PDA

View Full Version : Здравословен Начин На Живот !



feelmeinyou
10-27-2010, 12:48
Здравейте!Значи висока съм 169 някъде и тежа 60 кг..Напълнях много последните няколко седмици и аз не знам защо,но искам да сваля поне 5-6 кг.Не искам някакви диети за дни да спазвам,а просто да ми кажете как да започна здравословен начин на живот..Знам че трябва да спра мазните храни,сладкото,а най-вече че през ден ям МакДоналдс..Искам да ми кажете например какво да закусвам,от какво най-много да се лишавам.Не искам да сваля килограмите само и пак да започна искам да свикна да живея по този начин..

ImSoInLove
10-27-2010, 13:35
Трябва да имаш воля :) първо изключи от менюто си всички пържени ястия наблягай по-често на плодове не яж много сладко газираните напитки съшо ги махни яж пълнозърнест хляб и спортувай повече :)

Прочети това:

Примерна закуска - 2 филийки пълнозърнест хляб с пилешка или телешка шунка (а не кренвиши, пастет, някой шпек или хамбурски салам) с 1 сварено яйце и чай(кафе) по избор, но подлсаждането да става само със захарин или нутрасуйт. Може, вместо шунка да използвате извара (обезмаслена) или мед (в краен случай), без маргарин или масло, сиренето и кашкавала също не стават, тък като имат над 50% мазнини и са доста солени, което ще задържи доста вода в организма.
За обяд - пиле, свинско или телешко (стига да не е тлъсто - да е филе), става и печена риба (всякаква - най-вече скумрия или хек, мерлуза) с порция печени картофи или ориз. Супи също може, но не си слагайте фиде вътре - повечко зарзават и картофки.
За следобедна закуска - може някакви плодове: 2 ябълки, 1 банан, киви или каквото имате. Може за тези, които не могат без сладко, да ядят сушени плодове, като смокини, фурми и т.н. Стават и сурови ядки, но не и печени, защото, когато мазнината премине през термична обработка - става вредна за нас, това подсказва за тези, които могат да преминат към използването на зехтин (студено пресован). Но ако готвим с него - пак става вреден за нас, тъй като е преминал през топлинна обработка, намалете солта, излишното похапване пред телевизора вечер на семки, пуканки, печени ядки (всякакви), нарежете си по-добре няколко ябълки, ако сте много гладни. Друго важно нещо е водата. Тя е 60-70% от нашия организъм и ние трабва да имаме достатъчно количество от нея за да може организмът ни да фунционира нормално. Това означава да изпивате на ден средно по 2-3 литра вода. На някои от вас това количетсво ще им се стори много, затова си купете любимата, разтворима безалкохолна напитка и така на малки глътки ще достигнете дневното количесвто, което ни е необходимо. Водата действа антиоксидантно и изхвърля още куп неща, които са непотребни и затормозяват организма ни.
За вечеря - ще си правите пресни салати: зеле и моркови, домати и краставици, зелена салата и др. Може и да си задушавате зеленчуци, но е хубаво пак да присъства и месото, тъй като то е главния източник на енергия и хранителни запаси. Няма много да се впускам в подробности, тъй като темата е неизчерпаема.

ggb
10-27-2010, 14:44
Сутринта си направи един зелен чай и изяш един сандвич с краставици,домати и две листа маруля или едно сварено яйце.За обяд някаква голяма зелена ябълка,а за вечер задължително си хапни плод например грейпфрут!Това e дано съм ти помогнала поне малко :)
Аз за един месец свалих 2 кг от грейпфрутa :smt111

katericArofl
10-27-2010, 15:30
Да, давай сега да умре от глад.. :? големи сте разбирачи..

Greennight
10-27-2010, 15:49
Спортувай ?!

Infinity
10-27-2010, 16:00
ggb значи предлагаш това , така ли ?
Закуска : Чай , сандвич.
Обяд : Ябълка.
Вечеря : Грейпфрут.
ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЗДРАВОСЛОВНО МЕНЮ !!

zoreto
10-27-2010, 16:37
ggb значи предлагаш това , така ли ?
Закуска : Чай , сандвич.
Обяд : Ябълка.
Вечеря : Грейпфрут.
ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЗДРАВОСЛОВНО МЕНЮ !!


