единственият спорт, от който мога да направя тялото, което искам. Бях наблегнал на фитнеса, но след разговори с лекари и специалисти ми казаха, че съм доста висок и едно, че трудно ще направя тяло и друго, че не е хубаво да се натоварвам с толкова големи тежести.Нещо такова беше и ми изредиха следните спортове : колоездене, плуване, волейбол, баскетбол други не мисля, че имаше. Та така като гледам май само плуването ще свърши работа.. комбинирано с лостове .. :) моля по-напредналите да постнат по 1 коментар ..

YVKsport
10-28-2010, 16:40
Айде да използвам темата, да не правя нова.
Може ли някой от по-напредналите плувци да сподели, дали от плуването е подобрил мускулатурата си ? Имам в предвид някакъв резултат, който повечето хора очакваме от фитнеса/бодибилдинга ? Ясно ми е, че професионалистите правят извънземни тела (гръб особено), но се чудя за колко време става това ?
Много време отнема,а и не се лъжи-
професионалните плувци също блъскат в зали и добавки.
Иначе си е перфектен спорт. :)

LifeFitness0
10-28-2010, 16:51
Абе вижте спринтьорите(особено негрите)!Е тва е спорта за перфектно тяло. :)

Naik1
10-28-2010, 17:14
Абе вижте спринтьорите(особено негрите)!Е тва е спорта за перфектно тяло. :)

15 години пък и 100 кила не ми ли е късно ?

LifeFitness0
10-28-2010, 17:52
Една година труд и ще си точно колкото трябва.А за това дали ти е късно-ако ще ходиш на някви големи състезания може,но за фигура не е.

Greennight
10-28-2010, 18:00
Naik1 от плуването можеш да направиш много хубаво тяло.Плуването натоварва абсолютно всички мускули дори тези на лицето.Естествено ефекта няма да е такъв,както ако си изпил менделеевата таблица и прекарваш по 4 часа всеки ден във фитнеса,но можеш да направиш доста добро тяло,аз тренирах 3 години и имах доста добре оформени мускули вече,а бях на 11 :wink:

Naik1
11-01-2010, 14:59
Naik1 от плуването можеш да направиш много хубаво тяло.Плуването натоварва абсолютно всички мускули дори тези на лицето.Естествено ефекта няма да е такъв,както ако си изпил менделеевата таблица и прекарваш по 4 часа всеки ден във фитнеса,но можеш да направиш доста добро тяло,аз тренирах 3 години и имах доста добре оформени мускули вече,а бях на 11 :wink:

Дай малко повече информация.
Иначе съм навит за плуването .. харесва ми като спорт, ама те спортовете дето ми харесват са много и няма начин всички да ги тренирам.
Казваш има напредък? Говоря за мускулната маса. Оформянето не е толкова трудно. А пък аз пак ще си ходя и във фитнеса, предполагам, но няма да му наблягам толкова. Предполагам че с правилният хранителен режим ще се получи нещо.

anonymous546178
11-01-2010, 15:17
щом си 100кила и не те притеснява оформянето за кво ти е още мускулна маса.. от плуването може да се качи, пробвай да плуваш 2 пъти седмично за една година и ще видиш

TheManTheLegend
11-01-2010, 15:27
Ако от плуване може да се качи значи и от бягане може :grin:

Myrth
11-01-2010, 16:55
От плуване, ако не си твърде възрастен вече, можеш да развиеш белодробен капацитет, гръден кош и тн. Затова плувците изглеждат по-широки. Но изобщо не се надявай на кой знае каква мускулатура, просто не може по този показател да сравняваш плуването с тренировка с тежести/ лостове.

Ekoto
11-01-2010, 19:31
Съгласен съм с горния коментар Аз Съчетавам Лостове + Плуване и Футбол. Но плуването само лятото когато имам свободно Време. Бъди редовен братле с каквото и да се занимаваш резултатите ште са на лице. Бтв ти си имаш достатъчно маса :)

Naik1
11-02-2010, 11:10
За едни може да е достатъчна, за други - не ;)
Не че не ме притеснява оформянето, но не ми е фикс идея :) Имам познати, които си отделят 2 дни в седмицата само за корем и като свърши тренировката пердашат кардио докато започнат да виждат всичко в черно и жълто.. иначе и аз си имам за сваляне един корем, дето ме поизнервя ама него ще го оставим за малко по-късно. Сега, през зимата когато съм затрупан от месо (фризера едвам го затварям) предпочитам да наблегна на масата и растежа.И явно пак ще им наблягам във фитнеса .. поне докато живея в този квартал. След някой друг месец се местя и там вече ще търся басейни и т.н. Както и да е благодаря за съветите все пак :)

Waterpolo1997
11-03-2010, 13:26
Не съм от София и немога да ти препоръчам, но съм много щастлив, че си решила да се занимаваш с този спорт.

Аз съм от Враца и тренирам плуване и водна топка, условията за тренировки, въобще не са похвални, но се радвам, че избрах този спорт.

Виж в интернет, поразрови се. Все ще се намери някой хубав басейн с благоприятни условия.
Късмет :)


Ти да не си от Ботев Враца :D:D


По темата:не ти препоръчвам Дианабад 3(когато влязох,за първи път,беше АДСКИ студена)За други не знам 8)