PDA

View Full Version : Могат ли да се оправят тея дупчици по лицето?



sa6opi4a
10-27-2010, 04:45
На 22 съм и от пъпките са ми излезли някакви дупчици по лицето, имам около 5-6 и 2-3 черти някакви пак така вдлъпнали навътре. Забелязват се като се загледам на една страна в огледалото. Тея неща могат ли да се махнат по някакъв начин или няма как?
И най-важното, има ли начин да спреш появяването им? Аз примерно след всека пъпка слагам крем здраве на местото 3-4 дена така, но заблеязах че след една пъпка, въпреки че слагах крем здраве, то ми се появи дупчица след 2 седмици...

kiki1991
10-27-2010, 05:09
крем здраве е много мазен,ако ти е мазно лицето не го използвай,по добре си вземи акне аут актив,и се мажи веднага щом почне да ти излиза пъпка.А за белезите и аз имам,със времето ако не ги чоплиш ще избледнеят,но няма да се махнат,освен ако не се подложиш на процедура..пилинг,лазер и други процедури за махане на белези.Но за да стане това трябва спрат да ти излизат пъпки,защото иначе процедурите няма да имат смисъл.Щом си на 22 и още ти излизат имаш някаке проблем..хормонален или и аз не знам...все пак си на години на който се очаква да си излязал от пубертетът???Ходил ли си на козметик,дерматолог ?

sa6opi4a
10-27-2010, 05:18
Веднъж на козметик преди 2 години, и на 3-4 дерматолога, но никой не е помогнал с нищо. Само преписваха спиртове и т.н. Явно имам някакъв хормонален проблем, и затова ми излзиат още. Имам и други приятели дето са на по 19-24 и пак им излизат пъпки. С тея хормонални проблеми какво е решението ако има такова въобше?
А колкото за дупчиците, само пилинг е решението? Колко пара е това?

kiki1991
10-27-2010, 06:38
Ако излизането на пъпките е свързано със хормони,не са ли ти изписвали някакв антибиотик да пиеш?А други признаци свързани с хормоните са прекалено висок тестостерон,обилно окосмяване..Постоянно ли ти излизат,гноини ли са или подкожни?И стискаш ли ги?А отностно пилинг...не е хич ефтино...но пак ти казвам трябва да почне да се прави след като спрат да излизат,и ти останат белези,защото ако решиш да се подложиш на пилинг сега няма да има смисал,защото кожата където има незавехнали пъпки ще се зачерви и може и да се разпространи,защото пилинг все пак се прави със киселини.

kiki1991
10-27-2010, 06:40
а и друго исках да ти кажа може да ти прозвочи странно,но воденето на полов живот редовно много помага на хормоните,и по малко пъпки излизат...:)

fuckme
10-27-2010, 09:22
какви продукти за лице използваш?

EarthShaker
10-27-2010, 11:17
Ако излизането на пъпките е свързано със хормони,не са ли ти изписвали някакв антибиотик да пиеш?

уат да фак?

StolenBliss
10-27-2010, 16:13
а и друго исках да ти кажа може да ти прозвочи странно,но воденето на полов живот редовно много помага на хормоните,и по малко пъпки излизат...:)

Да, 'пъпки недо*бавки' им викат някои хора 8-) сори за бъзика. Иначе вече няма ли по аптеките некви ефективни мазила за белези от пъпки и аз се интересувам

kiki1991
10-28-2010, 04:18
EarthShaker - Какво не разбра...Когато на някой му излизат пъпки може да е на хормонална основа и се изписват хапчета,или антибиотик.Но това само лекар може да останови чрез изследвания.

koni
10-30-2010, 18:14
Явно не си ходил на добър козметик. Дерматолозите се борят с пъпките, но не и с последиците от тях. Препоръчвам ти да идеш на ОПИТНА козметичка, ако си от София мога да ти дам координатите на моята - със сигурност ще се справи.