дам и така колко дена 1-3-3 и в болница :-o :-o

tonittaaaa
10-27-2010, 16:59
Някой хора имат доста ограничено мислене спрямо здравословното хранене. Има хиляди рецепти, които човек може да си приготви, естествено с много желание. Важното е да се комбинират правилните храни. Моето мнение е:

Закуска: Чай или кафе, пълнозърнест сандвич, в който можеш да сложищ различни видоме зеленчуци, шунка, яйце и каквото ти хрумне, 1 плод, за този сезон и за това грипно време ти препоръчвам банан, изключително хранителен и полезен е, можеш да си пийнеш и прясно мляко. Изобщо закуската ти трябва да е най- обилна. През уикендите като си си у дома ще си правиш омлети, овесени ядки с мляко, плодови салати..

Обяд: Можеш да си направиш някаква супа, картофи с месо на фурна, картофена салата, ориз със зеленчуци, риба на скара, салата.. както казах, хиляди неща. Не забравяй поне 1 филия пълнозърнест хляб.

След обяд си хапни плод, или мляко, не забравяй, че не бива да се лишаваш и от естествени въглехидрати, за това си хапни натурален шощолад, например. Яж сушени плодове, за следобедна закуска са идеални.

ЗА вечеря не се тъпчи, защото храненето след 19ч не е полезно, даже след 18, тъй като се предполага, че си си у дома, не правиш кой знае какви движение, храната пречи на спокойния сън, плюс това вечерията се разгражда най- бавно защото не изразходваш много енергия вечер.

преди сън изпий чаша мляко с мед, ако не можеш да заспиш.

препоръчвам ти да закусваш към 8, а със самото ставане да пиеш чаша хладка вода с мед и лимон, тя дава енергия и те тонизира.
в интервала между закуската и обяда си направи междинна закуска с плод или мляко.

забрави за боклуците като чипс, снаксове, вафли и какво ли още не.

вода пий 30 минути преди, или след хранене, тъй като водата по време на хранене раздразва стомашните сокове и организма усвоява храната по- бавно, също така стомахът се разширява.

Тренирай. Сутрин със събуждането се разтягай, прави леки, ободряващи упражнения. Забрави за асансьора, а когато времето се стопли ходи на всякъде пеша. Това ти дава време за размисъл и приятна разходка :] . При всеки удобен случай прави физическо упражнение. Не се застоявай много на компютъра, има по- интересни неща от него.

Здравословния начин не се състои само в храната и движенията, състои се в цялостна промяна. Настрой тялото си на позитивна позиция, забавлявай се, отхвърляй лошите чувства и емоции.

Здравословният начин на живот е завинаги, не за ден- два.


Дано съм помогнала. :)

fuckme
10-27-2010, 17:12
Някой хора имат доста ограничено мислене спрямо здравословното хранене. Има хиляди рецепти, които човек може да си приготви, естествено с много желание. Важното е да се комбинират правилните храни. Моето мнение е:

Закуска: Чай или кафе, пълнозърнест сандвич, в който можеш да сложищ различни видоме зеленчуци, шунка, яйце и каквото ти хрумне, 1 плод, за този сезон и за това грипно време ти препоръчвам банан, изключително хранителен и полезен е, можеш да си пийнеш и прясно мляко. Изобщо закуската ти трябва да е най- обилна. През уикендите като си си у дома ще си правиш омлети, овесени ядки с мляко, плодови салати..

Обяд: Можеш да си направиш някаква супа, картофи с месо на фурна, картофена салата, ориз със зеленчуци, риба на скара, салата.. както казах, хиляди неща. Не забравяй поне 1 филия пълнозърнест хляб.

След обяд си хапни плод, или мляко, не забравяй, че не бива да се лишаваш и от естествени въглехидрати, за това си хапни натурален шощолад, например. Яж сушени плодове, за следобедна закуска са идеални.

ЗА вечеря не се тъпчи, защото храненето след 19ч не е полезно, даже след 18, тъй като се предполага, че си си у дома, не правиш кой знае какви движение, храната пречи на спокойния сън, плюс това вечерията се разгражда най- бавно защото не изразходваш много енергия вечер.

преди сън изпий чаша мляко с мед, ако не можеш да заспиш.

препоръчвам ти да закусваш към 8, а със самото ставане да пиеш чаша хладка вода с мед и лимон, тя дава енергия и те тонизира.
в интервала между закуската и обяда си направи междинна закуска с плод или мляко.

забрави за боклуците като чипс, снаксове, вафли и какво ли още не.

вода пий 30 минути преди, или след хранене, тъй като водата по време на хранене раздразва стомашните сокове и организма усвоява храната по- бавно, също така стомахът се разширява.

Тренирай. Сутрин със събуждането се разтягай, прави леки, ободряващи упражнения. Забрави за асансьора, а когато времето се стопли ходи на всякъде пеша. Това ти дава време за размисъл и приятна разходка :] . При всеки удобен случай прави физическо упражнение. Не се застоявай много на компютъра, има по- интересни неща от него.

