PDA

View Full Version : Шапката на Наполеон



Sham
10-27-2010, 12:22
хайде, хора, спешно ме обогатете с името на шапката, с тази форма
http://www.satirata.bg/images/uploads/postanovki/IMG_9846.jpg
//+, за по-знаещите - значката представлява руското знаме или има някакво друго значение?

Благодаря предварително!)

едит: изобщо, на български има ли си име, или да я кръстя бикорн/бикорна и да се радвам:Д

realantisocial
10-27-2010, 13:35
А защо трябва да е РУСКОТО знаме, а не френското ?

Sham
10-27-2010, 19:26
Ох, френското съм искала да напиша, просто персонажът трябва да е Акакиевич на Гогол и затова само руско ми е в клавиатурата.

Благодаря за отговорите, темата може да се заключи.
//спрях се "бикорна", като поясних, че е Наполеонова, и така...

realantisocial
10-27-2010, 22:50
e тя си е артЪ бе :-D


ама не знам откъде извади тая логика,че тва е РУСКОТО знаме като цветовете съвпадат и с френското,а мосю Бонапарт си е французин...
и даже се е опитал да преземе Русия,няма никъв смисъл на шапката му да има славянското знаме... все едно Баязид Светкавицата да има на феса си българския трибагреник http://kachi-snimka.info/images/jdv1288192180a.gif

Наполеон е корсиканец.

Nam3less3
10-27-2010, 23:40
e тя си е артЪ бе :-D


ама не знам откъде извади тая логика,че тва е РУСКОТО знаме като цветовете съвпадат и с френското,а мосю Бонапарт си е французин...
и даже се е опитал да преземе Русия,няма никъв смисъл на шапката му да има славянското знаме... все едно Баязид Светкавицата да има на феса си българския трибагреник http://kachi-snimka.info/images/jdv1288192180a.gif

Наполеон е корсиканец.Все пак, френската армия побеждава само когато е водена от чужденец :D

PainMonopoly
10-27-2010, 23:49
а Корсика е част от Франция и даже е роден в Аячо,които играят в Лига 2 на френското първенство.

мисълта ми беше,че е император на Франция и нема логика да има по себе си,квото и да е свързано с руснаците... По негово време корсиканците не са се смятали за французи и са се борели за независимост.

Наполеон не е французин. Ти мислиш ли, че французин е в състояние да завладее цяла Европа? 8-)

А аз като бях във Франция бях твърдо решен да си купя наполеонова шапка, смятайки, че ги има навсякъде. :D Да ама не. :D Имат знамена на педалското движение, ама никъде нямат наполеонови шапки. Срам.

Nam3less3
10-28-2010, 00:03
ами то и солунските братя не са родени в България,ама си ги смятаме за Българи,нали така...

за мен Аячо си е френски град,най-малкото ако не беше такъв,немаше отбора от местния град да играе в Лига 2 (а доскоро в Лига 1) на Франция...Сега може да е, но едно време друго е било.

realantisocial
10-28-2010, 09:25
Никой не смята солунските братя за българи.
Това че са създали азбука за нуждата на СЛАВЯНСКИТЕ народи е нещо отделно.
Кой ползва глаголица ? Но, айде това е друга тема.
Кирилицата е създадена в България от ученици на солунските братя и тя е по-важното завоевание.
Корсика НИКОГА не е смятала себе си за част от Франция, дори в най-новите времена.

semantics
10-28-2010, 17:19
аз пък ги смятам за Българи,а не смятам,че сме славянски народ...

обаче изместваш идеята на темата...

Е, не можеше по по-жалък начин да се изнижеш, признавам те! Просто не мога да ти се сдържа тука!

Голям си родолюбец, ама не си наясно откъде са Кирил и Методий, че и като ти казват, че грешиш, държиш да покажеш тъпота и упоритост.
Цялата история и всички историци казват какви са те (освен македонците, разбира се, те имат друго виждане) и какъв народ сме ние, ама БухалкатанаТерора си има собствена, по-АРИЙСКА версия. Че и "българи" с главно "Б" написано....

Нямам думи да опиша, колко издишаш...

w0sh
10-28-2010, 23:28
Трябва да се сългася с терора.

