PDA

View Full Version : Лоши чувства



Reaper93
10-26-2010, 18:01
Първо се извинявам, че пускам тема може би заради глупав въпрос, но както и да е....

Искам да попитам, вредно ли е за здравето ми нещо, ако всеки ден натрупвам няква злоба? Може ли да ми се отрази лошо за напред(за някакви решения или други работи..), и как да премахна всички гадни чувства?

Моля за някакъв съвет, и пак се извинявам за въпроса ако е тъп, и ако има такава тема... :)

MissNothing
10-26-2010, 18:04
Хах, интересен въпрос.
И аз съм така между другото, всеки ден ще се намери някой да ме издразни супер много и да не мога да го понасям.
Иначе предполагам, ако тази злоба не се изразява в някакъв вид агресия... абе не мога да си го обясня.

SmilezZz
10-26-2010, 18:12
Да,възможно е...
Може да ти се отразят на психиката,
на нервната ти система..Предполагам,че
след това знаеш какво става :D

- Просто се успокой и не разрешавай
на тези лоши чувства да ти увредят здравето

Reaper93
10-26-2010, 18:23
Еми да, но всеки ден като отида на даскало и видя някои хора от класа, ми идва да скоча през прозореца...

ecstazy
10-26-2010, 19:33
Мдам за тва говорехме в час по психология и логика. За да излееш гнева или тъгата или и двете перфектното решение е спорт. Точно за да не се изрази в агресия, спорта е най - удачния начин.. Бокс, тичане, колоездене, каквото ти хрумне само и само да го изкараш. Много е вредно да го таиш в себе си. Ако е проблем - сподели. Ако е гняв - излей го. Ако е тъга - изплачи я ;) Тя госпожата за това каза че домакините имат чисти домове - не защото им е мерак да блести от чистота, а защото това е начин за да си го излеят. Дори и чистенето е начин за изпускане. ;)

п.п. Аз за това сега се дразня, че се прибирам с трамвая, щото се стъмва и наще много се притесняват. След даскало толкова мн ми се е ревало, че единствения начин да се успокоя е да вървя пеша. За щастие от руски паметник до нас си има алейка и когато беше светло в 7 часа си ходех пеша и това ме успокояваше. :)

FuckedUp
10-26-2010, 19:42
За мен са глупости :)

Extremescream
10-26-2010, 20:23
При мен се отрзаява зле на психичното здраве най-вече.Смисъл,става ми нервно,изморена съм повече и тн.И след време започва и на физическото здраве да ми се отрзява.Изкарай си злобата,ако ще и на човек (виновния човек по възможност),но просто не оставяй да се насъбира.

fuckme
10-27-2010, 11:10
изкарвай го по някакъв начин - бокса е много добро решение. аз ако някой ме издразни с каквото и да е му го казвам, не ме интересува дали ще си обиди, разсърди, дали щи се скараме или т.н. .. просто не МОГА да дишам :D

KumchoValcho
10-27-2010, 12:22
Тялото е огледалото на емоциите ти
90% от болестите са причинени от начинът на мислене.

Не си го измислям това, това са вече твърдения, които много учени и духовни учители споделят по целия свят.

ecstazy много правилно се изказа, че е хубаво да намериш някакво занимание, с което да си изливаш всичкия гняв.
Аз мисля скоро да почвам няккаъв спорт, чее и на мен ми се натрупаха мн негативни емоции напоследък :)

Ако не - един може би смешен начин, но много добър е да биеш възглавниците и леглото във вас. :D
Просто изливаш гнева, хубаво е да го изкараш. След това започвай да се стремиш да изпиташ по-хубави емоции и такам.

Reaper93
10-27-2010, 15:39
Ок, мерси на всички за съветите :)

MiMcHeToOo
10-27-2010, 18:29
Всъщност, да вредно е за здравето. Запиши се на някакъв по-агресивен спорт, за да разтушиш напрежението. Бокс ми звучи добре :)

TheNewReligion
10-27-2010, 18:38
Вредно е, колкото и да не се приема насериозно. Злоба, съмнения, неувереност, страх, притеснение, лицемерие- всичко се отразява. Левкимията често бива предизвикана от ей такива "дреболии" крити дълги години.

Reaper93
10-27-2010, 20:54
С моето телосложение 174см на около 48кг, малко ме е страх за боен спорт...

stefan1
10-28-2010, 13:33
Може да ти се види малко странно, но аз си изливам агресията, пишейки рап текстове на компа с възможно най-бруталните рими

Ssummerjam
10-31-2010, 09:54
Вредно е за психиката, да. Как да ги премахнеш - невъзможно. Чувствата не се контролират. Не си мълчи, а си изразявай чувствата, за да не натрупваш отрицателни емоции. :)

KumchoValcho
10-31-2010, 10:32
Вредно е за психиката, да. Как да ги премахнеш - невъзможно. Чувствата не се контролират. Не си мълчи, а си изразявай чувствата, за да не натрупваш отрицателни емоции. :)ГЛУПОСТИ

spopi
10-31-2010, 11:58
На мен ми действат на психиката. :?