Здравословния начин не се състои само в храната и движенията, състои се в цялостна промяна. Настрой тялото си на позитивна позиция, забавлявай се, отхвърляй лошите чувства и емоции.

Здравословният начин на живот е завинаги, не за ден- два.


Дано съм помогнала. :)

много съм съгласна :)

thinkgreen
10-27-2010, 18:12
Ами здравословен начин на живот от името здравословен , не водещ до болести причинени от недохранване . Мнението с менюто закуска -сандвич , обяд- ябълка , вечеря -грейпфррут ме разби :D по-добре не давайте никакви съвети отколкото такива дето могат да докарат на хората анемия и по-тежки заболявания .
Закусвай овесени ядки с прясно или кисело мляко , омлет или просто бъркани яйца , здравословен сандвич ( кашкавал , сирене , някакво леко месо , домат , пълнозърнест хляб , маруля , яйце нямам предвид всички неща да са в един сандвич :D комбинирай си ги по твой вкус ) . На мен винаги м исе е струвала най-хубава закуската от здравословен сандвич , плод и чаша мляко дава изключително много енергия . Добрата закуска помага да не я преяждаш през останалата част от деня .
На обяд хапвай супа , готвено ястие например картофи с месо , ориз с месо или печени зеленчуци такива работи .
Следобед хапвай плод , може някой сухар с чаша чай , малко ядки ( както обясниха сурови за да са здравословни )
Вечер хапвай нещо леко , не бива вечерята да бъде тежка ,защото ще ти пречи на съня а и няма как да изразходиш енергията която ще ти даде . Затова хапни отново супа или някакво по-леко ядене : салата ; задушени заленчуци и така .
Не яж пържено , тестено и сладко . Замести пърженото със задушено , белия хляб с пълнозърнест , сладкото може със сушени плодове , но не ги яж чест ощом искап да отслабнеш , захарта в тях е много концентрирана . Използвай морска сол вместо обикновена по-здравословна е от другата , но въпреки всичко я намали . Захарта не я замествай със захарин , защото е изключително вреден и причинява рак , както и обикновената захар всъщност .
Не случайно 3 бели отрови са : брашно , сол и захар !
Не яж във заведения за бързо хранене като Макдоналдс ,не яж боклуци като чипсове , торти , кроасани и тн. знаеш кой са вредните храни , прочто .
Спорувай и се движи повече . Това е в общи линии , надявам се да съм ти помогнала .

Rebirthing
10-27-2010, 18:56
Аз съм доста крайна по въпроса със здравословния живот :D но ще се опитам да ти дам някой съвети (впрочем, нормално е да пълнееш по това време на годината).
Първо наистина откажи McDonalds и всякаква подобна боклукчива храна. Пълна е с транс мазнини и всякакви боклуци. Пържените картофки и панираните продукти от ресторантите за бързо хранене също са лош избор. По възможност откажи и газираните напитки или пий такива само по празници. За пърженото и печеното важи същото.
Гледай етикета и не купувай продукти със съдържание на хидрогенирани растителни мазнини в това число маргарин. Съдържат се още в бисквити, кроасани, вафли и какво ли не. Ако ти се доядат такива неща, избирай по-простичките, примерно обикновени бисквити които нямат цял доклад написан на етикета :).
За предпочитане са крехко, бяло месо, океанска риба, вместо консервирана риба тон и кисело мляко пред прясно, защото е по-леко и действа добре на стомашната флора.
Добре е да замениш тестените продукти от бяло брашно с такива от пълнозърнесто, бялата рафинирана захар с кафява нерафинирана или с естествени подсладители като агаве нектар, кленов сироп, стевия или мед.
За храненето:
- никога не яж обилно, независимо дали става въпрос за закуска, обяд или вечеря, ще чувстваш тежест след това, яж точно толкова колкото си гладна, без да преяждаш.
- яж само като се почувстваш гладна, а не когато ти бутат храна в устата.
- не яж на по-малък интервал от 3-4 часа.
Сутрин може да изпиваш по една чаша топла или хладка вода с лимон, билков чай или прясно изстискан сок :).
Не прекалявай с ядките и сушените плодове, ядките съдържат доста мазнини, а сушените плодове може да са твърде "захаросани" , ако са, е добре да се накисват във вода за малко.
Ако си от София или в твоя град има здравословни и био магазини наблягай на тях и обърни малко внимание на така наречените супер храни ;).