PDA

View Full Version : Счупен термометър! Помощ!



programings
10-28-2010, 10:15
Здравейте! Преди около половин час счупих медицински термометър, като го изтървах на килима! Топчетата живак бяха няколко, и паднаха на килима! Веднага си спомних какво бях чел във сайта на гражданска защита, и вземах от другата стая медицинска маска, която имах отдавна, сложих си я, и със лопатка и четка събрах видимите топчетата живак! Поставих ги във стъклен буркан, след което минах със прахосмукачката килима, и почистих навън торбичката на прахосмукачката! След това със парцал минах килима със вода и шампоан, след което отново със вода! Оставих да се проверти, като става течение! Хвърлих буркана със топчетата и термометъра вътре във контейнера!
Направо изпаднах във паника, след като четох из интернет какви последствия има натравянето със парите на живака! Четох и за сяра, ама тук наоколо нямаме аптека, във която да продават сяра! Някой друг имал ли е проблем със счупен термометър, и какво е направил?

OldSchoolRebel
10-28-2010, 10:46
Излизаш за един час, и оставяш прозорците широко отворени /ако живееш на първия етаж, седиш в градинката отпред и внимаваш някой да не влезе вътре през прозорците/ после влизаш обратно и живееш. Впрочем, трябва да нямаш голям късмет, за да се натровиш от само ЕДИН термометър, дори да пропуснеш тези мерки. Аз съм чупил поне три досега.

programings
10-28-2010, 11:05
Ей сега им звъннах на 112 да дойдат да го почистят! :-D

programings
10-28-2010, 12:10
Преди малко си тръгнаха хората от гражданската защита, които със една голяма прахосмукачка изсмукаха останалите капчици живак, и наръсиха със сяра! Казаха да оставя да се проветри за час, два, и нямало вече причина за паника!

wtf2
10-28-2010, 12:26
абе ти си голяма паника това да не ти е ядрено оръжие :D

SwEtyy
10-28-2010, 15:59
абе ти си голяма паника това да не ти е ядрено оръжие :D


То ако беше...:D :D :D :D

bloodyF
10-28-2010, 17:49
чак 112..
взеха ли ти пари??



аз иначе съм чупила и т.к. на гражданската не са ни казвали такова го изсмуках просто с прахосмукачката а останалата част изхвърлих.. ;д

programings
10-28-2010, 17:54
Не, не ми взеха пари хората, даже бяха много любезни! :)

FunkyBoy
10-28-2010, 17:54
два термометъра съм чупил... само ги насбрах с прахосмукачката и до там... никви последници :-o едва ли толкова малко количество живак може да навреди особено, ама нз.

wtf2
10-28-2010, 17:56
Човечеца е изпаднал в паника и се е обадил на ЦРУ :D

JZfan
10-28-2010, 19:48
:lol: Браво на теб щом си разрешел проблема.

xKiFlA
10-28-2010, 19:59
Поръсваш с сяра и после ползваш прахосмукачката.НЕ се залива с вода :?

и ква гражданска защита :razz:

chemist9009
10-28-2010, 20:06
Здравейте! Преди около половин час счупих медицински термометър, като го изтървах на килима! Топчетата живак бяха няколко, и паднаха на килима! Веднага си спомних какво бях чел във сайта на гражданска защита, и вземах от другата стая медицинска маска, която имах отдавна, сложих си я, и със лопатка и четка събрах видимите топчетата живак! Поставих ги във стъклен буркан, след което минах със прахосмукачката килима, и почистих навън торбичката на прахосмукачката! След това със парцал минах килима със вода и шампоан, след което отново със вода! Оставих да се проверти, като става течение! Хвърлих буркана със топчетата и термометъра вътре във контейнера!
Направо изпаднах във паника, след като четох из интернет какви последствия има натравянето със парите на живака! Четох и за сяра, ама тук наоколо нямаме аптека, във която да продават сяра! Някой друг имал ли е проблем със счупен термометър, и какво е направил?

:lol: :lol: паника :lol: :lol: когато няма сяра наблизо синтезирай си :-D :-D