PDA

View Full Version : Ниско кръвно



Claymore
10-27-2010, 14:11
От 2 дни ми правят по 4 часови вливания на лекарства в кръвта. Проблема е, че след въпросните вливания се чувствам доста отпаднала и замаяна. Дължи се повечето на ниското кръвно. Някой може ли да ми препоръча нещо освен шоколада. Нямам възможност да спортувам. Нямам апетит, така, че и изключвам редовното хранене.

StolenBliss
10-27-2010, 16:02
Кафе, червено вино..За друго сега не се сещам, но пък избягвай чесъна и бяло вино ако пиеш - те свалят кръвното още повече. А пък бтв май лука също дигаше, но не помня точно.

MiMcHeToOo
10-27-2010, 18:32
Ако не е опасно за здравето ти, защото разбирам, че ти вливат лекарства в организма може да пробваш с нещо, което ти вдига адреналина. Доста е ефикасно стига да не се прекалява.

darkPaladin
10-27-2010, 22:42
Ако не е опасно за здравето ти, защото разбирам, че ти вливат лекарства в организма може да пробваш с нещо, което ти вдига адреналина. Доста е ефикасно стига да не се прекалява.

не давай лоши съвети като този това е само за в краен случай


до автора на темата

купи си камфоров спирт от аптеката не е много скъп и като ти падне кръвното с един памук правиш копрес за врата за около 4 5 минути

но тия 4 часови вливания не са шега и се посъветвай с лекаря си дали можеш да правиш подобни неща

Claymore
10-28-2010, 10:53
StolenBliss на 13 съм и не употребявам алкохол. Пък и не е редно заедно с лекарствата.
MiMcHeToOo след вливанията нямам сила да ходя, камо ли да правя нещо от този род.
darkPaladin мерси много, ще попитам дали може. :)

batkodoki
10-29-2010, 13:03
От 2 дни ми правят по 4 часови вливания на лекарства в кръвта. Проблема е, че след въпросните вливания се чувствам доста отпаднала и замаяна. Дължи се повечето на ниското кръвно. Някой може ли да ми препоръча нещо освен шоколада. Нямам възможност да спортувам. Нямам апетит, така, че и изключвам редовното хранене.

зависи от медикаментите, които се апликират, както и от здравословният статус кум момента.

шоколада не вдига нищо сам по себе си освен печалбите на тези, които го продават :)

категорично НЕ препоръчвам никакви експерименти и рискове с каротидните синуси: камфора около врата служи точно за това, но при неясният здр статус това може да доведе до непридвидими последици!!!!

виж: хипотонията, ниското кръвно още не е убила никого, напротив - за разлика от хипертонията - нейното наличие винаги се е приемало в медицината за нещо като застраховка, един вид гаранция за дълъг живот.

адинамията, безсилието, апатията, умората от банални дейности са нормални и очаквани, но лесно се преодоляват ако си намериш интересуваща те и значима за тебе Цел с която да се занимаваш, когато смяташ, че си зле..
ако никога не си рисувала - опитай! ако никога не си композирала - пробвай! ако не си писала стихове - точно тогава в мотаенето между искам/неискам...мога/немога е момента да пробваш...или се заеми с Китайският език. аз все му се каня, но май само в дни като този в който изпитвам се сещам, че очевидно имам свободно време и за него...:)

Claymore
10-29-2010, 16:33
Медикамента е Ноотропил. Разтварят ми 2 шишенца 3g/15ml. За рисуване и т.н. нямам как да го правя там...уморена съм много. Знам, че от хипотония не се умира, но въпреки това организма ми е слаб и всеки път е ужасяваща гледка отвън, няма да коментирам какво ми е на мен.

batkodoki
10-29-2010, 17:15
Медикамента е Ноотропил. Разтварят ми 2 шишенца 3g/15ml. За рисуване и т.н. нямам как да го правя там...уморена съм много. Знам, че от хипотония не се умира, но въпреки това организма ми е слаб и всеки път е ужасяваща гледка отвън, няма да коментирам какво ми е на мен.

е хубава работа! :)
а аз приех, че е нещо къде, къде по страшно ужасно и безизходно...поне така звучеше :)

за първи път страхотно се радвам, че базовата ми оценка, не се е покрила с реалийте.

ноотропила е всъщност известен у нас и като пирамем и като пирацетам и като.....важното е че преди педесетина години, когато доби медицинска популярност - това помня добре - възникна спор с Фармацевтите към то коя от многото психоактивни групи да бъде той присъединен.
в крайна сметка след дулгосрочните рандомизирани многоцентрови проучвания се оказа, че е нещо различно от всико познато и така с международно съглашение оформихме нова собствена група и клас:
НООТРОПНИ.

аз самият се тъпча с голееееемите хапове на пирамем-а от доста години импулсно. знам че го правят на практика всички студиращи при мен три месеца преди сесия...и проблем няма, все пак пирацетама знания не дава :)

p.s. и все пак съм познал. под ноотропните на съзнанието му трябва ЦЕЛ!, а повярвай - всяка цел е постижима.

anonymous704272
10-30-2010, 16:01
Захар..

И на мен ми е ниско кръвното обаче с една бутилка кола (500мл) карам седмица поне без проблеми...

А ако не се сещаш за какво ти говоря просто гледай ако така те замайва ходи купи си нещо със захар..

N0_feAR
10-31-2010, 18:37
аз също съм с много ниско кръвно и заради него съм имала проблеми. Единственото нещо, което ми помага е кафето, ако не обичаш - черен чай ;]