PDA

View Full Version : Би ми било интересно



Ssummerjam
10-26-2010, 20:38
да дадете мнение дали според вас максимата "противоположностите се привличат" е вярна.За мен това е една голяма глупост. Един напълно различен от теб човек може да ти е интересен, но само в началото, защото докато си с него, виждаш едно така да се каже друго лице на живота. Но по-късно започват да ви се разминават мненията за много неща, не се разбирате и това слага край на взаимоотношенията ви. :)

chemist9009
10-26-2010, 20:42
Първоначално максимата "противоположностите се привличат" важи за всичко....но с течение на времето се получава друга максима "еднаквостите се отблъскват" 8) 8)

PoRcHeTaTa1
10-26-2010, 20:45
Не съм сигурна в тази теория.

Хората би трябвало да се събират, заради сходни интереси, вкусове, виждания и разбирания за живота.
Ако единият примерно е доста активна личност, предполагам, че ще си търси и подобен партньор в живота, защото един флегматик по характер ще му е неразбираем като човек. Трудно ще му влиза в положение и ще е почти невъзможно да се постави на мястото на партньора си.
Познавам хора, които в началото на брака си доста се различаваха, като характери, но след година, две, започнаха да мислят по един и същи начин/погледнато от страни/.Истината е, че единият просто е направил компромис със своите виждания и се е нагодил към другия в името на разбирателството и бъдещето на семейството. Лошо няма в компромисите, те се правят във всяко семейство. Стига да не се обезличи човек и да забрави кой е.

WaterLilly
10-26-2010, 20:48
По психология се случи (по чудо) да кажем нещо доста умно и аз реших, че съм съгласна с него... че моралните ценности на двама човека определят дали могат да са приятели. Т.е. разлики в интересите са преодолими и не е задължително да харесвате едни и същи неща, но разликите във възгледите са съществени.

Converse333
10-26-2010, 22:03
По принцип противоположностите се допълват, но не бива двама души да са пълни противоположности.
Т.е. както всяко нещо в този живот, перфектното място е по средата, нито прекалено еднакви, нито прекалено различни.

xKiFlA
10-26-2010, 22:41
"противоположностите се привличат" - Това не е вярно.
Някой противоположен по мнение и мислене не може да ме привлече. търся някой с мои интереси като мен :-)

OldSchoolRebel
10-27-2010, 05:37
Гледай сега, ще ти дам метафора, която идеално се връзва с реалния живот. Ако имаш пъзел и парче, което да е от друг пъзел, то очевидно няма да пасне.


...от друга страна, ако имаш нож и достатъчно физическа сила, всяко нещо може да пасне навсякъде...

gotinataaaa
10-27-2010, 12:03
Според това важи в приятелството, но не е и в любовта. Всичките ми приятелки имат различни интериси от моите, но си се разбираме отлично. :P