PDA

View Full Version : История и български



krisito9212
10-26-2010, 23:17
Здравейте!Тази тема е за тези завършващи средното си образование,които са се насочили към българския език и историята.Споделете каква специалност искате да вземете,в кой вуз,започналили сте с подготовката,докъде сте стигнали,как се готливите и т.н и т.н
Ще започна със себе си.Имам амбиции за право в Софийския,готвя се усилено,взимам допълниелна подготовка при местен преподавател.В момента по история съм на Покръстването,а по български преговарям граматиката.Вие сте :)

SmilezZz
10-27-2010, 07:49
Съжалявам,че ви спамя темата - но исках да
ви пожелая УСПЕХ,и най вече много здраве,щастие
и нека всичко,което се стремите да осъществите - да
стане реалност =D>

krisito9212
10-27-2010, 14:27
Благодаря :))

teenems
10-27-2010, 19:09
аз също ще спамна малко,но пък с интерес ще следя темата ,защото и мен ме влече нещо правото ,но в момента пък уча актьорско майсторство в училище и ако се развия добре сигурно Натфиз.
Пожелавам ти успех ,а ти матурата си по Български и История ли ще правиш :-o

krisito9212
10-27-2010, 21:49
Ами пъво мислех по английски да е втората,обаче вече съм сигурна че ще е по история :)

darkPaladin
10-27-2010, 22:43
частен учител му е майката да знаеш

krisito9212
10-28-2010, 09:13
частен учител му е майката да знаешза софийския,да.Затова и ходя и по български и по история :) Няма ли други кандидатстващи с тези предмети,само аз ли съм....

Iria
10-28-2010, 16:03
Няма ли други кандидатстващи с тези предмети,само аз ли съм....
Аз също искам да уча право, но съм 11 клас. Решавам тестове по български език -езикова култура. Готвя се за ВТУ. Искам и в ПУ, но за там не знам от какви книжки да решавам. По история започнах да пиша теми в една тетрадка.Втората матура ще е по география. Има ли ограничение за темата по история? Имам предвид колко страници трябва да е дълга.

krisito9212
10-28-2010, 16:37
Няма ли други кандидатстващи с тези предмети,само аз ли съм....
Аз също искам да уча право, но съм 11 клас. Решавам тестове по български език -езикова култура. Готвя се за ВТУ. Искам и в ПУ, но за там не знам от какви книжки да решавам. По история започнах да пиша теми в една тетрадка.Втората матура ще е по география. Има ли ограничение за темата по история? Имам предвид колко страници трябва да е дълга.Ами за темата по история не е до страници а до това да обхванеш всички проблеми.Моите теми например са по 20-25 листа има и по-малки към 10 листа.А по литература също има тема.Иначе те съветвам да не караш матура по география,излишно губене на време е подготовката за нея,имаш много по история и литература.Най-добре е история,но ако има кой да те подготви,най-добре ако имаш възможност започни частни уроци :)

Iria
10-28-2010, 20:12
Частни уроци едва ли... Изпитът в Пловдив и Търново е езикова култура, не по литература. По история не искам да ходя на матура, защото 12 клас няма да имам история, също така при балообразуване в ПУ взимат зрелостен по история/ако не си ходил оценката по история от дипломата. Не мога да съм сигурна, че ще изкарам над 5.50 на матурата по история. Не искам да рискувам, защото може много да ми падне балът така.. :D

krisito9212
10-29-2010, 22:09
Частни уроци едва ли... Изпитът в Пловдив и Търново е езикова култура, не по литература. По история не искам да ходя на матура, защото 12 клас няма да имам история, също така при балообразуване в ПУ взимат зрелостен по история/ако не си ходил оценката по история от дипломата. Не мога да съм сигурна, че ще изкарам над 5.50 на матурата по история. Не искам да рискувам, защото може много да ми падне балът така.. :Dахам,еми аз не съм започната за тези два университета.Аз съм за Софийския и УНСС :)

krisito9212
10-30-2010, 12:20
Давайте мнениея или поне споделяйте и хора,кондидатстващи със други спрециалности.Нека тази тема бъде по-обемна от темата за баловете....

mrtn
10-30-2010, 14:39
krisito9212, прочетох коментарите и се замислех, защото една моя съученичка тая година също ще кандидатсва с право с Софийския, та там май ти взимаха оценката от средния успех на дипломата, и внимавай все пак да не окепазиш матурата по история, трябва да е над 5,50 желателно е да 6.00, но все пак щом така си решила успех ти желая. :)
И аз бях пред такава дилема пред география/химия, щото си ходя на уроци по химия, и да не се готвя по друг предмет, но госпожата ме разубеди и ме посъветва по геограия и така.. :)
Просто споделям мнение, да не си помислиш нещо.
И все пак успех! :)

krisito9212
10-30-2010, 15:27
krisito9212, прочетох коментарите и се замислех, защото една моя съученичка тая година също ще кандидатсва с право с Софийския, та там май ти взимаха оценката от средния успех на дипломата, и внимавай все пак да не окепазиш матурата по история, трябва да е над 5,50 желателно е да 6.00, но все пак щом така си решила успех ти желая. :)
И аз бях пред такава дилема пред география/химия, щото си ходя на уроци по химия, и да не се готвя по друг предмет, но госпожата ме разубеди и ме посъветва по геограия и така.. :)
Просто споделям мнение, да не си помислиш нещо.
И все пак успех! :)Всяко мнение приемам.Аз също се колебаех много заради матурата,обаче моята госпожа пък ме убеди да карам такава по история,понеже ние полагаме много усилена подготовка и няма как да не се справя добре...дано.И багодаря,успех и на теб :))

mrtn
10-30-2010, 19:29
Е това е много добре, щом учиш история профилирано, надявам се че ще се справиш.
Иначе благодаря.. :)

krisito9212
10-31-2010, 12:46
Е това е много добре, щом учиш история профилирано, надявам се че ще се справиш.
Иначе благодаря.. :)моля

Rozalia23
11-20-2011, 19:39
Може ли да ви попитам случайно дали някой може да ми даде ако е ходил на уроци за матура по история , темите щото нямам никаква възможност да ходя на уроци и нямам много време благодаря предварително!

slicky
11-21-2011, 12:08
Яко учене ще трябва да бъде, че много прависти се натрупаха в БГ и без връзки хич не е лесно.

Biskfitka
11-21-2011, 17:14
Може ли да ви попитам случайно дали някой може да ми даде ако е ходил на уроци за матура по история , темите щото нямам никаква възможност да ходя на уроци и нямам много време благодаря предварително!Е чети си уроците от 11ти и 12ти клас и готово :)