Освен това майката на Кирил и Методи е била българка, а баща им византиец. Така че дори и на генетично основи може да се поспори кой какъв е.

semantics
10-29-2010, 04:56
ТерОре, не ми обяснявай какво си искал да кажеш за Наполеон и нам-си-кво, разбрах какво казваш във връзка с него. Заядох ти се за Кирил и Методий (а сега ще тегля натам да ги изкарам македонци с джедайски произход, генна модификация на евреите!), щото в такива моменти на някой може да му избодеш очите, какъв въздух под налягане си, като големееш и се правиш на велик българин. "Който много говори, рано или късно казва някоя глупост.", нали знаеш?
За разлика от теб, аз нямам необходимост постоянно да се изтъквам по форумите какъв съм, затова и последното, което бих направил, е да ти се обяснявам НА ТЕБ за моята идентичност.
"Избрал си бил различен път в живота..." ПЕТ ПАРИ НЕ ДАВАМ, БАЙКО, ако щеш три пътя да си избрал. Дразниш ме, че говориш глупости - не знаеш нищо, четеш и тълкуваш избирателно (и накрая пак същото си дуднеш), но самочувствие и комплекси - бол, с което цапаш каквито и да е било идеи за по-добра България много повече от много хора, защото парадираш и насаждаш нагласи. Пък такива като теб се котират, щото си лошковец и лапенцата ти се радват, каквито и простотии да ръсиш. И затова не си трая, а какъв ще ме наречеш ми е абсолютно безразлично. Искрено бих съжалявал, ако България се напълни с такива "родолюбци" като теб - проблемът е, че стават все повече ония, дето търсят спасение за социалната си реализация в най-близкото (псевдо)националистическо клипче и сайтче, откъдето да изровят същите многократно предъвквани (псевдо)идеали.

--------------------------------------

w0sh, съществува предположение, че майката на Солунските братя е била със славянобългарски произход (така се предполага, защото се казвала Мария - сега направих справка), но това е от много предположения, свързани с техния живот. Родени са в Солун, тогава византийска територия, т.е. не са имали българско самосъзнание и това няма как да е било така, но да признаем този факт не ни прави по-малко българи. Не е нужно да подхождаме с шофинизъм тип днешната "македонска история" (и тип terrorclub, щото случаят е същия) и да изкривяваме фактите (не казвам, че ти го правиш, говоря общо), за да се чувстваме повече българи. Кирил и Методий са дали премного на славянския народ и България и това е достатъчен повод за гордост, както каза realantisocial.

Pliok0019
10-29-2010, 08:08
Изобщо не мога да разбера за какъв спор става въпрос.

Кирил и Методий са част от византийската политика за борбата срещу католицизма. Участват в куп чуждестранни мисии - при араби, при хазари, при алани, но създават глаголицата във Великоморавия по молба на Ростислав. България по онова време няма нищо общо. Чак 25 години след приемането на християнството, в България пристигат учениците им. Климент е от славянските българи, Наум, произхожда от Мизия, която по онова време е българска територия.

Подкрепям, това, което каза semantics. Има спорове не само дали са българи или гърци, но и дали и са сърби и прочее. Важно е делото им

realantisocial
10-29-2010, 11:27
Я., Кирил и Методий НЕ СА БЪЛГАРИ ! Тук не става дума за национализъм, а за факти. КИРИЛ И МЕТОДИЙ СА ОТ СОЛУН, СОЛУН НИКОГА НЕ Е БИЛ БЪЛГАРСКИ ГРАД, ТЕ НЕ СА БЪЛГАРИ.

Те са пратеници на Византия, която иска да изтика западното влияние от България.

Климент, Наум и учениците са тези, с които трябва да се гордеем национално.

Deadlock
10-29-2010, 18:02
няма значение, важното е да си ги премерим.. :)
както навсякъде и винаги.

Pliok0019
10-29-2010, 20:19
terrorclub не мога да разбера за какво бяха тея думи след като не можеш да изтъкнеш факт срещу фактите.

Днес съм в страната на неизвестното. :Д

SolemnityOfDeath
10-29-2010, 20:35
Я., Кирил и Методий НЕ СА БЪЛГАРИ ! Тук не става дума за национализъм, а за факти. КИРИЛ И МЕТОДИЙ СА ОТ СОЛУН, СОЛУН НИКОГА НЕ Е БИЛ БЪЛГАРСКИ ГРАД, ТЕ НЕ СА БЪЛГАРИ.

Те са пратеници на Византия, която иска да изтика западното влияние от България.

Климент, Наум и учениците са тези, с които трябва да се гордеем национално.

Най-точното мнение в темата.

Неслучайно първият открит университет след Освобождението носи името на Климент. :) Един прочит над фактите и става напълно ясно.

Не разбирам обаче ад хоминем нападките какво общо имат с темата въобще и защо по дяволите е нужно да се употребяват.

ZipFail
10-30-2010, 00:03
semantics-terrorclub: 1-0