PDA

View Full Version : Проблем с най-добрата ми приятелка



desencetyy92
10-27-2010, 19:48
Здравей, Доктор Тийн!
От малка съм приятелка с едно момиче. Карали сме се доста и пак сме приятелки. Но сега всичко се промени... от както я запознах с един приятел. С течение на нещата те тръгнаха. От начало си бяхме всички заедно, но сега като започнахме даскало всичко си остана някъде през лятото. Тя е по-малка с една година... доста се лигави понякога, правили сме какви ли не простотии заедно.. но сега е различно... Аз не мога да съм като нея- тя постоянно иска да се лигави, да крещи, да се хили като уруд ( буквално ), на мен това не ми харесва и когато на нея и е весело иска и на другите да им е така и с това нейно държание отблъсква хората около себе си ( дори са ме питали тая лига как я издържаш, как изобщо сте най-добри приятелки....) а аз не мога да им отговоря дори .... Възприемам го различно това нейно държание и не мога да я изтърпя... просто не мога.... а сега даже не си говорим... просто се разминаваме в училище... Но преди известно време тя направи нещо, което много ме разочарова и още не мога да го проумея.. Та бих искала да ми дадеш някакъв съвет какво да правя с нея, от тук нататък как да се държа и дали изобщо да продължавам да и бъда приятелка? Благодаря предварително!

radeberger
10-27-2010, 20:02
Говори с нея или се отдръпни. Решението е твое.

Paramour
10-27-2010, 20:41
Аз не можах да разбера как от едното лигавене стигнахте до там, че да се разминавате в училище все едно не се познавате...
А пък иначе, наистина поговори с нея. Обясни й, че не обичаш много да се лигавиш, че това вече не ти харесва и т.н... поговорете сериозно. Ако продължавате така ще си изгубите приятелството..

DREAM95
10-28-2010, 11:02
:-D АКО НАИСТИНА Е ТАКА НЕРВНА И ТЕ ДРАЗНИ , ПРАТИ Я НА МЕНЕ АЗ ЩЕ Я УСПОКОЯ :P :-P

DeinStern
10-28-2010, 17:48
Разбирам, че не одобряваш поведението и, но чак пък да се разминавате по коридорите .... толкова ли е зле положението? Кажи и всичко, което каза и на нас, ако ти е истинска приятелка, може би ще се опита да се промени, или поне пред теб да не се "лигави" толкова.

desencetyy92
10-30-2010, 10:19
Благодаря на всички за съветите. Ноо не е само проблема с лигавенето... има и друго по лошо ( наскоро го разбрах ) и сега нямам никакво желание да говоря с нея за каквото и да е било... а пък като гледам и нея не я инетресува защо не и говоря... снощи даже се засякохме и тя мина покрай мен кат бърз влак.... не знам ще видим какво ще стане... каквото и да е ще има решение

xxjustinbieberxx
10-31-2010, 17:59
влизам ти напълно в полъжението , и аз съм така но не е чак да не си говорим абе общо взето проблема е от тип трудно решим , значи ако ти и го кажеш тя щте се нарани ли ?

desencetyy92
10-31-2010, 18:30
Ами и при нас така се получи... доста е сложно положението в момента... и скоро не мисля да говоря с нея.... не мога да осъзная още това, което направи и доста се замислям дали да сме приятелки още.. Амии да ще се нарани ( е поне аз така си мисля де ) все пак тя не знае, че аз знам какви ги върши тя.

cholakova54
10-31-2010, 18:36
Не знам какво да кажа..и аз бях с една моя приятелка така...от много време се познаваме и аз просто и казах че понякога ме нервира...и сега се разбираме чудесно....и защо е станало такаче сега да се отминавате??

Paramour
10-31-2010, 18:39
Ами и при нас така се получи... доста е сложно положението в момента... и скоро не мисля да говоря с нея.... не мога да осъзная още това, което направи и доста се замислям дали да сме приятелки още.. Амии да ще се нарани ( е поне аз така си мисля де ) все пак тя не знае, че аз знам какви ги върши тя.

и аз съм била в подобно положение..
скарахме се накрая. Тя явно не държеше толкова на мен.
/Сега поне се радвам, че сме се скаали.. поне знам, че няма да заприличам на нея, няма да стана такава.. тя се държи глупаво, не се учи от грешките си, а ги повтаря многократно... /

xxjustinbieberxx
10-31-2010, 18:47
абе в крайна сметка ако ти е била приятелка нямаше да направи това , по добре не дружи с нея щото веднъж направи ли го и види че на тебе ти пука за нея и там страдаш ще продължава , направи се че не ти пука и я остави тя ако иска да е с тебе ще дойде да е при теб , намери си друга най-добра приятелка на която ще споделяш и тя няма да казва и няма да се лигави и да те излага и всички ще я понасят , пък ти ако и беше най добра приятелка щеше да и кажеш кой какво говори за нея , зада не го каже друг место теб и да те прецакат , в най удобния момент и го кажи , но се усигори за друга най - добра приятелка !! :)

desencetyy92
10-31-2010, 19:02
Аз имам и друга най- добра приятелка, но с това момиче толкова неща сме преживели, толкова сме се карали и пак сме си говорили, но това вече преля чашата.... не е въпроса в това, че някой друг говори за нея, а там че прави някои неща без дори да осъзнава.. и тя не знае че знам това и още не се е усетила какво ми става и защо не и говоря, а само казва на приятеля ми че не я поздравявам...

