PDA

View Full Version : Козметик



kindergarden
10-28-2010, 08:42
Имам няколко въпроса свързани с посещението на козметик.
1.За тези,които ходят редовно на козметик.До колко лева сте склонни да дадете за едно посещение?
2.Какви процедури правите?
3.Какво ви е мнението за фотоепилацията на лице?
4.Какво се прави в козметичните салони за свиване на пори или изобщо почистване на лице,махане на черни точки....и т.н.?
5.Какво мислите за обезкосмяването (оформяне на вежди,махане на мустак) с ел.пинсета?

Записала съм си час тази събота за консултация и почистване на лице,но бих искала да имам малко повече инфо :)

Sigrina
10-28-2010, 10:01
1. Зависи за какво съм отишла, оставяла съм доста пари.
2. Преди си правех хиляди неща, сега ходя само на почистване, което при моята козметичка включва - разширяване на порите с пара, почистване на черните точки, ексфолираща маска + масаж, една терапия, не знам как се нарича, но един инструмент ти пуска ток (за свиване на порите), хидратираща маска + масаж и чао :)
3. ПРОТИВ фотоепилацията съм, където и да било.
4. Казах го в точка 2
5. Принципно е ефективен метод, но мен много ме боли и затова предпочитам за вежди обикновена пинсета, а за космите над горната устна - кола маска.

Rebirthing
10-28-2010, 10:53
1. Цените варират, зависи от процедурата.
2. Правила съм всякакви процедури, оформяне на вежди, кола маска, почистване на лице, маски, ескфолиране, терапии за подхранване и хидратиране.
3. Лицето ми се струва твърде чувстителна зона за фотоепилация, но нямам конкретно мнение, поразрови се в гугъл.
4. Процедурата е почистване на лице.
5. Електрическа пинсета имам даже в къщи, но не боравя добре с нея, така, че по-добре човек да се довери на козметика.

За мен най-добрият начин за оформяне на вежди е с конец (eyebrow threading), за съжаление малко козметици в София правят тази услуга :(. Но, човек може да се научи и от клипчета, подходящи е и за премахване на мустак (ако човек има, разбира се :D ) .

kindergarden
10-28-2010, 19:10
мерси много за инфото :)

koni
10-30-2010, 18:08
За парите разбира се е различно в зависимост от процедурите за които съм отишла, но аз не ги мисля много защото си намерих един салон с много ниски цени - почистването е 21лв.
Правила съм различни процедури, ако те интересува нещо конкретно пиши.
За фото епилация съм твърдо против.
Ел. пинсета е много добра, ако козметичката е добра.

kindergarden
10-30-2010, 18:11
ми то аз днес вече бях на козметик и ми почисти лицето сега само чакам да се махнат червените петна :D и веждите ми оформи супер добре е с обикновена пинсета ама добре станаха и то доста бързо...мерси,че се отзова,все пак :)

kindergarden
10-30-2010, 18:12
ааа забравих да питам с какво се свиват порите...да я питам следващия път дали го прави това нещоо :D

koni
10-30-2010, 20:41
Би трябвало да те е минала с уред за свиването на порите. Моята винаги го прави. Това е част от почистването.

Me4encety
10-31-2010, 03:59
хмм аз да ви питам с какво си чистите лицето вкъщи и от какво сте доволни,че аз имам от онези безцветните пъпки(цжят кожа)и много ме дразнят и черни точки имам две-три..та със спирт има ли резултат че малко ме е шубе да пробвам :D

kindergarden
10-31-2010, 06:57
хм ми не ме е минала
май ще си търся друг козметик 8-)

а недей със спирт много изсушава кожата....
аз си чистя лицето с гарниер пюр актив и ползвам и крема и онова за локално третиране и има си ефект и за черните точки и за пъпките :)

koni
10-31-2010, 09:17
Не си прави експерименти с лицето и не си слагай спирт. По - добре иди на козметичка и тя да ти го почисти, а и ще препоръча какво е подходящо за твоята кожа.

koni
10-31-2010, 09:23
хм ми не ме е минала
май ще си търся друг козметик 8-)


Явно така ще се наложи. Моята да не я хваля, но по час и нещо се занимава с почистването ми. Не е само пара и стискане както правят някои, а и работи с козметични уреди по лицето, крем, лосион и т.н.- и това за 21лв.

kindergarden
10-31-2010, 09:31
бе тя и тая се занимава час и нещо
и ми направи и масаж и маска освен механичното почистване :-o
ама мен ме интересуват порите :smt012

а да има някоя мацка от Плевен да ми препоръча козметик,който прави тва свиване на порите :D

kindergarden
10-31-2010, 09:31
хм ми не ме е минала
май ще си търся друг козметик 8-)


Явно така ще се наложи. Моята да не я хваля, но по час и нещо се занимава с почистването ми. Не е само пара и стискане както правят някои, а и работи с козметични уреди по лицето, крем, лосион и т.н.- и това за 21лв.звучи супер ама от кой град си :D

koni
10-31-2010, 10:00
От София съм. Ако ти върши работа ще ти дам координати на лични.

kindergarden
10-31-2010, 10:34
еми не ми върши много работа но все пак може да ми ги дадеш...понеже често се случва да ходя до София :)

koni
10-31-2010, 10:48
Може би най- известният е Мис Бони - не се лъжи мъж е, но е педи. С него не можах да се разбера защото той не позволяваше да имам свое мнение - " Аз ще те гримирам и ще видиш колко добре ще станеш" . Добре че има пробен грим та се отказах от него. Мен ме гримира Венци. Тя е и козметичка и много добре се справи и не е надута, а те съветва но пак оставя ти да решиш. Сега ходя в нейното студио за козметични услуги. Телефоните са 9808861, 0884929800. Това е до Витошка и Солунска.

kindergarden
10-31-2010, 11:07
мерси :)