PDA

View Full Version : Медицина



Carexx
10-26-2010, 19:33
Здравейте съфорумници.Имам нужда от сериозен съвет..11 Клас съм, започнах да се замислям сериозно за това какъв искам да стана, какво да работя и прочие.Не съм в математическа гимназия или в Английска така че знанията ми по биология и химия са почти никакви...Като цяло имам интерес към тези 2 предмета, особено биология.Кръгла 0-ла съм в математиката,не ми е интересна и не мисля да се занимавам с нея след средното си образование.Какво бихте ме посъветвали? Да почна ли да уча сериозно по биология и химия, частни уроци нещо ала-бала.. Имам ли шанс да наваксам пропуснатото зашото в момента съм много объркан...Иска ми се да се занимавам с медицина, но някой важни хора за мен ме обеждават че не е за мен като цяло и че ще трябва да си скъсам гъза от учене, че ще гледам разпрани трупове по цял ден ако се захвана да уча и прочие...Объркан съм и ще съм благодарен на някой който учи в момента да ми каже как са в действителност работите...Благодаря предварително.
П.С - Моля да не се изказват непотготвени хора които си нямат на идея какво говорят.

SmilezZz
10-27-2010, 06:10
Ако си решил сериозно,че искаш да следваш
медицина - с уроци мисля,че ще се справиш..
Но това си зависи и от твоята воля,защото сега
ще трябва наистина да си "скъсаш гъза" от учене..

clever
10-27-2010, 12:23
Ако си убеден,че медицината е науката,която ти е много интересна давай! :) Ще се справиш с уроци ама наистина много здраво учене иска.А ти всъщност ако учиш медицина какъв лекар би станал?

Carexx
10-27-2010, 15:29
Ако си убеден,че медицината е науката,която ти е много интересна давай! :) Ще се справиш с уроци ама наистина много здраво учене иска.А ти всъщност ако учиш медицина какъв лекар би станал?
Да ти кажа не съм мислил много ако успея да се изуча какво да специализирам тясно след това... :) Благодаря за съветите,ако някой има друго мнение нека да пише.

ena2806
11-03-2010, 17:44
Като цяло медицината е много тежък вуз и да, трябва да имаш задник, защото ученето е много. Щом си 11 клас, все още имаш време да си наваксаш нещата, но ще трябва да се занимаваш наистина сериозно с това. Като цяло, състезателният бал при момчетата е доста по-нисък, отколкото този при момичетата и имаш реален шанс да влезеш, но въпросът е след това дали ще можеш да издържиш. Това ще си го решиш вече ти.