xxjustinbieberxx
10-31-2010, 19:13
сигурно не прави разлика и не усъзнава че сте скарании ??!?

desencetyy92
10-31-2010, 19:15
Изобщо даже. абе направо нямам думи...

xxjustinbieberxx
10-31-2010, 19:25
да ти имам и прияттелката я , я разкарвай не ти требват такива приятелли , използвачи , ако беше истинска приятелка до сега да се беше извинила и ако и пукаше за тебе щеше да моли да и простиш по най деликатния начин я разкарайй иначе с нея ше си имаш доста неприятности и проблеми можете да останете приятелки но смисъл за твое добро не бади с нея най добра !!!

mim4enceto00
10-31-2010, 19:45
Добре, ако не е мн лично може ли да ни кажеш какво толкова е направила, защото доколкото разбирам това е главната пречка между вас...
Казваш, че преди не те е дразнила. Значи една от вас се е променила. Разбери, коя е - ти или тя. Кажи й че знеш какво е правила. Но не я съди. Кажи й, че не е правилно това, което прави, но внимавай, защото може да се скарате още повече. Обясни й, че искаш да запазиш приятелството й и колко много държиш на нея. Чак след това й обясни защо страниш от нея. Помоли я да направи опит да се промени, да не се лигави толково.
Помисли си дали наистина си струва да се сдобриш при нея, защото очевидно тя не показва никакво желание да се сдобрите... и щом вече те дразни и не одобряваш поведението й, може би е по-добре да не се опитваш да продължиш приятелство, което няма бъдеще.
Това е, с което мога да помогна за сега, надявам се да съм била от помощ. Ще мисля по въпроса и ще пиша, ако ми хрумне нещо.

desencetyy92
11-01-2010, 08:49
Ами лично е и предпочитам да не казвам, но не е никак хубаво. Не че не ме е дразнила и преди, но не съм обръщала толкова голямо внимание на това. Да аз се промених малко, все пак съм по голяма и започвам да мисля и осъзнавам някои неща, докато тя гледа повече да се забавляла и т.н. Да наистина държа на нея и искам дo някаква степен да запазим приятелството си, но няма да е същото като преди. Не мога да и кажа какво е правила, защото не ми го каза ТЯ, а научавам от съвсем други хора и ме питат ' ама ти знаеш ли еди какво си.. така и така...'. Просто нямам сили да и го кажа- едно че нея ще я заболи, защото много добре знае че ме отвръщават такива неща и няма да се мине само с това да и кажа а и ще се скараме и друго на мен ще ми е трудно да и кажа... още малко ще изчакам да видим какво ще стане, дали изобщо ще се чатне какво става..... а пък ако не здраве да е! Има и други... нали така

kotetyyyy
11-08-2010, 19:44
Според мен звънни й да излезете само двете. Кажи й какво са ти казали. Ако е истина поговорете за това, виж дали ще се подоби, аколи не просто не е истинска приятелка. А и това което е направила звучи доста лошо ( направо умирам да знам какво е :D но не е моя абота ). Рано или късно ще трябва да говориш с нея за това. Просто отлагаш сега. Ще се стигне до този въпрос, рано или късно ще се усети че я отбягваш и че си и обидена ще те попита - ЗАЩО- и ще се наложи да поговорите. Ако се скарате вече просто ще трябва да си намериш друга приятелка, макар че сигуно ще е доста трудно. Ами пожелавам ти много късмет с приятелката ти, дано се оправите и ами успех :-) :-)

desencetyy92
11-09-2010, 19:21
Няма защо да си правя труда аз да я търся след като тя изобщо не се усеща какво става. Толкова ли не може да се чатне или е гузна от постъпката си и няма да може да ми каже....... когато се усети да заповядаа... Мерси за късмета--> kъм kotetyyyy

TechnoAddicted
11-09-2010, 19:32
Скочи от терасата с въже около връта си и ще долетиш до тях , ще си поговорите и сичко ще е 6 :shock:

desencetyy92
11-12-2010, 16:52
Няма нищо общо това, което си казал. По добре щеше да е нищо да не казваш